EMO Ankara Şubesi'nden TEDAŞ'a Teknik Ziyaret
Haber
10 Kasım 2023 - Cuma 12:11 Bu haber 2336 kez okundu
 
EMO Ankara Şubesi'nden TEDAŞ'a Teknik Ziyaret
ELEKTRİK Haberi
EMO Ankara Şubesi'nden TEDAŞ'a Teknik Ziyaret

EMO Ankara Şubesi, EMO Genç üyeleri ile birlikte TEDAŞ Eğitim ve Sertifikasyon Merkezi’ne teknik gezi düzenledi.

Geziye, EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Şeref Sağıroğlu, Başkan Yardımcısı Cevdet Aslan, Yönetim Kurulu Üyesi Murat Subaşı, Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Salih Berkan Ateş, Sosyal Etkinlikler Komisyonu Başkanı Ahmet İsmail Sargın ve çeşitli üniversitelerden EMO Genç üyeleri katıldı.
Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş (TEDAŞ) Gelişim Yönetimi Dairesi Başkanı Abdülkadir Balık, İşletme Müdürü Hakan Özkaya, Eğitim Müdürü Muharrem Bilgen, Yazılım Müdürü Cengiz Özdemir, Emre Ceylan, Kaşif Koçyiğit ile bir araya gelinen teknik gezi tanışma ve karşılıklı bilgilendirme ile başladı.

Elektrik Kuvvetleri Akım Tesisleri (EKAT) eğitiminin verildiği 13 modül ile ilgili bilgilerin de sunulduğu gezide, ülkemizde alanında tek olan sanal ve artırılmış gerçeklik ile verilen eğitimler hakkında detaylı bilgiler alındı. Eğitim verilen ortamlar ve test sahalarında gerçekleştirilen örnek uygulamaların gösterilmesinden sonra olası iş birlikleri değerlendirildi.

EMO VR ve AR ortamında verilen eğitimlerden yararlanılması ile ilgili değerlendirmelerde bulunuldu. EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Üyelerinin uzun yıllardan sonra ilk kez birimlerini ziyaret ettiğini vurgulayan TEDAŞ yetkilileri, bundan sonra da her türlü iş birliğine kapılarının açık olduğunu söylediler.

Samimi bir ortamda yapılan toplantıda bilgilendirmelerin yanında EMO Genç üyelerinin ziyaretle ilgili tüm soruları TEDAŞ yetkilileri tarafından yanıtlandı. Teknik gezide ayrıca tesiste bulunan sınıflar ve müze de gezildi.

Kaynak: (Enerjimagazin) - Enerjimagazin Editör: Mert Ciğerli
Etiketler: tedaş, emo, eğitim
Yorumlar
Haber Yazılımı