Kıbrıs Türk İş İnsanları Derneği (İŞAD) İstanbul Temsilciliğini Açtı
Haber
15 Eylül 2023 - Cuma 16:07 Bu haber 7209 kez okundu
 
Kıbrıs Türk İş İnsanları Derneği (İŞAD) İstanbul Temsilciliğini Açtı
GÜNDEM Haberi
Kıbrıs Türk İş İnsanları Derneği (İŞAD) İstanbul Temsilciliğini Açtı


Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, Ekonomi Enerji Bakanı Olgun Amcaoğlu' nun katılımları ile gerçekleştirilen açılışta; İŞAD Başkanı Enver Mamülcü Anavatan Türkiye Cumhuriyeti iş dünyası ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti iş dünyası arasındaki iş birliğinin artmasına yönelik atılan bu adımın ülkemize çok kısa zamanda olumlu kazanımlarının olacağına değindi. 
Açılışa katılan Türk iş dünyasının ileri gelen İş insanlarına seslenen Mamülcü en kısa sürede ülkemize yeni yatırımları kazandırmak ve cazibe merkezi olan ülkemizin gençliğinin de bir hikayesi olması adına yatırım yapılması için öncü ve güçlü adımlar atılması çağrısında bulundu. 
Bu çağrı üzerine Türkonfed çatısı altında faaliyet yürüten İŞAD partner kuruluşu olan İSİFED (İstanbul Sanayici ve İş İnsanları Federasyonu) yönetim kurulu üyesi IBAK ve Londra merkezli IKAR Holdings YK üyesi Orkun İBAK' tan temsilcilik açılış hediyesi olarak projesi hazır olan İŞAD Ticaret merkezi projesine tam yatırım destek sözü geldi.
Açılışta konuşan Bakan Amcaoğlu ülkemiz iş dünyasının gönüllülük esasına göre faaliyet gösteren köklü derneklerinden İŞAD ı bu cesur girişiminden dolayı tebrik ederken, gereken tüm desteği vereceğinin sözünü verdi ve hayırlı olması temennisinde bulundu. Sn. Ertuğruloğlu ise İŞAD'ın kendine ve vizyonuna yakışır bir adım attığını, bu tarz girişimlerin ülkemiz iş dünyasınıda cesaretlendireceğini ve iş birlikteliklerinin artması ile ülke halkının refahının artmasının yanı sıra uluslararası pazarda rol alan girişimcileri ortaya çıkaran sonucu olacağına inandığını dile getirdi. Açılışa KKTC İstanbul Konsolosu ve idari ateşeleri, İSİFED Başkanı ve heyeti, İOSİD Asbaşkanı ve YK üyeleri, KSİAD Başkanı ve YK Üyeleri, ülkemiz yatırımcılarından Taş yapı Direktörü yanı sıra İstanbul iş dünyasının ileri gelen bir çok siması katılım göstermiştir. İSAD Başkanı Enver Mamülcü, İŞAD Genel sekreteri Metin Yılgın, YK üyesi ve Yurtdışı Yatırım Kurul Başkanı Hidayet Kara ve KKTC İstanbul Konsolosluğu idare ateşesi ve İŞAD Danışma Kurulu Üyesi İbrahim Basri ve İŞAD Danışma Kurulu Üyesi Remziye Seven in hazır bulunduğu açılışta, İŞAD  İstanbul temsilcisi olarak Fevzi Uzel göreve getirilmiştir.

 

Kaynak: (Enerjimagazin) - Enerjimagazin Editör: Remzi Ciğerli
Etiketler: KKTC, enerji. Onur ibak
Yorumlar
Haber Yazılımı