Petrol Ofisi'nden Deprem Bölgesine Dev Destek
Haber
11 Şubat 2023 - Cumartesi 10:30 Bu haber 15373 kez okundu
 
Petrol Ofisi'nden Deprem Bölgesine Dev Destek
Petrol Ofisi, afet bölgesindeki arama kurtarma ve enkaz kaldırma çalışmalarının kesintisiz sürdürülebilmesi adına 100 milyon TL‘lik kaynak ayırdı.
PETROL Haberi
Petrol Ofisi'nden Deprem Bölgesine Dev Destek

Türkiye'nin enerji altyapı grubu Petrol Ofisi, afet bölgesindeki arama kurtarma ve enkaz kaldırma çalışmalarının kesintisiz sürdürülebilmesi adına 100 milyon TL‘lik kaynak ayırdığını duyurdu.

Petrol Ofisi’nden konuya ilişkin yapılan açıklamalarda şu sözlere yer verildi:

“100 milyon TL’lik 5 milyon litre akaryakıt ikmalini, AFAD’a sunmak üzere 10 ilimizdeki istasyonlarımızın otomasyon sistemi üzerinden kademeli olarak bilabedel gerçekleştiriyoruz. Ülkemizi derinden sarsan bu zor günlere katkı sağlamak boynumuzun borcu. Petrol Ofisi Grubu olarak felaketin ilk anından beri tüm kaynaklarımızı seferber ederek tüm kamu kuruluşlarıyla el birliği ile hareket ediyor, bölgedeki bayi ve bölge operasyonumuzun koşulsuz desteği ile kesintisiz akaryakıt ikmali için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu doğrultuda AFAD’a sunduğumuz bu desteğin arama-kurtarma ve enkaz kaldırma çalışmalarına can suyu olmasını ümit ediyoruz.”

Petrol Ofisi Grubu bölgede AFAD’ın kullanımına istinaden duyurduğu 100 milyon TL’lik desteğin yanı sıra, arama kurtarma çalışmalarında hayati önem taşıyan ulusal ve uluslararası uçak yardımlarının kesintisiz devam edebilmesi için de tüm altyapısını seferber etti.

Bugüne kadar 140 yardım uçağına 1.5 milyon litre akaryakıtın tedariki için Mersin Limanı’nda üç ayrı gemisini de devreye alan Petrol Ofisi Grubu Adana ve Gaziantep’te yer alan hava ikmal merkezleriyle bölgedeki yardım uçakları trafiğinin 24 saat sorunsuz ilerlemesi için çalışıyor.

Bu alandaki çalışmalara ilişkin değerlendirmelerde de şu sözlere yer verildi:

“Afet bölgesindeki hava yardımı,  karasal arama kurtarma operasyonlarının önüne geçen zorlu iklim koşulları nedeniyle hayati önem taşımaktadır. Bu çerçevede Petrol Ofisi olarak Türkiye genelinde hava, kara ve deniz taşımacılığındaki tüm operasyonlarımızı afet bölgesine hizmet edecek şekilde yapılandırdık. Bu zor günleri geride bırakmak için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.”

Kaynak: (Enerjimagazin) - Enerjimagazin Editör: Mert Ciğerli
Etiketler: petrol ofisi, enerji, akaryakıt, deprem
Yorumlar
Haber Yazılımı