Fırat EDAŞ Personelini Kaçak Elektrikle Mücadele İçin Eğitiyor
Haber
20 Nisan 2022 - Çarşamba 22:11 Bu haber 1794 kez okundu
 
Fırat EDAŞ Personelini Kaçak Elektrikle Mücadele İçin Eğitiyor
ELEKTRİK Haberi
Fırat EDAŞ Personelini Kaçak Elektrikle Mücadele İçin Eğitiyor

Sorumluluk sahasında bulunan Elâzığ, Malatya, Tunceli ve Bingöl’de, kaliteli ve kesintisiz enerji arzı sunma hedefiyle faaliyetlerini sürdüren Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş. (Fırat EDAŞ), personellerine kaçak elektrikle mücadele yöntemleri konusunda eğitim verdi.
Abonelerine yaklaşık 38 bin kilometrekarelik sorumluluk sahasında 10 yılı aşkın süredir kaliteli ve kesintisiz enerji arzı sunan ve hizmet verdiği 4 ilde sosyal sorumluluk bilinci ile hareket eden Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş. (Fırat EDAŞ), kaçak elektrik kullanımının önüne geçmek amacıyla önemli çalışmalara imza atıyor. Sıkı denetimler ve takipler sonucunda kaçak elektrik kullanımını en az seviyeye indirmeyi hedefleyen şirket bu kapsamda saha çalışanlarına kaçak elektrikle mücadele eğitimi verdi.
Fırat EDAŞ Elâzığ İl Müdürlüğü’nde gerçekleşen eğitimde, bölgede yaygın olan kaçak kullanım yöntemlerinin tespiti, kaçak tutanaklarının tanzimi ve mevzuat bilgileri ile müşteri ilişkileri hakkında bilgiler paylaşıldı. Belirli periyotlar halinde 392 kişiye toplamda 842 saat verilen eğitim hem teorik hem de pratik olarak gerçekleştirildi.
Eğitimlerle bölgedeki kaçak kullanımın önüne geçilmesi, personelin bilinçlendirilmesi ve abonesiz enerji kullanımlarına yönelik yasal işlem başlatılması amaçlanıyor.

Kaynak: (Enerjimagazin) - Enerjimagazin Editör: Mert Ciğerli
Etiketler: Fırat EDAŞ, elektrik, enerji
Yorumlar
Haber Yazılımı