VEDAŞ: Kesintisiz Enerji İçin Planlı Kesinti Şart
Haber
29 Ağustos 2023 - Salı 10:17 Bu haber 7609 kez okundu
 
VEDAŞ: Kesintisiz Enerji İçin Planlı Kesinti Şart
ELEKTRİK Haberi
VEDAŞ: Kesintisiz Enerji İçin Planlı Kesinti Şart

Kesintisiz enerji mesaisine devam eden VEDAŞ ekipleri, Bitlis ilinde gerçekleştirdiği bakım ve onarım çalışmalarıyla elektrik şebekesini güçlendiriyor.

Merkez ve kırsal bölgelerde devam eden bakım ve onarım çalışmaları hakkında bilgi veren VEDAŞ Bitlis İl Müdürü Bahadır Demir şu ifadelerde bulundu; “Bakım ve onarım çalışmalarımızda görevlendirdiğimiz ekiplerimiz, merkez ve kırsal bölgelerimizdeki elektrik şebekesini tek tek kontrol ediyor. Hasarlı ya da arızaya neden olabilecek şebeke unsurları bu çalışma kapsamında yenileniyor ya da onarılıyor. Kar örtüsünün yerden kalkmasının hemen ardından başlattığımız bakım ve onarım çalışmalarımızı ağustos ayında da planlamamız dahilinde sürdürüyoruz.”

“Kesintisiz enerji, planlı bakım ister”

Bakım ve onarım çalışmaları kapsamında gerçekleşen planlı elektrik kesintilerine de değinen Demir; “Şebekemizi güçlendirmek amacıyla gerçekleştirdiğimiz bu çalışmalarımız sırasında çalışanlarımızın ve halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla planlı elektrik kesintileri yapmak zorundayız. Bu kesintiler sırasında bir süre enerjisiz kalan vatandaşlarımızın gösterdiği anlayışa teşekkür ederim. Şirketimizin web sayfasından yayınladığımız planlı elektrik kesintisi bilgileri, sistemimizde GSM numaraları güncel olan vatandaşlarımıza da ayrıca kısa mesaj yoluyla gönderilmektedir” dedi.

Kaynak: (Enerjimagazin) - Enerjimagazin Editör: Mert Ciğerli
Etiketler: vedaş, elektrik, enerji, bitlis
Yorumlar
Haber Yazılımı