Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Elektrik Tüketimi Salgın Öncesi Dönemi Geçti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Elektrik Tüketimi Salgın Öncesi Dönemi Geçti

Elektrik Tüketimi Salgın Öncesi Dönemi Geçti
Bakan Dönmez, Türkiye'nin elektrik tüketiminin salgın öncesi dönemi geçtiğini bildirdi.
02.12.2020 / 16:19

Enerjimagazin-Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye'nin elektrik tüketiminin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını öncesi dönemi geçtiğini bildirdi.


Bakan Dönmez, Twitter hesabından ocak- eylül dönemine ilişkin sanayi, mesken ve ticarethane gruplarının elektrik tüketim değerlerini paylaştı. 


Buna göre, Türkiye'de eylülde sanayide elektrik tüketimi 9,1 milyon MWh ulaşırken, meskenlerde 5 milyon MWh, ticarethanelerde ise 5,6 milyon MWh yükseldi.


Bu miktar nisan ayında sanayide 6,1 milyon MWh, meskenlerde 5 milyon MWh ve ticarethanelerde ise 3,4 milyon MWh olarak kayıtlara geçmişti.


Bakan Dönmez, söz konusu verilere ilişkin "Sanayi ve ticarethanelerimizde üretim ve katma değerin habercisi elektrik tüketimimiz salgın öncesini geçti. Artan üretim, ihracat ve ticari faaliyetler, enerjimize enerji kattı." değerlendirmesinde bulundu.


Bu haber toplam 10960 defa okundu


YAZARLAR