Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Porsche'den Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Atağı
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Porsche'den Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Atağı

Porsche'den Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Atağı
Porsche, Türkiye'de tüm elektrikli otomobiller için şarj ağı kuran ilk otomobil markası oldu.
03.04.2021 / 19:56

Enerjimagazin-Bugüne kadar ülke genelinde 7.8 milyon TL'lik yatırımla 100 adet şarj istasyonunun kurulumunu gerçekleştiren Porsche Türkiye, yıl sonuna kadar yatırım miktarını 10 milyon TL'ye  şarj istasyonu sayısını ise 190 adede çıkarmayı hedefliyor.

2020 yılı sonunda Türkiye'de tamamen elektrikli otomobil  satışlarında pazar lideri olan Porsche, elektrikli otomobiller için  alt yapı yatırımlarına da devam ediyor. Marka geçtiğimiz yıl tamamen  elektrikli ilk spor otomobil modeli Taycan'ı Türkiye'de piyasaya  sürmesi ile Porsche şarj istasyonları ağını her geçen gün genişletiyor.

Porsche Türkiye olarak yatırımlarıyla Türkiye'nin elektrikli araç  ekosisteminin gelişimine önemli katkı sağladıklarını ifade eden Porsche Pazarlama Müdürü Selim Eskinazi, "2020 yılında, müşterilerimiz  ve tüm elektrikli araç kullanıcıları için 3 adet 350KW'lik Türkiye'nin  en hızlı şarj istasyonu da dahil olmak üzere 7.8 milyon TL tutarında  yatırım sonucunda ülke çapında 100 adet şarj istasyonunun kurulumunu  tamamladık. Porsche Satış Sonrası Hizmetler ekibinin tüm çalışmaları  sayesinde Porsche, Türkiye'de bir şarj ağına sahip olan ilk otomobil  markası ve en büyük 4'üncü şarj operatörü oldu" dedi.

Elektromobilite temalı yatırımlarına 2021 yılında da devam  edeceklerini aktaran Selim Eskinazi, "Nisan ayı sonuna kadar Doğuş Oto Kartal'a kurulacak 320KW DC Porsche şarj istasyonu ve Türkiye  çapındaki yeni AC Porsche şarj istasyonlarıyla birlikte şarj ağımıza  dahil toplam 117 istasyona ulaşmayı hedefliyoruz.  Yıl sonuna kadar  ise AC şarj istasyonları ve bayilerimize kurmayı planladığımız 100KW  ve üzeri DC şarj istasyonları ile toplam yatırım miktarımız 10.1  milyon TL'yi bulacak. 2021 yılında hedefimiz 190 adet şarj cihazına  ulaşmak" dedi.

Evlere özel şarj istasyonu

Eskinazi, Porsche Deneyim Merkezi'ne kurdukları 350KW ve 320KW  gücündeki şarj istasyonlarının Taycan'ın bataryasını yüzde 0'dan yüzde 80'e yaklaşık olarak 22,5 dakikada doldurabildiğini belirtti.

Eskinazi, "2020 ve 2021 yılında araç sipariş eden müşterilerimizin  evlerine ve işyerlerine şarj istasyonu kurulumu için 335 adet keşif  gerçekleştirerek kurulumlarını değerlendirdik" dedi.

Türkiye'nin ilk batarya onarım merkezini açıyor

Eskinazi, "Tüm bayilerimizde Porsche Taycan satış sonrası hizmeti  verebilmek için, Doğuş Oto Kartal'da kurulacak ve başta Türkiye, Porsche Doğu Avrupa gibi birçok ülkeye servis sunacak olan Türkiye'nin  ilk batarya onarım merkezinin açılışı kapsamında eğitim yatırımlarını 2020 yılında tamamladık. 2021 yılında Doğuş Oto Kartal yanında bir  diğer Porsche merkezine daha batarya onarım merkezi kurmak adına  yatırım süreçlerine devam edeceğiz" diye konuştu.

Bu haber toplam 1375 defa okundu


YAZARLAR