Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Uluslararası Enerji Ajansı İcra Direktörü Fatih Birol'un Baba Acısı
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Uluslararası Enerji Ajansı İcra Direktörü Fatih Birol'un Baba Acısı

Uluslararası Enerji Ajansı İcra Direktörü Fatih Birol'un Baba Acısı
Fatih Birol'un babası Prof. Dr. Kemal Birol, İstanbul Karacaahmet Mezarlığı Şakirin Camisi'nde son yolculuğuna uğurlandı.
03.02.2016 / 20:31

Enerjimagazin-Önceki gün hayatını kaybeden Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) İcra Direktörü Fatih Birol'un babası Prof. Dr. Kemal Birol, İstanbul Karacaahmet Mezarlığı Şakirin Camisi'nde son yolculuğuna uğurlandı.


Üsküdar'daki Şakirin Camisi'nde ikindi vakti düzenlenen cenaze törenine Birol'un çok sayıda yakını katıldı. Kemal Birol'un cenazesi kılınan cenaze namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı'na defnedildi.


Ödülünü Babasına İthaf Etmişti


Uzun yıllar Baş Ekonomist olarak görev yaptığı dünyanın en önemli enerji kuruluşu olan Uluslararası Enerji Ajansı’nda geçtiğimiz yıl İcra Direktörlüğü görevine seçilen Fatih Birol, en son Japonya İmparatoru Akihito'nun prestijli 'Yükselen Güneş' ödülünü alırken, teşekkür konuşmasında ödülünü babası Prof. Dr. Kemal Birol’a ithaf etmişti. 


Babasını Anlattı


Koyu Galatasaraylı olmasıyla da tanınan Fatih Birol, geçtiğimiz yıl Güler Sabancı’nın onuruna verdiği resepsiyonda ise babasından şöyle bahsetmişti: “Uluslararası Enerji Ajansı’nda herkes ne kadar koyu Galatasaraylı olduğumu biliyor. Şimdi soru şu: Ajansın renkleri acaba sarı-kırmızıya değişecek mi? Bu soru şu açıdan önemli: Orijinal renkleri sarı-lacivert. Ben uzun yıllardır sarı-lacivert bayrağın dalgalandığı yerde işe gidiyorum. Çok ciddi bir karar, karar vermiş değilim. Babam çok tutkulu bir Fenerbahçeli, o bakımdan karar vermek çok kolay olmayacak.”www.enerjimagazin.com ailesi olarak merhum Kemal Birol’a Allah'tan rahmet, başta Birol Ailesi olmak üzere merhumun tüm ailesi, yakınları ve sevenlerine başsağlığı dileriz. Ajanslar

Bu haber toplam 1731 defa okundu


YAZARLAR