Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Enerjisa Yenilikçi Ürünlerini "İşimin Enerjisi" Çatısı Altında Yapılandırdı
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Enerjisa Yenilikçi Ürünlerini "İşimin Enerjisi" Çatısı Altında Yapılandırdı

Enerjisa Yenilikçi Ürünlerini
Enerjisa, yenilikçi ürünlerini "İşimin Enerjisi" çatısı altında yeniden yapılandırdı.
15.10.2020 / 20:54

Enerjimagazin-Enerjisa Enerji, müşterilerinin enerji tüketiminde tasarruf  sağlayarak karbon ayak izini azaltan ve yenilebilir enerji kullanımını  arttıran ürünlerini "İşimin Enerjisi" ismiyle tanıttı. Doğa dostu olan  yenilikçi ürünlerini "İşimin Enerjisi" çatısı altında yeniden  yapılandıran Enerjisa Enerji, bu sayede kurumsal müşteri portföyü için  katma değer zincirini genişleterek uçtan uca çözümler sunuyor.

Sabancı Holding ve E.ON'un çoğunluk hisselerine sahip olduğu ve  halka açık bir yapıda faaliyetlerini yürüten elektrik dağıtım ve  perakende satışında Türkiye'nin lider şirketi Enerjisa Enerji,  ticarethane, sanayi ve kamu kurumları başta olmak üzere tüm  müşterilerine elektrik tedariğinin yanısıra güneş enerjisi sistemleri,  atık ısı geri kazanımı, basınçlı hava, ısıtma, soğutma ve havalandırma (HVAC), elektrik motorları ve aydınlatma (LED dönüşümü) gibi birçok  alanda hizmet sunuyor. Enerjisa Enerji, özellikle enerji verimliliği  uygulamaları, elektrikli araç şarj istasyonu yönetimi ve yeşil enerji  sertifikasyonuna kadar birçok çevre dostu ve sürdürülebilir enerji  çözümünü bir araya getirdiği 'İşimin Enerjisi' çatısı altında toplanan  ürün ve hizmetlerini tanıttı.

Verimlilik Sağlayan Ürünler ile Yatırım Maliyetinde İyileştirme

Enerjisa Enerji, ''İşimin Enerjisi'' çatısı altında topladığı  yenilikçi ürünleri ile müşterilerinin yatırım maliyetlerinde  iyileştirme sağlarken, sunulan çözümlerden yüksek performans elde  edilmesi ile müşterinin tasarrufunun da en üst düzey olmasını  amaçlanmaktadır. Böylece başta ülkemiz olmak üzere, Enerjisa Enerji  müşterileri de hem yatırım maliyetinde hem de tasarrufta kazanan  tarafta olacaktır.

Müşterilerine yeşil enerji kullanımı için alternatif çözümler  üreten Enerjisa Enerji, performansa dayalıuzun vadeli satış modeli ile  güneş enerji santralleri (GES) kurulumu hizmeti veriyor. Enerjisa Enerji, alanında uzman ve profesyonel ekipleriyle fizibilite,  projelendirme, satın alma, kurulum, işletme ve bakım süreçlerini  kapsayan uçtan uca bir hizmet sunuyor. Yeni iş modeli ile geliştirilen  projelerdeki kurulu güç kademeli olarak artırılarak, daha fazla  tesisin yenilenebilir kaynaklardan yerinde enerji üretimi yapması  sağlanacak.

Enerjisa Enerji, takip ettiği global trendlerin başında gelen  e-mobilite alanında faaliyet göstermek için 2008 yılında Türkiye'de  sürdürülebilir ve çevreye duyarlı gelecek kurma misyonuyla yola çıkan  bir girişim olan Eşarj'ın çoğunluk hisselerini 2018 yılında satın  aldı. Eşarj ile beraber, müşterilerine isterlerse kendilerine özel  şarj istasyonu sağlayarak, isterlerse de halka açık alanlarda 350'den  fazla istasyon ağı ile elektrikli araçlar için teknoloji odaklı  e-mobilite çözümleri sunuyor.

Tüm projelerinde enerji verimliliğini en ön planda tutan ve bu  konuda yaptığı çalışmalar ile sektöre liderlik eden Enerjisa Enerji, Enerji Performans Modeli ile yatırıma ilişkin ödemelerin, kurulan  tesisin tasarruf sağlama performansına dayalı olarak uzun vadeye  yayıldığı çözümleri müşterilerine sunuyor. Enerji verimliliği  projelerinde üretimde kaliteden ve konfor şartlarından ödün vermeden  çevre dostu çözümler sunarak enerji tüketiminde tasarruf sağlanıyor.

Bu kapsamda endüstriyel, ticari ve kamuya hizmet veren tesislerde atık  ısı geri kazanımı, basınçlı hava, ısıtma, soğutma ve havalandırma (HVAC), elektrik motorları ve aydınlatma (LED dönüşümü) alanları başta  olmak üzere çözümler sunuluyor.

