Aksa Enerji Sektörün En itibarlı Markası Seçildi
Haber
20 Mart 2021 - Cumartesi 09:54 Bu haber 7243 kez okundu
 
Aksa Enerji Sektörün En itibarlı Markası Seçildi
DOĞAL GAZ Haberi
Aksa Enerji Sektörün En itibarlı Markası Seçildi

Enerjimagazin-Aksa Enerji, pazarlama sektörünün en önemli organizasyonlarından biri haline gelen The One Awards Bütünleşik Pazarlama Ödülleri’nde enerji sektörünün en itibarlı markası seçildi.
Toplam 12 ilde bin 200 kişiyle gerçekleştirilen görüşmeler  sonucunda yaklaşık 50 sektörde yıl içinde itibarını en çok artıran  markaların seçildiği organizasyonda, enerji sektörünün en itibarlı  markası seçilen Aksa Enerji, sektöründe küresel bir marka olma  vizyonuna sahip bir enerji şirketi olarak başarılarına bir yenisini  daha eklemiş oldu.
17 Mart 2021 tarihinde gerçekleşen online ödül töreninde konuşan Aksa Enerji Yatırımcı ilişkileri ve Kurumsal iletişim Müdürü Pınar Saatçioğlu, “Böylesine zor bir yılın ardından bu ödüle layık görülmek  bizim için çok değerli. 2017 yılından bu yana küreselleşme  yolculuğumuzu tüm paydaşlarımıza aktarmaya çalışıyoruz. Covid-19  salgını, bu hikâyeyi özellikle dijital kanallara odaklanarak daha  hızlı ve daha etkin bir şekilde aktarmamızı sağladı. Bu zorlu dönemde  yatırımlarımıza hız kesmeden devam ettik. ‘Sınırları Aşan Güç’  sloganımızla bugün %100 yerli sermayeli bir şirket olarak Gana, Mali, Madagaskar ve Özbekistan’da ülkemizi temsil ediyoruz. Bu ödülü de  başta Kurumsal iletişim ekibim olmak üzere, Afrika’dan Asya’ya  elektrik üretim santrallerimizde ve Genel Merkez’de 7/24 çalışan tüm  ekip arkadaşlarım adına alıyorum” dedi.
The One Awards Bütünleşik Pazarlama Ödülleri’nde araştırmanın  temelini oluşturan, “itibar ve Marka Değer Performans Ölçümü” yüz yüze  anket yöntemiyle gerçekleştirilirken, çalışmanın modeli “Genel Başarı”  ve “Yıl Performansı” olmak üzere iki aşamadan oluşuyor. Genel başarı  değeri “Marka Bilinirliği”, “Yakından Tanıma Skoru”, “Güven Skoru”,  “Farklılık Skoru”, “Tavsiye Skoru’’, “Ticari Faaliyetlerini Destekleme Skoru’’, “Sosyal Sorumluluk Faaliyetlerini Beğeni Skoru’’, “iletişim  ve Reklam Çalışmaları Beğeni Skoru” ve “Genel Beğeni Skoru” olmak  üzere dokuz ana kriterin itibar ve marka değeri üzerindeki etkisine  göre ağırlıklandırılmasıyla ortaya konuluyor. Çalışmanın ikinci ayağı  olan 2020 performans değerlendirilmesindeyse aynı kriterlere göre  markaların yıl içi başarıları belirleniyor. Foreks
Kaynak: Editör:
Etiketler: Aksa, Enerji, Sektörün, En, itibarlı, Markası, Seçildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı