CK Enerji Çalışanları Otizmli Çocuklar İçin Koştu
Haber
07 Kasım 2023 - Salı 18:05 Bu haber 1230 kez okundu
 
CK Enerji Çalışanları Otizmli Çocuklar İçin Koştu
GÜNDEM Haberi
CK Enerji Çalışanları Otizmli Çocuklar İçin Koştu

CK Enerji çalışanlarından oluşan "Gönüllerin Enerjisi Koşu Takımı", katıldığı 45'inci İstanbul Maratonu'nda 'Otizmli Çocuklara Eğitim Güneşi Ol' projesi kapsamında otizmli çocuklara destek için koştu.

Dünyanın kıtalar arası koşulan tek maratonu olan Türkiye İş Bankası İstanbul Maratonu, 45'inci yılında Cumhuriyetimizin 100'üncü yılı onuruna 'Yüzyılın Koşusu' temasıyla 5 Kasım'da gerçekleştirildi. 50 bine yakın koşucunun yarıştığı maratona katılan CK Gönüllerin Enerjisi Koşu Takımı, Tohum Otizm Vakfı ile birlikte otizmli öğrencilerin eğitimine destek olmak için koştu.

Yardımseverlik koşularında yer alarak Tohum Otizm Vakfı'na destek olan gönüllü koşucular 'Tohum Güneşi' olarak adlandırılıyor. Maratona vakfın 'Otizmli Çocuklara Eğitim Güneşi Ol' projesi kapsamında 67 kişilik ekiple katılan CK Enerji, koşucularının yürüttüğü bireysel kampanyalarla pek çok çocuğun eğitimine katkıda bulundu.

Tohum Güneşleri, bağış kampanyaları oluşturarak iyilik peşinde koşma nedenlerini aile, dost ve tanıdık çevrelerine e-posta, WhatsApp, sosyal medya gibi iletişim araçlarıyla duyuruyor ve otizmli çocukların eğitimleri için destek çağrısında bulunuyor. Gönüllü koşucular bu şekilde sadece destek çağrısında bulunmakla kalmayıp aynı zamanda otizmin farkındalığının artmasına da katkı sağlıyor.

Kaynak: (Enerjimagazin) - Enerjimagazin Editör: Şenol Ciğerli
Etiketler: ck enerji, erman aytaç, otizm
Yorumlar
Haber Yazılımı