Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Kıvanç Zaimler AYEDAŞ'ın Yeni Genel Müdürü
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Kıvanç Zaimler AYEDAŞ'ın Yeni Genel Müdürü

Kıvanç Zaimler AYEDAŞ'ın Yeni Genel Müdürü
AYEDAŞ ve AESAŞ'ın yeni organizasyon yapısı netleşti.
24.08.2013 / 09:56

Enerjisa bünyesine katılan İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş. (AYEDAŞ) ve İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Perakende Satış A.Ş. (AESAŞ) nın yeni organizasyon yapısı da netleşti.


İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş. (AYEDAŞ) Genel Müdürlüğü görevine Kıvanç ZAİMLER, İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Perakende Satış A.Ş. (AESAŞ) Genel Müdürlüğüne ise Metin Koşar getirildiler. mevcut görevlerine ek olarak atanmışlardır. Koşar ve Zaimler bu görevlerinde Enerjisa CEO'su, Yetik Kadri Mert ’e raporlamaya devam edecekler.


Dağıtım ve Tedarik şirketlerinin tüm süreçleri Enerjisa tarafından tek merkezli yönetim anlayışıyla yönetilecek.


İşte AYEDAŞ ve AESAŞ bünyesinde yapılan ilk aşama organizasyonel değişiklikler;
İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş. (AYEDAŞ)


Genel Müdür Kıvanç Zaimler’e bağlı olarak; Dağıtım Operasyonları Direktörlüğü, Dağıtım Sistemleri ve Yatırımlar Direktörlüğü, İK ve İdari İşler Direktörlüğü ve Finans Direktörlüğü oluşturuldu.


Başkent Elektrik Dağıtım Operasyonları Direktörü Murat Pınar, mevcut görevlerine ek olarak AYEDAŞ Dağıtım Operasyonları Direktörlüğü görevini de yürütecek. Tüm İşletme Müdürlükleri, Müşteriler Müdürlüğü, Tahakkuk Tahsilat ve Kaçak Müdürlüğü ve Sistem İşletme Müdürlüğü AYEDAŞ Dağıtım Operasyonları Direktörü Murat Pınar’a bağlı olacak.


İrfan Dinçay, Teknik Koordinatör ve Murat Yiğit, AR-GE Koordinatörü olarak AYEDAŞ Dağıtım Operasyonları Direktörü Murat Pınar’a raporlayacaklar.


Dağıtım Operasyonları Direktörlüğü altında proje ofisi oluşturularak, yeni organizasyon yapısında Tevfik Süer, Çetin Kaya, Hamit Çakır, Proje Müdürü olarak görevlendirildiler.


Bu kapsamda yeniden değerlendirilen İşletme Müdürlükleri aşağıdaki gibidir:


İbrahim Somuncu, Kurtköy İşletme Müdürü olarak;


Yavuz Eren, İçmeler İşletme Müdürü olarak;


H.İbrahim Tuncer, Kartal İşletme Müdürü olarak görevlendirilmişlerdir. H.İbrahim Tuncer; Kartal, Pendik, Kurtköy, İçmeler ve Adalar işletmelerinin koordinasyon görevini de yürütecek.


Şemsettin Yapıcı, Kadıköy İşletme Müdürü olarak;


R. Erkan Topgül, Erenköy ve Bostancı İşletme Müdürü olarak;


Teoman Yamaç, Üsküdar İşletme Müdürü olarak;


Mustafa Aksoy, Vaniköy İşletme Müdürü olarak ;


Muharrem Satoğlu, Beykoz İşletme Müdürü olarak görevlendirilmişlerdir.


Muharrem Satoğlu; Kadıköy, Erenköy, Üsküdar, Vaniköy ve Beykoz işletmelerinin koordinasyon görevini de yürütecek.


Salim Mantarcı, Dudullu İşletme Müdürü olarak;


Ekrem Kars, Ümraniye İşletme Müdürü olarak ;


Ö. Hakan Yılmaz, Sancaktepe İşletme Müdürü olarak görevlendirilmişlerdir.


Ö. Hakan Yılmaz; Dudullu, Ümraniye, Sancaktepe ve Şile işletmelerinin koordinasyon görevini de yürütecek.


