Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Süleyman ÇELEBİ Umut Oldu
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Süleyman ÇELEBİ Umut Oldu

Süleyman ÇELEBİ Umut Oldu
CHP İstanbul Milletvekili Süleyman Çelebi, Emeklilikte Yaşa Takılanların umudu oldu.
28.06.2013 / 12:00

CHP İstanbul Milletvekili Süleyman Çelebi Emeklilikte Yaşa Takılanlara verdiği sözü tuttu.


Çelebi dün yaptığımız haberde belirttiğimiz üzere konuyu Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kuruluna taşıdı. Çelebi’nin Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulundaki konuşması, konuşmayı televizyonları başında izleyen Emeklilikte Yaş Mağdurlarını mutlu etti. Emeklilikte Yaşa Takılanların umudu oldu.


İşte CHP İstanbul Milletvekili Süleyman Çelebi’nin www.enerjimagazin.com ile paylaştığı Emeklilikte Yaşa Takılanlarla ilgili yapmış olduğu konuşmanın tam metni:


"Emeklilikte yaşa takılanlar" konusu uzun bir süredir gündemde.


1999 yılından önce sigortalı olup sonradan çıkan yasayla emeklilikleri yaş yüzünden ertelenen yaklaşık 5 milyon yurttaşın talepleri hükümet tarafından karşılanmıyor.


Çalışma Bakanı Faruk Çelik bu konuda çalışmalar başlatıldığını duyursa da Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ise böyle bir yükü Türkiye bütçesinin kaldıramayacağını öne sürüyor.


Hükümet her şeyin muhasebesini yapıyor bir tek vicdan muhasebesi yapamıyor.


Binlerce, Milyonlarca insanın kazanmış olduğu hak bir türlü verilemiyor her konuda sermaye lehine olmazları oldurarak düzenleme yapan hükümet iş ezilene, yoksula, asıl mağdur olana gelince elinden nedense bir şey gelmiyor.


Sayıları milyonlarla ifade edilen bu insanlar “devlet tarafından mağdur edildiklerini" söyleyerek, "bunun giderilmesini" istiyor.


Son dönemde  sokağa çıktılar olmadı,  sosyal medya üzerinden örgütlendiler seslerini duymadınız, miting yaptılar, Başbakan’a mektup yazdılar yine olmadı.


Şimdi ise açlık grevindeler yine ses yok.


Basında da sık sık yer alan bu konu da ciddi bir bilgi kirliliği yaşanıyor.


Bir o bakana, bir bu bakana mikrofon uzatılıyor.


Bakanlara yaşa takılanlar sorulduğunda  “bakıyoruz” yollu mecburi cevabı bile, “Hükümet çalışma başlattı” diye aktarılıyor. Sonra bakan bunları yalanlıyor. Oysa bakıyorsunuz ortada hiçbir şey yok.


Artık bu insanlarla dalga geçmeyi, umutlandırıp sonrada o umutları yerle yeksan etmeyi bırakın sayın bakan.


Ülkemizde yaşam ortalamasını düşündüğümüzde bu insanların talepleri mezarda mı karşılanacak?


Yapılması gereken onca yurttaşın mağdur etmeyecek bir formülün bir an önce bulunması ve insanların artık rahat bir nefes almasını sağlamaktır.


Göz göre göre onca insanın yaşadığı bu mağduriyeti deve kuşu gibi kafamızı toprağa gömerek çözemeyiz.


Partinizin adında ki adalet kavramını bir kere olsun anlamına uygun olarak kullanabileceğiniz bir karara imza atın.


Yoksa Adalet kavramını bir an önce kaldırın.


Hükümeti acilen yaşa takılanların sorunlarını çözmesi için göreve çağırıyorum.”


Ömrünü işçi davasına, emek davasına adamış birisi olarak tanınan Süleyman Çelebi, Milletvekili olduğu günden beri, dur durak bilmeden, gece gündüz koşuyor. Türkiye’nin her yerinde. Nerede emek haksızlığa uğruyorsa o orda.


Dün de önce 4/C’lilerin TBMM Dikmen kapısı önündeki eylemde onların yanında, sonra da TBMM Genel Kurulunda Emeklilikte Yaşa Takılanların sorunlarını anlatırken kürsüde. Onların da umudu oldu. HELAL OLSUN…


 


 
Bu haber toplam 5235 defa okundu
YORUMLAR
tekin bilgin: 
"emeklilikte yaşa takılanlar size teşekkür eder"
sayın milletvekilim bize verdiğiniz sözü tuttunuz seçimde bizde sözümüzü tutacağız allah sizin gibi dürüst insanları başımızdan eksik etmesin saygılarımla.
29.06.2013 / 16:30
veli kılıç: 
"chp başkanı"
CHP NİNİN BAŞINA SÜLEYMAN ÇELEBİ GEÇMELİDİR
28.06.2013 / 21:49


YAZARLAR