Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Ahiköy I ve Ahiköy II HES'ler Özelleştirilecek
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Ahiköy I ve Ahiköy II HES'ler Özelleştirilecek

Ahiköy I ve Ahiköy II HES'ler Özelleştirilecek
Ahiköy I ve Ahiköy II Hidroelektrik Santralleri ile bu santraller tarafından kullanılan taşınmazlar özelleştirilecek.
28.06.2020 / 12:09

Enerjimagazin-Ahiköy I ve Ahiköy II Hidroelektrik Santralleri ile bu santraller tarafından kullanılan taşınmazlar “İşletme Hakkının Verilmesi” yöntemi ile özelleştirilecek.


Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), Sivas'ın Divriği İlçesi Nih Çayı üzerinde kurulu bulunan 4,20 MWe kurulu güce sahip Ahiköy I ve Ahiköy II Hidroelektrik Santralleri ile bu santraller tarafından kullanılan taşınmazlar “İşletme Hakkının Verilmesi” yöntemi ile özelleştirileceğini duyurdu. İhaleye son teklif verme tarihi 20.07.2020 olarak belirlendi.


İhale, kapalı zarf içerisinde teklif almak ve görüşmeler yapmak suretiyle pazarlık usulü ile gerçekleştirilecek. İhale Komisyonu’nca gerekli görüldüğü takdirde ihale, pazarlık görüşmesine devam edilen teklif sahiplerinin katılımı ile yapılacak açık artırma suretiyle sonuçlandırılabilecek. İhaleye yalnızca tüzel kişiler ile Ortak Girişim Grupları katılabilecek. İhaleye katılabilmek için “Bir Milyon” TL tutarında geçici teminat verilmesi gerekiyor.


Bu haber toplam 62373 defa okundu


YAZARLAR