TEDAŞ Personel Alımı Yapacak
Haber
11 Kasım 2023 - Cumartesi 00:10 Bu haber 6486 kez okundu
 
TEDAŞ Personel Alımı Yapacak
GÜNDEM Haberi
TEDAŞ Personel Alımı Yapacak

Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş (TEDAŞ) Teftiş Kurulu Başkanlığında istihdam edilmek üzere 5 (beş) Müfettiş Yardımcısı alımı amacıyla giriş sınavı yapılacak. Giriş sınavı, yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamadan oluşuyor.

Kurumun söz konusu personel alım ilanı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre, TEDAŞ Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığında istihdam edilmek üzere 5 (beş) Müfettiş Yardımcısı alacak.  Giriş Sınavı için başvurular, 13 Kasım 2023 Pazartesi günü saat 15:00'ten, 1 Aralık 2023 Cuma günü saat 23:59'a kadar, e-Devlet üzerinden TEDAŞ/Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı Platformu kullanılarak (https://isealimkariverkapisi.cbiko.gov.tr) elektronik ortamda yapılacaktır. Sınav başvurusu, adaya ait son altı ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf ile kısa bir özgeçmişin sisteme yüklenmesi ve başvuru formunun doldurulması suretiyle tamamlanacak. Kariyer kapısı üzerinden yapılmayan başvurular dikkate alınmayacak, şahsen, kargo veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecek.

Sınava başvuracak adayların en az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idarî bilimler fakültelerinin ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içi veya yurt dışındaki öğretim kurumlarının birisinden mezun olması, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca 2022 veya 2023 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonuçları esas alınmak kaydıyla KPSS P48 puan türünden 80 (seksen) ve üzerinde puan almış olması gerekiyor.

Sınava katılma şartlarını taşıyan ve usulüne uygun olarak başvuranlardan, puanı en yüksek adaydan başlamak üzere ilk 100 (yüz) aday giriş sınavına katılmaya hak kazanacak. Eşit puan almış olmaları nedeniyle 100'üncü sıradaki aday sayısının birden fazla olması halinde, bu adayların tümü sınava çağrılacak. Giriş sınavının yazılı aşamasına katılmaya hak kazanan adaylar ile sınav giriş yerleri TEDAŞ'ın resmi internet sitesinde (www.tedas.gov.tr) sınav tarihinden en az 15 (on beş) gün önce ilan edilecek.

Yazılı sınavda başarılı sayılabilmek için yabancı dil dışındaki yazılı sınav gruplarından alman notların her birinin 100 tam puan üzerinden 60'tan ve yabancı dil dâhil ortalamasının da 70'ten aşağı olmaması gerekiyor. Değerlendirme sonunda adaylar, puanı en yüksek adaydan başlanarak başarı sırasına konulacak. Sözlü sınava, 100 üzerinden 70'in altında olmamak koşuluyla, en yüksek yazılı sınav puanını almış ilk 15 (onbeş) aday çağrılacak. Başarı sıralamasına göre, yazılı sınavı kazanan sonuncu adayla aynı puanı alan adaylar da yazılı sınavı kazanmış sayılacak.

Kaynak: (Enerjimagazin) - Enerjimagazin Editör: Şenol Ciğerli
Etiketler: tedaş, personel, enerji, müfettiş
Yorumlar
Haber Yazılımı