Eşarj ile Geleceğe Vites Atılıyor

Türkiye'nin en büyük şarj istasyonu ağı olan Eşarj da 350'ye yakın  istasyonuyla 'İşimin Enerjisi' şemsiyesi altında yer alacak ve  elektrikli araçların yaygınlaşmasıyla 2030 yılında 2,5 milyon ton  karbon azaltımı sağlanması hedefleniyor. Eşarj, halka açık şarj  istasyonlarında kullanılan enerjinin tamamını rüzgar ve güneş gibi  temiz enerji kaynaklarından Uluslararası I-REC Sertifikası ile tedarik  ediyor ve bu alanda ilk firma olmanın gururunu yaşıyor. Sahip olduğu  tüm tecrübesi ışığında Eşarj, elektrikli araç sahibi müşterilerinin ev  ve işyerlerinde en uygun altyapı çözümleriyle güvenli şarj  istasyonları kuruluyor.

Yüzde 100 yeşil enerji imkânı 'İşimin Enerjisi' kapsamında, karbon ayak izini düşürmeye  odaklanan şirketler için farklı çözüm alternatifleri de yer alıyor.

Yeşil enerji ürünüyle Enerjisa Enerji, sürdürülebilir bir dünya için  yenilenebilir enerji kaynaklarını destekliyor ve elektrik  tüketimlerinden kaynaklı sera gazı salınımlarını azaltmak ya da  sıfırlamak isteyen müşterilerine 'Karbon Azaltım Sertifikası' ve 'Yenilenebilir Enerji Sertifikası' tedarik ederek cevap veriyor. Bu  sertifikalar sayesinde şirketler, yeşil enerji tüketim oranını,  istekleri doğrultusunda yüzde 100'e kadar çıkarabiliyorlar.

Kojenerasyon Çözümleri

Enerjisa, enerjinin tüketildiği yerde üretilmesi yaklaşımıyla  işletilen Kojenerasyon (Birleşik Isı - Güç Üretimi) sistemleri için uçtan uca hizmet sunuyor. Bu kapsamda, tüm fizibilite, tasarım, satın  alma, yatırım, kurulum, işletme ve bakım süreçlerini uzman ekipleriyle  birlikte yürütüyor ve çalışmalar sonucunda müşterinin, maliyet  avantajı elde etmesini ve konvansiyonel enerji üretimine göre çok daha  verimli bir şekilde karbon salınımını azaltarak karbon ayak izini  azaltması sağlanıyor.

İşimizin Enerjisi' ile sektörümüze yön veren ve ülkemizin  geleceğine büyük katkı sağlayacak bir adım atıyoruz.

Enerjisa Enerji A.Ş. CEO'su Murat Pınar konu ile ilgili olarak: Hayata geçirdiğimiz her projede, enerji verimliliği, tasarruf, karbon  salımının azaltılması ve sürdürülebilirlik kavramlarını kendimize  rehber ediniyoruz ve ülkemizin sürdürülebilir enerji geleceğine katkı  sağlıyoruz. Her geçen gün müşterilerimizin farklı ihtiyaçlarına göre  ürün portföyümüzü dizayn ediyor ve büyütüyoruz. Enerjisa Enerji  olarak, hayatımızın vazgeçilmez ihtiyaçlarından biri olan elektriği  yönetirken toplum için uzun vadeli değer yaratmayı, yenilikçi ve çevre  odaklı hareket etmeyi amaçlıyoruz.

Enerji sürdürülebilirliği noktasında önemli bulduğumuz güneş  enerjisi sistemlerini geliştiriyor ve çatı üstü kurulumlarımızla  enerji tüketiminde müşterilerimizin tasarruf sağlamasına destek oluyoruz. Aynı zamanda müşterilerimize de, uluslararası kuruluşlar tarafından onaylanmış sertifikalarla, yeşil enerji kullanım oranlarını yüzde 100'e kadar çıkarma imkânı sunuyoruz. Elektrikli araçların hayatımıza girişiyle öncü bir adım atarak 2008 yılında kurduğumuz ve  bugün Türkiye'nin en büyük şarj istasyonu ağı olan Eşarj'ı ev ve  işyerlerine kadar götürüyoruz. 2030 yılında elektrikli araçların  yaygınlaşmasıyla Eşarj ile 2,5 milyon ton karbon salınımı azaltımı  sağlanmasını hedefliyoruz. Bütün bunların birleşimiyle ortaya çıkan 'İşimin Enerjisi' ile sektörümüze yön veren ve ülkemizin geleceğine  büyük katkı sağlayacak bir adım attığımıza inanıyoruz" dedi.

Yol haritamız ''verimlilik ve yeşile dönüş ''

Enerjisa Perakende Satış Şirketleri Genel Müdürü Ersin Esentürk  ise, " İşimin Enerjisi sadece bir ürün ve çözümler bütünü değil, aynı  zamanda elektrik enerjisi sektörünün 'verimlilik ve yeşile dönüş' te  yol haritası olacak. Türkiye genelinde kurumsal müşterilerimizin  enerji tasarrufu yapmasını sağlamayı ve bu sayede karbon ayak izini de  düşürmeyi hedefliyoruz. Enerjisa Enerji olarak İşimin Enerjisi 'nin  yenilikçi ürünleri ile müşterinin yatırım maliyet yükünü  hafifleteceğiz. Böylece müşterilerimiz, enerji verimliliği  yatırımlarından da tasarruf etmeye başlayacak." dedi.

