E.ON'dan Dijital Dönüşüm Atağı
Haber
13 Ağustos 2021 - Cuma 11:44 Bu haber 18919 kez okundu
 
E.ON'dan Dijital Dönüşüm Atağı
E.ON, 2023 yılı sonuna kadar tüm BT uygulamalarını kendi veri merkezlerinden Microsoft Azure'a taşıyacak.
ENERJİ Haberi
E.ON'dan Dijital Dönüşüm Atağı

E.ON, uzun vadeli bir iş birliğinin parçası olarak Microsoft ve Wipro Limited ile olan işbirliğini artırıyor. E.ON, 2023 yılı sonuna kadar tüm BT uygulamalarını kendi veri merkezlerinden Microsoft Azure'a taşıyacak. Uygulamaların taşınmasından Wipro sorumlu olacak. Yapılan iş birliği sayesinde BT süreçlerinin daha esnek hale getirmesi, operasyonel verimliliğin artırılması ve müşteriler ile çalışanlar için yeni çözüm ve hizmetlerin geliştirilmesinin hızlandırması hedefleniyor.

E.ON şu anda Almanya ve Büyük Britanya'da kendi veri merkezlerinden beşini işletiyor. Şu anda burada barındırılan tüm uygulamalar Microsoft Azure'a aktarılacak. E.ON, daha verimli, daha esnek süreçlere ve maliyet tasarruflarına ek olarak, bulut dönüşümü ile CO2 nötrlüğü yolunda önemli bir adım daha atıyor. Çünkü tüm Microsoft veri merkezleri halihazırda iklim açısından nötr bir şekilde işletiliyor.

E.ON'un CTO'su Sebastian Weber, "Bulut dönüşümü, dijital, sürdürülebilir bir enerji geleceğine yolculuğumuzun önemli bir unsuru ve bulut öncelikli stratejimizin önemli bir parçası" diyor. “Yarının enerji dünyası, yenilikçi ve sürdürülebilir çözümler gerektiriyor. Microsoft'un çevik bulut platformu, Wipro'nun bulut bilgi birikimi, otomasyon ve yapay zeka alanındaki deneyimi, E.ON'u daha da sürdürülebilir ve dijital hale getirmede önemli bir katkı sağlıyor."

Microsoft Almanya CEO'su Marianne Janik, şirketin dijital dönüşümünü birlikte hızlandırmak için E.ON ile birlikte çalışmaktan mutluluk duyduklarını ifade ederek, "Avrupa'daki insanlar ve şirketler, sürdürülebilir, dijital bir enerji dünyası için yeni çözümler geliştirmekten faydalanacak." dedi.

Almanya Wipro Limited Ülke Başkanı Michael Seiger, "Wipro FullStride Bulut Hizmetlerimizi kullanarak uygulamaları Microsoft Azure'a geçirerek dijital dönüşümünü uygulamada E.ON'u desteklemekten mutluluk duyuyoruz. E.ON, buluta, verilere ve yapay zekaya dayanan yenilikçi teknolojilerle enerji geçişini yönlendiriyor. Bunun gibi işbirlikleri hem enerji hem de dijital dönüşüm gündemlerini hızlandırıyor." dedi.

Bu haberin tüm hakları www.enerjimagazin.com'a aittir.
Aktif Link verilerek veya açık kaynak gösterilerek kullanılabilir.

Kaynak: (Enerjimagazin) - Enerjimagazin Editör: Mert Ciğerli
Etiketler: E.ON, Microsoft Azure, Enerji, Enerjisa, Elektrik, Dijital Dönüşüm
Yorumlar
Haber Yazılımı