Başkent Dağıtım, Dağıtım Sistemleri ve Yatırımlar Direktörü Aydın Ural mevcut görevlerine ek olarak AYEDAŞ Dağıtım Sistemleri ve


Yatırımlar Direktörü görevini de yürütecek. Tesis Müdürlüğü, Planlama ve Proje Müdürlüğü ve İnşaat ve Emlak Kamulaştırma fonksiyonu Aydın Ural’a raporlayacak.


Mustafa Özgür Defne, Proje Müdürü olarak Dağıtım Operasyonları ve Yatırımlar Proje Ofisinde görevlendirilmiş ve bu görevinden doğrudan Aydın Ural’a raporlayacak.


İnsan Kaynakları ve İdari İşler Direktörlüğü oluşturulmuş olup, Başkent Dağıtım İnsan Kaynakları ve İdari İşler Direktörü Teoman Özağ mevcut görevlerine ek olarak bu görevi de yürütecektir. İnsan Kaynakları Müdürlüğü, İş Güvenliği ve Kalite Yönetim Müdürlüğü ve İdari ve Sosyal İşler Müdürlüğü Teoman Özağ’a raporlayacak.


Eda Akad, İnsan Kaynakları Müdürü olarak atanmıştır, bu görevinde doğrudan Teoman Özağ’a raporlayacaktır. Halihazırda AYEDAŞ organizasyonunda İnsan Kaynakları fonksiyonunda çalışanlar Eda Akad’a raporlayacaklar.


Başkent Elektrik Finans Direktörü (V.) Erdem Kaya mevcut görevine ek olarak AYEDAŞ Finans Direktörlüğüne de vekaleten atanmıştır. Mali İşler ve Finans Yönetim Müdürlüğü ve Malzeme Yönetimi, Makina İkmal ve Ticaret Müdürlüğü Erdem Kaya’ya raporlayacak.


Basın Protokol ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü ile Kontrolörlük Genel Müdür Kıvanç Zaimler’e raporlayacak.


Hukuk Müşavirliği, Başkent Dağıtım Hukuk Müşaviri RıfatBağbaşlıoğlu’na raporlayacak.
İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Perakende Satış A.Ş. (AESAŞ)


İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Perakende Satış A.Ş. (AESAŞ) Genel Müdürlüğüne Metin Koşar getirildi.


Başkent Elektrik Dağıtım Bölgesinde son kaynak tedarik görevine de sahip Enerjisa Elektrik Perakende Satış A.Ş.’inde (“EPS”) Pazarlama Direktörlüğü ve Satış Direktörlüğü (Bireysel Müşteriler) görevlerini beraber yürütmekte olan Michael Robert French mevcut görevlerine ek olarak AESAŞ Pazarlama Direktörü ve Satış Direktörü (Bireysel Müşteriler) görevlerine atanmıştır. Sn. French bu görevlerinde AESAŞ Genel Müdürü Metin Koşar’a raporlayacak.


EPS Müşteri Hizmetleri Grup Müdürü Ali Özgür Karal mevcut görevine ek olarak AESAŞ Müşteri Hizmetleri Grup Müdürlüğü görevine atanmıştır.


Müşteri Hizmetleri Müdürlüğü (İst. Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım Bölgesi) pozisyonu oluşturulmuş olup, Serkan Saral, Müşteri Hizmetleri Müdürü (İst. Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım Bölgesi) görevine vekaleten atanmıştır. AESAŞ Müşteri Hizmetleri fonksiyonları Serkan Saral’a raporlayacak. Saral ise Müşteri Hizmetleri Grup Müdürü Ali Özgür Karal ’a raporlayacak.


Müşteri İlişkileri Müdürü pozisyonu oluşturulmuştur. Bu pozisyon Ali Özgür Karal’a raporlayacaktır.


Satış Direktörlüğü (Bireysel Müşteriler) bünyesinde Alternatif Satış Kanalları Müdürü ve Operasyon Gelişim Müdürü pozisyonları oluşturuldu.


