YEDAŞ Çalışanlarından Kan Bağışı Kampanyası
Haber
12 Eylül 2023 - Salı 21:00 Bu haber 8754 kez okundu
 
YEDAŞ Çalışanlarından Kan Bağışı Kampanyası
GÜNDEM Haberi
YEDAŞ Çalışanlarından Kan Bağışı Kampanyası

Yeşilırmak Elektrik Dağıtım A.Ş.  (YEDAŞ) çalışanları, toplumun ihtiyaç duyduğu kan stoklarını artırma ve hayat kurtarma amacıyla Kızılay Kan Bağışı Kampanyası'nı başlattı. Şirketimizin sosyal sorumluluk taahhüdünü bir adım daha ileri taşıyan bu kampanya, yerel toplumumuza büyük bir destek sağlamayı amaçlıyor.

Türk Kızılayı, Türkiye genelinde kan ihtiyacının karşılanması ve kan stoklarının sürdürülebilir bir şekilde tutulması için sürekli olarak kan bağışı kampanyaları düzenliyor. Bu asil amaç doğrultusunda YEDAŞ çalışanları da seferberlik ilan etti ve bir araya geldi.

‘Kan Bileşeni Stokları Azaldı’

Türk Kızılay Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi (Samsun) Müdürü Dr. Muhsin Yıldırım ‘’Son dönemde artan hava sıcaklıkları ve yaz mevsiminde çalışanların izin dönemi nedeniyle kan bağışlarında azalma ve kan bileşeni stoklarında düşüş yaşanmıştır. Kan bileşeni stoklarımızı ihtiyacı karşılayacak bir seviyede tutabilmek amacıyla düzenlenen kan bağış kampanyaları çok kıymetlidir. Kan bağışı çağrımıza destek veren YEDAŞ’ a ve bağışta bulunan çalışanlarına farkındalıklarından dolayı teşekkür ederiz’’ dedi.

"Toplumsal farkındalık önemli"

Etkinliğe katılan YEDAŞ Dağıtım Direktörü Ümit Yaşar KIŞLA, "Bizler sadece enerji alanında değil sosyal alanlarda da vatandaşın yanındayız. Amacımız dayanışmayla vatandaşlarımızı yalnız bırakmamak. Kan vermek sosyal yaşamda hayati bir öneme sahip. YEDAŞ olarak yılda en az 1 kez Kızılay ile ortaklaşa hareket ederek kan bağışında bulunuyoruz. Kan acil değil sürekli bir ihtiyaçtır. Umarız bu kampanya ile kan stoklarını arttırmada önemli bir katkı sağlar ve daha fazla insanın hayatını kurtarmamıza yardımcı olur" şeklinde konuştu.

Kaynak: (Enerjimagazin) - Enerjimagazin Editör: Mert Ciğerli
Etiketler: yedaş, kan bağışı, enerji, kızılay
Yorumlar
Haber Yazılımı