Dicle EDAŞ Çalışanları Kendi Alanlarında Ustalık Düzeyine Ulaşacak
Haber
27 Mayıs 2023 - Cumartesi 01:15 Bu haber 4406 kez okundu
 
Dicle EDAŞ Çalışanları Kendi Alanlarında Ustalık Düzeyine Ulaşacak
ELEKTRİK Haberi
Dicle EDAŞ Çalışanları Kendi Alanlarında Ustalık Düzeyine Ulaşacak

Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş (Dicle EDAŞ), Usta-İşçi Projesi kapsamında saha çalışanlarına ustalık düzeyinde eğitimler verdiği yeni bir projeyi hayata geçirdi.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, çalışanların teknik bilgi ve becerilerini geliştirmeye yönelik eğitimlerin verildiği projede, çalışanların kendi alanlarında ustalık düzeyine ulaşması hedefleniyor.

Dicle EDAŞ, Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak'ta görev yapan saha çalışanlarına Usta–İşçi Projesi kapsamında eğitimler düzenlenmeye başladı.

Şirketin Genel Müdürlüğü'nde gerçekleştirilen teorik eğitimin ardından sahaya inen çalışanlar, usta personelin yanında uzmanlık alanlarına göre işbaşı eğitime alındı. Çalışanlara alçak gerilim, orta gerilim ölçü devresi eğitimi, topraklama eğitimi, yüksekte çalışma eğitimi, orta gerilim düzeyinde enerji kaybı eğitimi ve İSG eğitimi verildi.

Eğitim sonrası saha çalışanlarının seviye belirleme sınavına tabii tutulduğu projede, yüzde 5'lik dilime giren çalışanlar ödüllendirilecek. Teorik ve pratik eğitimlerin ardından yapılan sınavda başarılı olan personel, ekip şefi mühendisin gözetiminde eğitimlere eğitmen olarak devam edecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Dicle EDAŞ Genel Müdür Yardımcısı Şeref Korhan, "Türkiye’nin en büyük dağıtım şirketlerinden biri olarak ülkemize katma değer sağlayacak yatırımlarımızın yanında çalışma arkadaşlarımızın sahada en güvenli şekilde çalışmalarını gerçekleştirmeleri için eğitim çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz." ifadesini kullandı.

Kaynak: (Enerjimagazin) - Enerjimagazin Editör: Şenol Ciğerli
Etiketler: dicle edaş, elektrik, enerji
Yorumlar
Haber Yazılımı