Müşteri Hizmetleri Grup Müdürü Ali Özgür Karal, Alternatif Satış Kanalları Müdürü ve Operasyon Gelişim Müdürü, Satış Direktörü (Bireysel Müşteriler) Michael Robert French’e raporlayacak.


EPS Ürün, Servis & Kanal Yönetimi Müdürü Burçak Gökçeer Baltaş mevcut görevine ek olarak AESAŞ Ürün, Servis & Kanal Yönetimi Müdürü görevine atanmıştır.


Pazarlama Direktörlüğü bünyesinde Pazarlama İletişimi Müdürü pozisyonu oluşturulmuştur. Ürün, Servis & Kanal Yönetimi Müdürü Burçak Gökçeer Baltaş mevcut görevine ek olarak, vekaleten Pazarlama İletişimi Müdürlüğü görevini de yürütecek.


Pazarlama Direktörlüğü bünyesinde Stratejik Pazarlama Müdürü, Fiyatlandırma ve Tarife Yönetimi Müdürü pozisyonları oluşturulmuştur.


Ürün, Servis & Kanal Yönetimi Müdürü/Pazarlama İletişim Müdürü Burçak Gökçeer Baltaş, Stratejik Pazarlama Müdürü, Fiyatlandırma ve Tarife Yönetimi Müdürü, Pazarlama Direktörü Michael Robert French’e raporlayacak.


EPS Operasyon Grup Müdürü Abdullah Köksal mevcut görevine ek olarak AESAŞ Operasyon Grup Müdürlüğü görevine atanmıştır. Sn. Köksal bu görevinde AESAŞ Genel Müdürü Metin Koşar’a raporlayacaktır.


EPS Faturalama Müdürü Yakup Aydilek , mevcut görevine ek olarak AESAŞ Faturalama Müdürü görevine atanmıştır. Halihazırda AESAŞ organizasyonunda tahakkuk ve faturalama fonksiyonlarında çalışanlar Yakup Aydilek’e raporlayacak.


EPS Alacak Yönetimi ve Tahsilat Müdürlüğünü vekaleten yürütmekte olan Deniz Erkul Düzgün mevcut görevine ek olarak AESAŞ Alacak Yönetimi ve Tahsilat Müdürü görevine vekaleten atandı. Halihazırda AESAŞ organizasyonunda alacak yönetimi ve tahsilat fonksiyonlarında çalışanlar Deniz Erkul Düzgün’e raporlayacak.


EPS Satış Operasyon Müdürlüğünü vekaleten yürütmekte olan Melih Bozkurt mevcut görevine ek olarak AESAŞ Satış Operasyon Müdürü görevine vekaleten atandı.


EPS Operasyon Kontrol Müdürlüğünü vekaleten yürütmekte olan Deniz Erol mevcut görevine ek olarak AESAŞ Operasyon Kontrol Müdürü görevine vekaleten atandı.


EPS İş Uygulamaları Yönetim Müdürü Hilal Esen Sezer mevcut görevine ek olarak AESAŞ İŞ Uygulamaları Müdürü görevine atandı.


Faturalama Müdürü Yakup Aydilek, Alacak Yönetimi ve Tahsilat Müdürü (V.) Deniz Erkul Düzgün, Satış Operasyon Müdürü (V.) Melih Bozkurt, Operasyon Kontrol Müdürü (V.) Deniz Erol, İş Uygulamaları Müdürü Hilal Esen Sezer, Operasyon Grup Müdürü Abdullah Köksal’a raporlayacak.


EPS Finans Grup Müdürü Huriye Okumuşoğlu mevcut görevine ek olarak AESAŞ Finans Grup Müdürlüğü görevine atandı. Okumuşoğlu bu görevinde AESAŞ Genel Müdürü Metin Koşar’a raporlayacak.


EPS Muhasebe ve Vergi Müdürü Sema Sorucu mevcut görevine ek olarak AESAŞ Muhasebe ve Vergi Müdürü görevine atandı. Halihazırda AEAŞ organizasyonunda muhasebe ve vergi fonksiyonlarında çalışanlar Sema Sorucu’ya raporlayacak.


AESAŞ bünyesinde Hazine ve Risk Yönetimi Müdürü pozisyonu oluşturuldu. Halihazırda AEAŞ organizasyonunda finans, hazine, risk yönetimi fonksiyonlarında çalışanlar Hazine ve Risk Yönetimi Müdürü’ne raporlayacak.


