Aydem ve Gediz Elektrik'ten Borcu Olan Çiftçiye Sıfır Faizli Kredi İmkanı
Haber
27 Ekim 2022 - Perşembe 11:08 Bu haber 3600 kez okundu
 
Aydem ve Gediz Elektrik'ten Borcu Olan Çiftçiye Sıfır Faizli Kredi İmkanı
ELEKTRİK Haberi
Aydem ve Gediz Elektrik'ten Borcu Olan Çiftçiye Sıfır Faizli Kredi İmkanı

Aydem Perakende ve Gediz Perakende, Ziraat Bankası ile imzaladıkları protokol kapsamında çiftçilere elektrik borçları için 60 ay vadeli ve 10 milyon liraya kadar sıfır faizli kredi verecek. Bu kapsamda elektrik borcu faizlerinin yüzde 50’si silinerek, çiftçilere ve tarımsal sulama birliklerine destek sağlanacak.

Tarım sektörünün gelişmesi yönünde sürdürdüğü faaliyetler ile her zaman çiftçinin yanında olan Aydem Perakende ve Gediz Perakende, Ziraat Bankası ile yapmış olduğu iş birliğiyle, birikmiş elektrik borcu faizlerinin yüzde 50’sini silerek çiftçilere destek olacak.

Cumhurbaşkanı Kararı’yla 18 Ağustos 2022 tarihli Resmi Gazete‘de yayımlanarak yürürlüğe giren tebliğ kapsamında, Ziraat Bankası tarafından kullandırılacak “Tarımsal Üretime Dair Düşük Faizli Yatırım ve İşletme Kredisi” ile çiftçiler ve sulama birlikleri, geçmiş dönem elektrik borçları için faizsiz beş yıl vadeye kadar ödeme imkanı ve yeni dönem elektrik borçları için de faizsiz, bir yıl vadeye kadar ödeme fırsatından faydalanabilecek.

Bu fırsattan faydalanmak isteyenlerin,  Aydem Perakende ve Gediz Perakende Müşteri İlişkileri Merkezlerinden Tarımsal Elektrik Borcu Kapama Bildirim Formu’nu temin ederek Ziraat Bankası şubelerine başvurmaları gerekiyor.

Kaynak: (Enerjimagazin) - Enerjimagazin Editör: Mert Ciğerli
Etiketler: aydem, gediz, elektrik, enerji
Yorumlar
Haber Yazılımı