Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Bereket Enerji Halka Arza Hazırlanıyor
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Bereket Enerji Halka Arza Hazırlanıyor

Bereket Enerji Halka Arza Hazırlanıyor
Bereket Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhan Saldanlı, halka arz gerçekleştirmek için çalışmalar yürüttüklerini açıkladı.
16.02.2018 / 19:17

Enerjimagazin-Bereket Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhan Saldanlı, GDZ Elektrik Dağıtım, ADM Elektrik Dağıtım ve bazı yenilenebilir enerji santrallerinde halka arz gerçekleştirmek için çalışmalar yürüttüklerini açıkladı.


Bloomberg’in sorularını yanıtlayan Saldanlı, "Enerjisa Elektrik’in başarılı halka arzından sonra, elektrik dağıtım şirketlerimiz ile bazı yenilenebilir enerji üretim varlıklarımızda halka arz gerçekleştirmek için çalışmalara başladık" dedi.


Bereket Enerji 2017’de aralarında Yapı Kredi, Vakıfbank, İş Bankası’nın da olduğu 6 Türk bankasından 10 yıla kadar vadeli 700 milyon dolar kredi sağladı; bu kredinin 200 milyon doları 2 enerji dağıtım bölgesinin bu yılki yatırım ihtiyacı için, 300 milyon doları kömür santrali için Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’na yapılacak ödeme için ve kalanı da elektrik santrali projeleri için harcanacak.


Grubun 10 yıla kadar vadeli $3 milyarlık kredi borcunun yıllık geri ödemeleri yaklaşık 250 milyon dolar seviyesinde. Saldanlı, bu rakamın ödeme kapasitelerinin altında olduğunu belirtti.


Grubun yıllık satış geliri yaklaşık 12 milyar TL (3,15 milyar dolar) seviyesinde. Businessht

Bu haber toplam 1846 defa okundu


YAZARLAR