Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Eski Enerji Bakanı Milletvekili Oldu
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Eski Enerji Bakanı Milletvekili Oldu

Eski Enerji Bakanı Milletvekili Oldu
Eski Enerji Bakanı Zeki Çakan, MHP’den Zonguldak milletvekili seçildi.
11.06.2015 / 08:41

Enerjimagazin-Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Zeki Çakan, MHP’den Zonguldak milletvekili seçildi.


Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve MHP Zonguldak Milletvekili Zeki Çakan, 25. Dönemde TBMM’de görev alacak. 1950 yılında Zonguldak’ta doğan Zeki Çakan, 18 Kasım 2002 tarihine kadar Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı görevini sürdürdü.

Çakan’ın kendi kaleminden özgeçmişi ise şöyle:

“1950 yılında Zonguldak’ta doğdum. İlk, Orta ve Lise tahsilimi Zonguldak’ta tamamladım. Yüksek tahsilimi şimdiki adıyla Yıldız Teknik Üniversitesinde yaparak 1975 yılında Elektrik Mühendisi olarak mezun oldum. Aynı yıl Zonguldak Belediyesinde Mühendis olarak göreve başladım. Şantiye Şefliği, Otobüs, Elektrik, Su ve Soğuk Hava Depo İşletmeler Müdür Yardımcılığı ve Müdürlüğü görevlerinde bulundum. 1984 yılında Zonguldak Belediye Başkanı seçilerek 5 yıl bu görevimi sürdürdüm. Daha sonra Devlet Bakanlığı Danışmanlığı yaptım. 1989 - 1992 yılları arasında Köy Hizmetleri Genel Müdürü olarak atandım. Tarım Bakanlığı Müşaviri iken 1994 yılında tekrar Zonguldak Belediye Başkanı seçildim. 1995 yılında bu görevimden istifa ederek aynı yıl Bartın Milletvekili olarak Parlamentoya girdim. Anavatan Partisi Grup Başkan Vekilliği ile Tarım, Orman ve Köy İşleri Komisyon Başkanı olarak görevimi aralıksız yürüttüm. 1999 yılında tekrar Bartın Milletvekili seçildim ve Grup Başkan Vekili olarak görevimi sürdürdüm. 09 Mayıs 2001 tarihinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığına getirildim. 18 Kasım 2002 tarihine kadar bu görevi yürüttüm. Evli ve 2 çocuk babasıyım.”

Bu haber toplam 1616 defa okundu


YAZARLAR