Nihal Kanay, Sanko Enerji Genel Müdür Yardımcılığına Getirildi
Haber
06 Temmuz 2024 - Cumartesi 10:27 Bu haber 1727 kez okundu
 
Nihal Kanay, Sanko Enerji Genel Müdür Yardımcılığına Getirildi
Nihal Kanay, Sanko Enerji Finans ve Hukuk Genel Müdür Yardımcısı görevine atandı.
GÜNDEM Haberi
Nihal Kanay, Sanko Enerji Genel Müdür Yardımcılığına Getirildi

Tamamı yenilenebilir kaynaklardan yılda 3,4 milyar kWh enerji üretme potansiyeline sahip Sanko Enerji, iş dünyasına yeniliklerle öncülük etmeye devam ediyor. Türkiye’nin enerji ihtiyacına güvenilir ve sürdürülebilir katkı sağlayan Sanko Enerji Grubu, önemli bir atama gerçekleştirdi. Nihal Kanay, Sanko Enerji Finans ve Hukuk Genel Müdür Yardımcısı görevine atandı.

Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde, yüksek lisansını Nişantaşı Üniversitesi’nde ‘Denetim’ alanında alan Kanay, petrol, gaz ve enerji sektöründe 34 senelik finans kariyerine sahiptir. 1990-2021 yılları arasında Shell Grup şirketlerinde hazine, krediler yönetimi, bütçe ve raporlama, vergi ve finans müdürlüğü, Akdeniz & Afrika Bölgesi finansal kontrolörlüğü pozisyonlarında bulunmuştur. Kuruluşunda yer aldığı Shell & Turcas A.Ş ortak girişim şirketinde ilk Türk CFO görevini üstlenmiş, Shell Grubunda çeşitli icra ve yönetim kurulu üyeliği pozisyonlarında bulunmuştur. Kanay, 2021’den günümüze kadar Energy Pro Consulting firmasında strateji, finansman ve operasyonlardan sorumlu kıdemli ortak olarak görev yapmıştır.

Toplumsal cinsiyet eşitliği alanında çeşitli çalışmalara imza atan Kanay, Yönetim Kurulunda Kadın Derneğinin Sürdürülebilirlik Komitesinde yer almaktadır. Bu atama, Türkiye’nin en etkin 50 CFO’su arasında yer almış bir kadın yönetici olması sebebiyle ayrıca önem taşıyor.

Sanko Enerji'nin bu yeni atamasıyla, şirketin finansal ve hukuki alanlarda daha da güçlenmesi bekleniyor. Şirketten yapılan açıklamada, "Nihal Kanay’ın geniş tecrübesi ve liderlik vasıflarıyla, Sanko Enerji'nin sürdürülebilir enerji hedeflerine daha da yaklaşacağına inanıyoruz.
" denildi.

 

Kaynak: (Enerjimagazin) - Enerjimagazin Editör: Mert Ciğerli
Etiketler: sanko enerji, nihal kanay
Yorumlar
Haber Yazılımı