Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Jeotermal Enerji Derneği'nin Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Yeniden Ali Kındap Seçildi
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Jeotermal Enerji Derneği'nin Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Yeniden Ali Kındap Seçildi

Jeotermal Enerji Derneği'nin Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Yeniden Ali Kındap Seçildi
Jeotermal Enerji Derneği (JED) ilk Olağan Genel Kurulu'nu gerçekleştirdi.
18.04.2021 / 10:50

Enerjimagazin-Jeotermal Enerji Derneği'nin (JED) Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan’ın da online olarak katıldığı ilk Olağan Genel Kurulu, İstanbul Raffles Otel'de gerçekleştirildi. Derneğin Yönetim Kurulu Başkanlığı'na yeniden Ali Kındap seçildi.

"Jeotermal enerjinin yaygınlaşması ekonomiye de pozitif yansır"

Jeotermal enerjinin yenilenebilir kaynaklar arasındaki rolünün ve  sektörün gelişim potansiyelinin altını çizen Ali Kındap, "Jeotermal  enerjinin entegre kullanımının geliştirilmesi ve yaygınlaşması ile  birlikte önemli bir ekonomik kazanım sağlanacak. Öyle ki bu sayede  milyonlarca konut ısıtılabilir, yüz binlerce dekar modern serada  tarımsal üretim artırılabilir ve istihdama hatırı sayılır oranda katkı  sağlanabilir. Jeotermal enerji teşvik edilirse yenilenebilir enerji  kaynakları arasında hak ettiği konuma ulaşacak ve yatırımcısından ülke  ekonomisine kadar herkese fayda sağlayacaktır" dedi.

Jeotermalin her şeyden önce yenilenebilir bir enerji kaynağı  olduğuna dikkat çeken Kındap, "Jeotermal enerji doğru uygulamalarla  pek çok alanda gelir yaratan, tarım, turizm, enerji vb. gibi  sektörleri destekleyen, ekonomiye güç veren, üstelik tüm bunları  çevreye ve insana zarar vermeden yapmaya olanak tanıyan, çok ciddi  potansiyeli olan bir enerji kaynağı olarak karşımıza çıkıyor" şeklinde  konuştu.

Gerçekleştirilen Genel Kurul toplantısında JED'in Yönetim Kurulu,

Denetim Kurulu ve Etik Kurulu üyeleri de belirlendi.

Bu haber toplam 809 defa okundu


YAZARLAR