Bakan Bayraktar İsrail Enerji Bakanı Katz İle Telefonda Görüştü
Haber
03 Eylül 2023 - Pazar 22:39 Bu haber 1299 kez okundu
 
Bakan Bayraktar İsrail Enerji Bakanı Katz İle Telefonda Görüştü
ENERJİ Haberi
Bakan Bayraktar İsrail Enerji Bakanı Katz İle Telefonda Görüştü

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alpraslan Bayraktar, İsrail Enerji Bakanı Israel Katz ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Bakan Bayraktar, görüşmede, doğal gaz başta olmak üzere enerji alanındaki ikili ve bölgesel iş birliği imkanlarının değerlendirildiğini ve Katz’ın yaptığı davet kapsamında en kısa sürede İsrail'e bir ziyaret gerçekleştirmeyi planladıklarını ifade etti.

Bakan Bayraktar'ın açıklaması şu şekiilde: "İsrail Enerji Bakanı Sn. Israel Katz ile verimli bir telefon görüşmesi gerçekleştirdik. Görüşmede, doğal gaz başta olmak üzere enerji alanındaki ikili ve bölgesel iş birliği imkanlarını değerlendirdik. Sayın Katz’ın yaptığı davet kapsamında en kısa sürede İsrail ziyaretimizi de gerçekleştirmeyi planlıyoruz."

İsrail Enerji Bakanı Israel Katz da sosyal medya platformu X'ten yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

"Türkiye Enerji Bakanı Alparslan Bayraktar ile verimli bir sohbet gerçekleştirdik. Enerji iş birliğimizi yenilemenin olanaklarını tartıştık. Başbakan Netanyahu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüşme amaçlı (Türkiye'ye) bir ziyaret planlarken, bölgesel iş birliği açısından umut verici bir dönemden geçiyoruz. Bizi izlemeye devam edin."

Kaynak: (Enerjimagazin) - Enerjimagazin Editör: Şenol Ciğerli
Etiketler: alparslan bayraktar, enerji, elektrik, doğal gaz, israil, israel katz
Yorumlar
Haber Yazılımı