Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - CHP Jeotermal Enerji Araştırma Komisyonu Kurdu
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

CHP Jeotermal Enerji Araştırma Komisyonu Kurdu

CHP Jeotermal Enerji Araştırma Komisyonu Kurdu
CHP, altısı milletvekili olmak üzere 7 kişiden oluşan Jeotermal Enerji Araştırma Komisyonu kurdu.
19.12.2020 / 12:54

Enerjimagazin-CHP Doğa Hakları ve Çevreden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı tarafından yapılan açıklamada, Jeotermal Enerji Araştırma Komisyonu kurulduğu duyuruldu.

CHP Doğa Hakları ve Çevreden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali ÖZTUNÇ tarafından yapılan açıklamada; “CHP Doğa Hakları olarak yurdumuzun dört bir yanından doğa hakları ihlalleri ile ilgili şikayetler, yardım talepleri alıyoruz. Bu taleplere karşılık verip, yurttaşlarımıza yardım etmeye çalışıyoruz. Gelen yardımlara cevap vermek tekil anlamda bir derman yaratabiliyor. Ancak, bu tarz toplumsal çekişmeleri karşılayan, bu taleplere cevap veren strateji ve politikaları da inşa etmemiz gerekiyor. Bu nedenle, CHP Doğa Hakları bünyesinde araştırma komisyonları kurarak, tüm tarafları dinleyerek, doğa için, toplum için, ülkemiz için müşterekleri aramak istiyoruz.


Jeotermal enerji son zamanlarda ülkemizde yoğun olarak tartışılan bir başlık. Geçtiğimiz aylarda Muğla'da bu yönde yapılmak istenen ihaleden, toplumsal tepki sonrasında vazgeçilmiştir. Aydın, Manisa, Denizli, İzmir illerimizde bu konuda bir çok toplumsal uyuşmazlık, hak çatışmaları da yaşanıyor.


Tüm bu gelişmeleri daha iyi anlayabilmek için CHP Doğa Hakları bünyesinde, söz konusu uyuşmazlıkların yoğun olarak yaşandığı illerden milletvekili temsilcilerinden oluşan Jeotermal Enerji Araştırma Komisyonu’nu kurduk. Araştırma komisyonumuz ile jeotermal enerji ile ilgili konularda bilgi toplamak, araştırma yapmak, tedbirler geliştirmek ve önerilerde bulunmak amacını taşıyoruz. Komisyonumuz, Aydın, Manisa, Denizli, İzmir ve Muğla şehirlerinde saha incelemeleri yapıp, yaşanan süreçleri araştıracak sonraki süreçte de aktif olarak izlemesini gerçekleştirecek ve bu hususları raporlama ile kamuoyuyla paylaşacaktır. Bu çalışmaların, CHP’nin doğa hakları ve çevre politikalarını güçlendirmesini umut ediyoruz.” denildi.


CHP Jeotermal Enerji Araştırma Komisyonu Üyeleri


1.) Ali ÖZTUNÇ - Genel Başkan Yardımcısı - Kahramanmaraş Milletvekili


2.) Süleyman BÜLBÜL - Aydın Milletvekili


3.) Haşim Teoman SANCAR - Denizli Milletvekili


4.) Mürsel ALBAN - Muğla Milletvekili


5.) Mahir POLAT - İzmir Milletvekili


6.) Ahmet Vehbi BAKIRLIOĞLU - Manisa Milletvekili


7.) Gizem ÖZCAN - Parti Meclisi Üyesi


Bu haber toplam 2846 defa okundu


YAZARLAR