PÜİS: Kredi Kartı Komisyonu Alınmasın
Haber
11 Şubat 2023 - Cumartesi 20:48 Bu haber 9667 kez okundu
 
PÜİS: Kredi Kartı Komisyonu Alınmasın
PETROL Haberi
PÜİS: Kredi Kartı Komisyonu Alınmasın

PÜİS, deprem felaketinden etkilenen 10 ilimizdeki 1743 akaryakıt istasyonundan kredi kartı komisyonu alınmaması için Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’ye ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkanı Mehmet Ali Akben’e talep yazılarını iletti.

Konuya ilişkin bir açıklama yapan PÜİS Genel Başkanı İmran Okumuş şunları söyledi:

“Afet bölgesinde hasar gören istasyonlar da dahil olmak üzere tümü bölgedeki arama kurtarma çalışmalarının kesintiye uğramaması ve kurtulan vatandaşlarımızın ısınma ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için faaliyetlerini deprem bölgesinde yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen bütün güçleriyle sürdürmeye devam ettiler.

Bu istasyonlar hiçbir ticari beklentileri olmadan, ihtiyacı olan tüm vatandaşların taleplerini yeri geldiğinde bedelsiz, yeri geldiğinde veresiye defterleri ile borç harçla karşıladılar. Buradaki meslektaşlarımız tehditlerle karşı karşıya gelmelerine, marketlerinin talan edilmesine rağmen, vatana ve millete hizmet etmeye devam ettiler.

Afetten kendileri de etkilenmelerine rağmen büyük bir özveriyle yakıt ikmaline devam eden, depremzedeler için lavabolarıyla, marketleriyle, barınma alanlarıyla yaşam merkezi haline gelmiş olan bu istasyonların en büyük maliyet kalemlerinden biri bankalara ödedikleri kredi kartı komisyonları. Afet bölgesindeki 10 ilimizde bulunan istasyonlardan kredi kartı komisyonu alınmaması bir nebze de olsa meslektaşlarımızı ekonomik olarak rahatlatacaktır. Bu meslektaşlarımız yaptıkları özverili çalışmalar ile bunu hak etmişlerdir.”

Kaynak: (Enerjimagazin) - Enerjimagazin Editör: Mert Ciğerli
Etiketler: püis, akaryakıt, petrol, imran okumuş
Yorumlar
Haber Yazılımı