ALPET Türkiye’de İstasyon Ağını 251’e Çıkardı
Haber
18 Temmuz 2023 - Salı 23:17 Bu haber 2567 kez okundu
 
ALPET Türkiye’de İstasyon Ağını 251’e Çıkardı
PETROL Haberi
ALPET Türkiye’de İstasyon Ağını 251’e Çıkardı

Akaryakıt sektöründe yükselişini sürdüren ALPET, büyüme hedeflerine ulaşmak adına çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Yeni istasyon açılışını Adana Akkapı’da gerçekleştiren ALPET, tüm Türkiye’de istasyon ağını 251’e çıkardı.

Akaryakıt sektöründeki yükselişini hız kesmeden sürdüren ALPET, 2023 yılı büyüme hedeflerine ulaşmak adına yeni bayi yatırımını Adana’da gerçekleştirdi. 13 Temmuz Perşembe günü Adana Akkapı’da gerçekleşen ALPET Akkapı Mis Petrol istasyon açılışına Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Püis İl Başkanı Osman Köse ve Bölge Başkanı Nihat Kürtlü, Adana Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yücel Bayram, Meclis Üyesi Mehmet Üstemel, Altınbaş Yönetim Kurulu Başkanı İmam Altınbaş, ALPET Genel Müdürü Özdilek Coşkun, Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Kurt, Operasyon ve Tesislerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cem Sakarya ve birçok sektör temsilcisi katılım sağladı.

Afet sonrası kalkınmaya yönelik yatırım projeleri 

Açılış töreninde konuşmasını yapan ALPET GENEL Müdürü Özdilek Coşkun, Çukurova Bölgesine verdikleri önemi vurgulayarak şunları söyledi;  “Türkiye’nin stratejik noktalarına konumlandırılmış olan  6 dolum tesisimiz ile ülkemizin en büyük depolama kapasitesine sahip ilk 3 akaryakıt firması arasında yer alıyoruz. Depolama gücümüzün yanı sıra, çeyrek asırlık sektör deneyimimiz ve Türkiye genelindeki 250’yi aşkın istasyon ağımızla, her geçen gün istasyon yatırımlarımızı genişleterek büyüme ivmemizi artırmaya devam ediyoruz. 2023 yılı itibariyle 23 yeni istasyonumuzu bünyemize kattık, Adana bölgesinde ise 10. istasyonumuzu hizmete açmış bulunuyoruz.  Kısa bir süre önce yaşadığımız deprem felaketi sonrasında, bölgemizin ekonomik olarak yeniden canlandırılması bizler için oldukça önem arz ediyor. Perakendecilik yaklaşımını benimseyerek yaptığımız yatırımlarla, halkımızın ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayacak hizmet alanlarımız ve yeni ticari projelerimizle ülkemizin kalkınmasına destek olmaya, tüketicilerimiz için değer yaratan bir marka olmaya devam edeceğiz.”  dedi. 

“Bayilerimiz ve iş ortaklarımızın işbirliği ile daha büyük yatırımlar yapacağız”

Açılış töreninde açıklamalarda bulunan Altınbaş Yönetim Kurulu Başkanı İnan Altınbaş, “Altınbaş markasının hikayesi ilk olarak kuyumculukla başladı. Küçük bir kuyumcu dükkanı ile çıktığımız yolda bugün geldiğimiz noktada markamızı bir dünya markası haline getirdik. 70 yılı aşkın başarı yolculuğumuzda, dünyada 40 ülkede enerji, finans, mücevherat, lojistik ve eğitim alanında  hizmet veren  markalarımızla büyük başarılara imza atmaya devam ediyoruz. Bu başarının gerçek anahtarı ise işimize olan tutkumuzdur. Enerji sektöründeki en büyük gücümüz olan ALPET’in 25 yıllık köklü geçmişinde ve bundan sonra hayata geçireceğimiz başarılarımızın da en büyük güç kaynağı, bayilerimiz ve iş ortaklarımızdır.  Bu bilinci prensip edinmiş büyük bir aileyiz ve elbirliği ile daha büyük yatırımlar yaparak büyümeye, hep daha ilerisini hedefleyerek gelişmeye devam edeceğiz.” diyerek bayi ilişkilerine verdiği önemi vurguladı.

ALPET Mis Petrol Yönetim Kurulu Üyesi Ozan Özdoğan, tüm katılımcılara teşekkürlerini sunarak,  “ALPET ailesinden aldığımız güven ve güçlü destek sayesinde bölgemizde fark yaratacak bir hizmet sunmaktan dolayı gururluyuz. En iyi hizmeti size sunmak için buradayız. İstasyonumuzun açılış programına iştirak eden tüm konuklarımıza yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

Açılış törenine katılan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, yeni istasyonun hizmete açılmasıyla ilgili memnuniyetini belirterek, “ Çalışmalarımızdaki temel hedefimiz Adana halkına hizmet etmektir ve aynı amaca hizmet eden değerli markaları Adana ile buluşturmaktan dolayı çok mutluyum. Bir Adana’lı olarak böyle bir istasyonu bölgemize kazandıran ALPET yönetimine desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi. 

Kaynak: (Enerjimagazin) - Enerjimagazin Editör: Şenol Ciğerli
Etiketler: ALPET, adana, petrok, akaryakıt
Yorumlar
Haber Yazılımı