Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Özbekistan Enerji Bakan Yardımcısından EPDK'ya Ziyaret
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Özbekistan Enerji Bakan Yardımcısından EPDK'ya Ziyaret

Özbekistan Enerji Bakan Yardımcısından EPDK'ya Ziyaret
Özbekistan Enerji Bakan Yardımcısı Sherzod Khodjaev, EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz'ı ziyaret etti.
06.03.2020 / 23:20

Enerjimagazin- Özbekistan Enerji Bakan Yardımcısı Sherzod Khodjaev’in başkanlığındaki Özbekistan Enerji Bakanlığı yetkililerinden oluşan heyet Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunu (EPDK) ziyaret etti.


Ziyaret kapsamında EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz ile bir araya gelen Khodjaev, Özbekistan enerji piyasalarını yeniden yapılandırmak için başlattıkları reform çalışmaları kapsamında bilgi verdi. 2023 yılında piyasalarını tamamen serbestleştirmeyi ve rekabetçi bir piyasa yapısı kurmayı hedeflediklerini belirten Khodjaev Türkiye’nin bu alanda edindiği tecrübelerden yararlanmanın kendileri için çok önemli olduğunu vurguladı.


EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek; “Sadece deneyimlerimizi paylaşmak yeterli değil. Elbette bizim de Özbekistan’ın enerji alanında sahip olduğu tecrübeleri öğrenmemiz ve bunlardan istifade etmemiz gerekiyor. İnşaallah karşılıklı teknik ziyaretler ve eğitim faaliyetlerimiz bu işbirliğini daha da geliştirecektir” dedi.


Ziyaret kapsamında gerçekleşen heyetlerarası görüşmede EPDK Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı Dış İlişkiler Grup Başkanı Mehmet Kürkçü ve Elektrik Piyasası Dairesi Başkanlığından Enerji Uzmanı Mustafa Yavuzdemir tarafından EPDK’nın kurumsal yapısı, Türkiye enerji piyasalarının potansiyeli ve elektrik piyasalarının yapısı ve gelişimine yönelik sunumlar yapıldı.    Bu haber toplam 6487 defa okundu


YAZARLAR