Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Enerjide Dijital Dönüşüm
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Enerjide Dijital Dönüşüm

Enerjide Dijital Dönüşüm
Enerji verimliliğinin öneminin giderek arttığı günümüzde, firmalar da bu alanda çözümler arıyor.
01.05.2021 / 09:10

Enerjimagazin-Enerji verimliliğini maksimize etmek, önleyici ve kestirimci bakım yapmak isteyen firmalar KIO (Klemsan Internet Objects) IoT platformu ile dijital dönüşüm dünyasına adım atıyor.


Klemsan R&D departmanı tarafından geliştirilen KIO (Klemsan Internet Objects), 2017 yılından bu yana müşterilerine başta enerji verimliliği olmak üzere IoT çözümleri sunuyor.


Enerji verimliliğinin öneminin giderek arttığı günümüzde, firmalar da bu alanda çözümler arıyor. KIO, firmalara bu alanda bir reçete sunarak firmaların enerji tasarrufu başta olmak üzere işletmelerinde verimlilik projeleri yapmalarına olanak sağlıyor.


UÇTAN UCA DİJİTAL ENERJİ YÖNETİMİ SAĞLIYOR


Firmaların uçtan uca dijital enerji yönetimini sağlayan KIO yazılımı marka bağımsız bir çözüm sunuyor. Sahada yer alan çeşitli marka ve model cihazların sisteme eklenmesi, birlikte çalışılabilirlik (interoperability) ve ölçeklendirilebilirlik (scalability) kabiliyetini artırıyor. Nesnelerin Interneti (IoT) alt yapısını kullanan KIO, üçüncü parti yazılımlarla entegrasyon sağıyor.


PAKET ÇÖZÜMLER SUNUYOR


Çok farklı sektör ve tesislerde kullanılabilen KIO, işletmelere paket çözümler sunuyor. Her işletmenin ihtiyacı farklı olduğu için KIO çözümleri de farklılık gösteriyor. Üretim tesislerinden sağlık sektörüne, turizmden eğitime, zincir mağazalardan ofis binalarına kadar farklı ihtiyaçlara çözüm sunan KIO, spesifik ihtiyaçları olan işletmelere de özelleştirilmiş çözümler sunuyor.


Bir fabrikada bölümler arası tüketim karşılaştırması yapılırken, bir otelde geceleme sayısı üzerinden birim maliyet hesaplanabiliyor. Bir hastanenin enerji tüketim noktaları tek bir çatı altında toplanırken, bir soğuk depo zincirindeki sıcaklık ve nem bilgileri takip edilebiliyor.


110 FİRMAYA ÇÖZÜM SUNDU


2021 yılı itibariyle 110 firmaya enerjinin dijitalleşmesi alanında çözüm sunan KIO yazılımı, çeşitli teknoloji ve çözüm partnerleriyle müşterilerinin ihtiyaçlarına hızlı ve kaliteli cevap vermektedir.


Döktaş Dökümcülük, Akka Otelleri, Medicana Hastaneleri, Burger King Çin, Mavibahçe AVM İzmir KIO’nun kullanıldığı farklı sektörlerden müşterileri arasında yer alıyor.


Bu haber toplam 149 defa okundu


YAZARLAR