Enerjim Sensin Hızlandırma Programının Kazananları Belli Oldu
Haber
21 Kasım 2023 - Salı 19:20 Bu haber 6357 kez okundu
 
Enerjim Sensin Hızlandırma Programının Kazananları Belli Oldu
ELEKTRİK Haberi
Enerjim Sensin Hızlandırma Programının Kazananları Belli Oldu

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) ve Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği (Elder) koordinatörlüğünde, İTÜ ARI Teknokent iş birliğinde enerji sektörüne yönelik proje geliştiren girişimleri desteklemeyi amaçlayan “Enerjim Sensin Hızlandırma Programı”nın kazananları belli oldu.
Sürdürülebilir enerji teknolojileri, arz güvenliği, elektrik sektöründe dijital dönüşüm, enerji verimliliği, yenilenebilir enerji, iş sağlığı ve güvenliği, siber güvenlik, tüketici memnuniyeti ve benzeri birçok alanda güncel yaklaşımlarla enerji sektörüne yön verecek yenilikleri barındıran enerji girişimleri arasından yapılan değerlendirme sonrasında ilk 3’e giren projelere toplamda 800 bin TL’lik Elder özel ödülü verildi.
Bu yıl 400’e yakın projenin katılım gösterdiği Enerjim Sensin Hızlandırma Programı’nın demo günü Ankara’da gerçekleştirildi. Jürinin finale kalan 20 proje arasında yaptığı değerlendirmeler sonucunda birinci olan “Charge4Future” girişimi 400 bin TL, ikinci olan “Buradayım” girişimi 250 bin TL ve üçüncü olan “BugBounter” girişimi ise 150 bin TL’lik ödülün sahibi oldu.
İlk üç girişimciye ödülleri sırasıyla EPDK Ar-Ge Komisyonu Başkanı Serkan Doğan, Elder Genel Sekreteri Özge Özden ve İTÜ ARI Teknokent Genel Müdür Yardımcısı Arzu Eryılmaz tarafından takdim edildi.
Kazanan girişimler Elder’in 800 bin TL’lik ödül ödülünün yanı sıra 13-14 Aralık’ta Uniq İstanbul’da gerçekleşecek olan Big Bang Startup Challenge 2023 sahnesinde 1 milyon TL ödül havuzundan faydalanma ve şirketlerle yeni iş birliklerine imza atma fırsatını da yakaladı.

Kaynak: (Enerjimagazin) - Enerjimagazin Editör: Şenol Ciğerli
Etiketler: elder, epdk, arge, enerji, elektrik
Yorumlar
Haber Yazılımı