Kumbaroğlu Boğaziçi Üniversitesi'ne Rektör Adayı Oldu
Haber
30 Temmuz 2021 - Cuma 08:48 Bu haber 5372 kez okundu
 
Kumbaroğlu Boğaziçi Üniversitesi'ne Rektör Adayı Oldu
GÜNDEM Haberi
Kumbaroğlu Boğaziçi Üniversitesi'ne Rektör Adayı Oldu

Enerjimagazin-Türkiye’nin dünya genelindeki en saygın üniversitelerinden biri olan Boğaziçi Üniversitesi’nde yeni rektörün kim olacağı konusu merakla bekleniyor. 19 yıldır burada öğretim üyesi olan ve Rektör Yardımcılığı görevini de üstlenen Prof. Dr. Gürkan Kumbaroğlu, rektörlüğe aday olduğunu açıkladı.

Son dönemlerde ülkemizin en önemli gündem maddelerinden biri olan Boğaziçi Üniversitesi’nde hemen herkes yeni rektörle ilgili süreci yakından takip ediyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından görevlendirilecek ismin kim olacağı henüz netlik kazanmazken, Prof. Dr. Gürkan Kumbaroğlu da rektörlük için aday olduğunu duyurdu.

Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde 19 yıldır öğretim üyesi olan Prof. Dr. Kumbaroğlu, 1 Şubat’tan bu yana üniversitede Rektör Yardımcılığı görevini de üstlendi.

Çok değerli bir potansiyel var

Boğaziçi Üniversitesi’nin kriz döneminde yönetimde görev alarak önemli bir misyon üstlenen Prof. Dr. Gürkan Kumbaroğlu, adaylık sürecine dair değerlendirmesinde gelecek dönemdeki hedeflerini de anlattı.

Prof. Dr. Kumbaroğlu, üniversiteyi hak ettiği konuma ulaştırmayı kendine milli bir görev olarak gördüğünü belirterek, “Bu üniversitenin nitelikli insan gücü sayesinde müthiş bir beyin potansiyeli var. Bu potansiyeli bilime kanalize edecek ekosistemi oluşturmak önceliklerim arasında. Bu hedefimizle üniversitenin araştırma kabiliyetlerine odaklanılacak, öğretim üyelerine ve öğrencilere destek olunacak, Ar-Ge faaliyetlerinin faydalı ürün ve hizmete dönüşmesi sağlanacak.” bilgisini paylaştı.

www.enerjimagazin.com ailesi olarak Kumbaroğlu'na başarılar dileriz.

Kaynak: (Enerjimagazin) - Enerjimagazin Editör: Mert Ciğerli
Etiketler: enerji, gürkan kumbaroğlu, boğaziçi
Yorumlar
Haber Yazılımı