'İşimin Enerjisi' Kapsamındaki Çözümler ve Ürünler Hakkında

Güneş Enerji Santralleri (GES) kurulumu ile Enerjinin tüketildiği  yerde üretilmesi (öztüketim) yaklaşımıyla işletilecek Güneş Enerjisi Sistemleri karbon ayak izi azaltımı için çok faydalı yenilenebilir  teknolojilerdir. Bu kurulum sayesinde uçtan uca sunulacak hizmetler  ile müşterilerin yatırım yükünü hafifleterek güneş enerjisinin sunduğu  verimlilik, düşük enerji maliyeti ve karbon emisyonlarının azaltılması  yönünde avantajlardan yararlanmaları sağlanıyor. Bu santral  yatırımları diğer bir taraftan sürdürülebilirlik ve enerji arzı  güvenliği için de önemli katkılarda bulunuyor. Çatıya kurulacak güneş  enerjisi santrallerinin, ortalama 25-30 yıl aralığındaki kullanım  ömürleri dikkate alındığında elektrik enerjisi kullanım maliyetinde %50'leri aşan seviyede tasarruf sağlayabileceği görülüyor.

Temiz enerjili Eşarj Temiz enerjiyi önemseyen ve bu alana yaptığı  yatırımların oranını sürekli artıran Enerjisa Enerji, Eşarj' ın halka  açık şarj istasyonlarında kullanılan enerjinin tamamını rüzgâr ve  güneş gibi temiz enerji kaynaklarından tedarik ediyor. Enerjisa Enerji, ülkemizde bu alanda Uluslararası IREC Sertifikasyonu' na sahip  ilk firma olarak öne çıkıyor. Bu şekilde, Eşarj istasyonlarını  kullananlar, sadece elektrikli araçlarıyla değil, şarj etme esnasında  da çevrenin korunmasına destek oluyor.

Enerji verimliliği uygulamaları Oldukça kapsamlı ve çeşitliliği  yüksek uygulamalar ile Enerjisa' nın sunduğu çözümlerde doğru enerji  verimliliği uygulamasının doğru müşteri ile buluşması hedeflenirken,  müşterinin de gerçek verimlilik potansiyeli ortaya çıkarılmaktadır.

Müşteri için en uygun enerji verimliliği uygulamaları belirlendikten  sonra, müşterinin yatırım maliyetlerini hafifleten iş modelleriyle  müşterinin tasarrufa en uygun maliyetlerle, uzun ömürlü ve yüksek  performansla başlamasını sağlanır. Tasarruf seviyesi uygulamadan  uygulamaya değişmek ile birlikte, enerji kullanımında %40  seviyelerinde verimlilik sağlamanın birçok projede mümkün olduğunu  görülmektedir. Bu kapsamda endüstriyel, ticari ve kamuya hizmet veren  tesislerde atık ısı geri kazanımı, basınçlı hava, ısıtma, soğutma ve  havalandırma (HVAC), elektrik motorları ve aydınlatma (LED dönüşümü)  alanları başta olmak üzere enerji verimliliği sağlayan çözümler  sunuluyor.

Yeşil enerji Enerjisa Enerji, doğanın ve gelecek nesillerin  korunması adına yenilenebilir enerji kaynaklarından üretilen,  uluslararası geçerliliğe sahip akredite kuruluşlarca  sertifikalandırılan ve şeffaf olarak raporlanabilen yeşil enerjiyi  müşterilerine sağlıyor. Karbon Azaltımı Sertifikası ve Yenilenebilir Enerji Sertifikası ile tesislerin elektrik tüketiminden kaynaklı sera  gazı salınımları azaltılıyor veya nötr seviyeye getiriliyor. Bu  kapsamda Enerjisa, tüketim analizi, yeşil enerji oranı belirlenmesi,  sertifika seçimi, protokol imzalanması ve sertifika tipine bağlı olarak raporlama hizmetlerini sunuyor.

Kojenerasyon çözümleri Kurumsal müşterilere Enerji Performans Model ile sunulan enerji kojenerasyonu (birleşik ısı-güç üretimi)  sistemleri  elektrik, ısı ve soğutmanın aynı yerde üretilmesi  sayesinde maliyet avantajı yaratıyor. Konvansiyonel enerji üretimine  göre daha verimli olması nedeniyle karbon salınımı ve karbon ayak izi  seviyeleri düşüyor. Bu sistemler, yüksek elektrik, ısıtma ve soğutma  tüketimi olan, tüketimin dengeli bir şekilde yayıldığı ve yıl  içerisinde mevsime bağlı olarak ısıtma ve soğutma tüketiminde  sürekliliğe sahip tesislerde uygulanabiliyor. Müşterilerin teknik  kaynaklarının ve yatırım gücünün kendi iş alanlarına odaklanmasına  yardımcı oluyor. İhtiyaç ve talebe bağlı bir sistem tasarımı yapılarak  arz güvenliği sağlanıyor.

Bu haber toplam 3631 defa okundu


YAZARLAR