EPS Finansal Planlama ve Kontrol Müdürü Neslihan Döngel mevcut görevine ek olarak AESAŞ Finansal Planlama ve Kontrol Müdürü görevine atandı.


EPS Gelir Güvence Müdürü Cumhur Keleş mevcut görevine ek olarak AESAŞ Gelir Güvence Müdürü görevine atandı.


EPS Satınalma Takım Yöneticisi Emre Çelik mevcut görevine ek olarak AESAŞ Satınalma Takım Yöneticisi görevine atandı. Halihazırda AESAŞ organizasyonunda satınalma fonksiyonlarında çalışanlar Emre Çelik’e raporlayacak.


Muhasebe ve Vergi Müdürü Sema Sorucu, Hazine ve Risk Yönetimi Müdürü, Finansal Planlama ve Kontrol Müdürü Neslihan Döngel, Gelir Güvence Müdürü Cumhur Keleş, Satınalma Takım Yöneticisi Emre Çelik, Finans Grup Müdürü Huriye Okumuşoğlu’ na raporlayacak.


EPS Hukuk Müşaviri Onur Baran Avcı mevcut görevine ek olarak AESAŞ Hukuk Müşaviri görevine atanmıştır. Halihazırda AESAŞ organizasyonunda hukuk fonksiyonunda çalışanlar Onur Baran Avcı’ya raporlayacak. Sn.Avcı bu görevinde AESAŞ Genel Müdürü Metin Koşar’a raporlayacak.


EPS İnsan Kaynakları ve İdari İşler Müdürü Tuğba Gök mevcut görevine ek olarak AESAŞ İnsan Kaynakları ve İdari İşler Müdürü görevine atandı. Halihazırda AESAŞ organizasyonunda İnsan Kaynakları ve İdari İşler fonksiyonunda çalışanlar Tuğba Gök’e raporlayacaktır. Gök bu görevinde AESAŞ Genel Müdürü Metin Koşar’a raporlayacak.


Bu haber toplam 24118 defa okundu
YORUMLAR
nevzat kırca: 
"elektrik borcu sorgulama"
sayın yetkililer bundan iki ay önce elektrik borç sorgulama ekranından istanbul anadolu yakası görünüyordu şimdi anadolu yakası sorgulamada görünmüyor sebebi hakkında bilgi verirseniz sevinirim teşekkürlerimle saygılar
23.12.2013 / 10:17
zeki bel: 
"izin sorunu"
sayın ayedaş genel müdürü kıvanc bey ben yaklaşık 6 senedır önce efa tur da şimdide kuzey turda 3 senedir calışmaktayım 3 senedir de haftalık iznimi kullanamıyorum sorumlulara söyledim her hafta halledeceyiz diyorlar beni gayeye alınmıyorum ve maaş bodrosunda izinimi kullanıyorum görünüyor ben napayım bu durum damahkemeye baş vursam işten cıkaracaklar ben heybeli adada calışıyorum evim burada ve 2 cocugum var işsiz kalmaktan korkuyorum tek carem sizsiniz diye düşündüm fazla mesaide verilmiyor sagılarımla arz ederim ZEKİ BEL
07.12.2013 / 13:44
VEYSEL UYGUN: 
"AESAŞ.ELEKTİRİK BORCU"
1 AY EVEL ELEKTİRİK BORCUMU İNTERNETTEN ELEKTİRİK BORÇ SORGULAMADAN ÖGRENİYORDUM ŞİMDİ İSE ÖGRENEMİYORUM /DEMEKKİ ŞİMDİKİ YÖNETİM ÖGRENEMEDİGİMİZ BORÇLARI KENDİSİ ÖDEYECEK/LÜTFEN AESAŞ BORÇ ÖGRENME SİTESİNİ AKTİF HALE GETİRİN YOKSA 11880 DENMİ ÖGRENECEGİZ BUNUN İÇİN PARAMI ALDINIZ FATURAM GELMESE HABERİM OLMAYACAK?
28.11.2013 / 14:04


YAZARLAR