Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Gediz EDAŞ'tan Açıklama
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Gediz EDAŞ'tan Açıklama

Gediz EDAŞ'tan Açıklama
Gediz Elektik A.Ş’den yüksek gelen elektrik faturaları ile ilgili olarak yazılı açıklama yapıldı.
23.01.2015 / 23:57

Enerjimagazin-Gediz Elektik A.Ş’den Manisa ve İzmir’de yüksek gelen elektrik faturaları ile ilgili olarak yazılı açıklama yapıldı.


Açıklamada, faturalandırma metodunun müşterilerin mağduriyetine yol açmasından dolayı bu uygulamaya derhal son verildiği, yüksek miktardaki faturalarla ilgili  olarak Gediz Elektrik Müşteri İlişkileri Merkezlerine başvurulmasının yeterli olacağı belirtildi.


Ayrıca, faturasını yatıran abonelere bir sonraki ödeme döneminde farklarının yine fatura yoluyla iade edileceği belirtildi.


Açıklamada “ 8 Ocak 2015 tarihinde İzmir ve Manisa illerinde dağıtım şirketi tarafından yapılan sayaç okuma işlemlerinde müşteri sayaçlarının Elektrik Piyasası Dengeleme ve Uzlaştırma Yönetmenliğinin 81. Maddesi uyarınca düzenlenen “Otomatik Sayaç Okuma Sistemlerinin Kapsamına ve Sayaç Değerlerinin Belirlenmesine ilişkin Usul ve Esaslar” da tanımlanan ve sayacın okunduğu tarih itibariyle geçmiş tüketimi dikkate alarak ilgili ayın son gününe kadar yapılacak tüketim toplamı üzerinden fatura oluşturma yöntemi olan “Tahmini Tüketim Hesaplama Metodolojisi” ile faturalamanın yapıldığı tespit edilmiş ve uygulama şirketimizin talebi üzerine süratle durdurulmuştur. Dönemsel Sayaç Okuma Yöntemi Yerine “Tahmini Tüketim Hesaplama Metodolojisi” ile yapılan sayaç okuma işleminin müşterilerimizin mağduriyetine yol açtığı değerlendirilmiş olup söz konusu uygulamaya 09 Ocak 2015 tarihi itibariyle son verilmiştir. “Tahmini Tüketim Hesaplama Metodolojisi” ile tahakkuk eden faturalar iptal edilerek güncel endeks değerlerine göre hesaplanan faturaların düzeltme işlemlerinin yapılması için ilgili müşterilerimizin kendilerine tebliğ edilen fatura asılları ile birlikte en yakın Gediz Elektrik Müşteri İlişkileri Merkezlerine uğramaları yeterli olacaktır” denildi.


Bu haber toplam 1997 defa okundu


YAZARLAR