Zorlu Enerji'den İTÜ'lü Gençlere Destek
Haber
30 Temmuz 2021 - Cuma 10:05 Bu haber 13120 kez okundu
 
Zorlu Enerji'den İTÜ'lü Gençlere Destek
Zorlu Enerji, İTÜ Electric Vehicle (Elektrikli Araç) ve İTÜ Güneş Arabası (İTÜ ARIBA) ekiplerine destek oluyor.
ENERJİ Haberi
Zorlu Enerji'den İTÜ'lü Gençlere Destek

Geleceğin enerji şirketi olma vizyonunun bir parçası olarak  yenilenebilir enerji kaynak kullanım alanlarının genişletilmesine ve  elektrikli araç şarj istasyon altyapısının yaygınlaştırılmasına  öncülük eden Zorlu Enerji, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ)  bünyesinde, elektrikli araç teknolojilerini geliştirme amacıyla  kurulan İTÜ Electric Vehicle (Elektrikli Araç) ve  İTÜ Güneş Arabası
(İTÜ ARIBA) ekiplerine destek oluyor.
Elektrifikasyon, dijitalizasyon, otomasyon ve dekarbonizasyon odaklı  iş yapış biçimini benimseyen Zorlu Enerji, alanlarında yüksek katma  değerli projelere imza atan İTÜ'lü gençlerin yanında yer alarak  sürdürülebilirlik alanındaki uygulamaların yaygınlaştırılmasına da  katkı sağlamış oluyor.
Zorlu Enerji, enerji verimliliği üzerine uluslararası prestijli  yarışmalardan olan Shell-Eco Marathon 2021'de Londra'da Avrupa
Şampiyonu olmayı ve Teknofest 2021'de kendi kategorisinde birincilik  elde etmeyi hedefleyen İTÜ Elektrikli Araç Takımına Altın Sponsor  olurken, Belçika'da düzenlenen European Solar Challenge ve Avustralya'da düzenlenen dünyanın en prestijli güneş enerjili araba  yarışması World Solar Challenge'ta derece elde etmeyi hedefleyen İTÜ Güneş Arabası (ARIBA) Ekibini de geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Altın Sponsorluk kategorisinde desteklemeye devam ediyor. 
"Zorlu Enerji'nin desteği çok anlamlı"
Zorlu Enerji'nin desteğinin kendileri için çok anlamlı olduğunu  vurgulayan İTÜ Electric Vehicle Ekibi Akademik Danışmanı Dr. Öğr.
Üyesi Derya Ahmet Kocabaş: "Sponsorlarımız konusunda seçici davranmaya  çalışıyoruz. Prestijli ve sektöründe öncü firmalarla çalışmayı tercih  ediyoruz. Bize yapılan desteğin miktarından çok, tüm taraflara  sağladığı faydaya, getirdiği iş birliklerine ve bizim destekçimize  neler sağlayabileceğimize odaklanıyoruz. Bu kapsamda sektöründe öncü  olan Zorlu Enerji'nin desteği çok anlamlı buluyoruz. Teknofest  kapsamında Altın Sponsorumuz olan Zorlu Enerji'nin desteğinin  karşılığı olarak altın değerindeki başarılarımızla geri döndürmek  istiyoruz" dedi.
"Ülkemizin değeri Zorlu Enerji'yi temsil ettiğimiz için mutluyuz"
İTÜ Güneş Arabası (ARIBA) Ekibi'nden, Ekonomi Bölümü 4. sınıf  öğrencisi Hale İlkçakın ise şunları söyledi: "Zorlu Enerji, ülkemizde  yenilenebilir enerji kaynaklarına odaklanarak, temiz enerji  teknolojilerine yön vermekle kalmayıp, dünya çapında da adından söz  ettiren bir şirket. Global yarışlarımızdaki en güçlü rakiplerimizin  ana destekçileri genellikle ülkelerinin en büyük yerel enerji  firmaları oluyor. Bu açıdan biz de Zorlu Enerji'yi ülkemizin değeri  olarak temsil etme fırsatını bulduğumuz için çok mutluyuz."  
Kaynak: (Enerjimagazin) - Enerjimagazin Editör: Şenol Ciğerli
Etiketler: zorlu, enerji, itü, güneş, araç, elektrikli araba
Yorumlar
Haber Yazılımı