Wilo Türkiye Yılın İlk Dokuz Ayında Yüzde 18 Büyüdü
Haber
28 Ekim 2021 - Perşembe 13:20 Bu haber 15858 kez okundu
 
Wilo Türkiye Yılın İlk Dokuz Ayında Yüzde 18 Büyüdü
ENERJİ Haberi
Wilo Türkiye Yılın İlk Dokuz Ayında Yüzde 18 Büyüdü

İleri teknolojisi ile tüm dünyada 150, Türkiye’de yaklaşık 30 yıldır pompa sistemlerinin öncü markası olarak faaliyetlerini sürdüren Wilo, 2020 yılındaki büyümesini bu yıl da sürdürüyor. 2021 yılında pandeminin ekonomik etkileri halen devam etse de bu yılın üçüncü çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre Wilo Grup yüzde 17,8 oranında büyürken, Wilo Türkiye’de de yüzde 18 oranında büyüdü.

Bina teknolojileri, su yönetimi ve endüstri sektörlerinde faaliyet gösteren, dünyanın önde gelen pompa sistemleri markalarından biri olan Wilo, geleceğe yönelik önemli yatırımlar yapmaya ve büyümeye devam ediyor. 2021 yılında pandeminin ekonomik etkileri halen dünyada ve ülkemizde devam etse de bu üç çeyreklik dönemde geçen yılın aynı dönemine göre Wilo Türkiye ve Wilo Group hedeflerine ulaşarak büyümesini sürdürdü. Wilo Grup ilk üç çeyrekte Euro bazında yüzde 17,8 oranında büyürken, Wilo Türkiye gruba paralel olarak yüzde 18 oranında büyüme gerçekleştirdi. Wilo Grup, geçtiğimiz mali yılda, yeni ve mevcut satış ve üretim yerlerinin inşası ve genişletilmesi, gelişmiş üretim teknolojileri ve satın almalar için yaklaşık 121 milyon Euro yatırım yaptı.

Ürek: “Akıllı su sistemleri portföyünde yüzde 35 büyümeyi planlıyoruz”

Wilo Türkiye olarak faaliyet gösterdikleri alanlarda ilkler gerçekleştirdiklerinin altını çizen Wilo Türkiye Genel Müdürü Mehmet Ürek, “Wilo Grup olarak 2020 yılında 1,45 milyar Euro net satış rakamına ulaştık. Bu net satışın 68,6 milyon Euro’sunu Ar-Ge çalışmalarına ayırdık. Aynı zamanda yerel üretim anlayışı kapsamında Türkiye’deki üretimi artırmayı hedefliyoruz. 2025 yılına kadar çözüm sunulan her kategoride iki katı büyümeyi planlıyoruz. Ar-Ge alanındaki çalışmalarımız için her yıl 63 milyon Euro yatırım yapıyoruz. Bu kapsamda, sirkülasyon pompasının mucidi olarak hem ürünlerimizi hem de üretim süreçlerimizi geliştirmeyi bir sorumluluk olarak görüyor ve bu felsefeyle her yıl Ar-Ge çalışmalarımıza bir önceki yıla oranla daha fazla yatırım yapma stratejisiyle ilerliyoruz. Bu çalışmalarımızda yüksek verimli ve akıllı ürünlerin dışında üretim süreçlerindeki karbon emisyonlarının azaltılmasıyla ilgili konular üzerine de çalışılıyoruz. Yaptığımız Ar-Ge çalışmalarımızla önümüzdeki yıllarda inovatif su çözümleri alanında ürün gamımızı yüzde 7,5, akıllı su sistemleri portföyümüzü de yüzde 35 büyütmeyi hedefliyoruz” dedi.

Ürek: “Hedefimiz 2025’e kadar üretim tesislerimizi iklim zararsız hale getirmek”

Bir dünya şirketi olarak geleceğe yönelik yatırımlarını sürdürmeye devam ettiklerini belirten Ürek, “2020 yılında açılışını yaptığımız WiloPark şu ana kadar Wilo tarihinde yapılmış en büyük yatırım olma özelliğini koruyor. Şirketimiz geçtiğimiz yıl yeni ve mevcut satış ve üretim yerlerinin inşası ve genişletilmesi, son teknoloji üretim teknolojileri ve satın almalar için yaklaşık 121 milyon Euro yatırım yaptı. Yine 2020 yılında öncü teknolojilerin geliştirilmesi alanında da Ar-Ge yatırımlarına devam ederek bu alandaki yatırımlarında bir önceki yılın da üstüne çıkarak 68,6 milyon Euro’luk yatırım yaptı. Şirketimizin en büyük yatırımlarından biri de 2025 yılına kadar tüm üretim tesislerini iklim zararsız hale getirmek olacak” şeklinde konuştu.

Kaynak: (Enerjimagazin) - Enerjimagazin Editör: Şenol Ciğerli
Etiketler: wilo, enerji, elektrik
Yorumlar
Haber Yazılımı