Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Bakan Çelik'ten Hayır Yok
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Bakan Çelik'ten Hayır Yok

Bakan Çelik'ten Hayır Yok
CHP İstanbul Milletvekili Süleyman ÇELEBİ ile Emeklilikte Yaşa Takılanların Mağduriyetlerinin giderilmesi için yaptığı çalışmaları konuştuk.
27.06.2013 / 14:48

Enerjimagazin - CHP İstanbul Milletvekili Süleyman ÇELEBİ ile Emeklilikte Yaşa Takılanların Mağduriyetlerinin giderilmesi için yaptığı çalışmaları konuştuk.


CHP İstanbul Milletvekili Süleyman ÇELEBİ, Emeklilikte Yaşa Takılanlara Mağduriyetlerinin giderilmesi için destek olacağı sözünü vermişti. Çelebi konuyu meclis gündemine taşıyacaklarını, hatta gerekirse Cumhurbaşkanı ile de görüşeceğini söylemişti.


Süleyman Çelebi’nin verdiği söz üzerine mağduriyetlerinin giderilmesi için açlık grevinde bulunan bazı mağdurlar eylemlerine son vermişlerdi.Bugün konuya ilişkin gerçekleştirdiğimiz görüşmede Çelebi: Emeklilikte yaşa takılanların mağduriyeti devam ediyor. Her gün bir kandırmaca açıklaması yapılıyor fakat sonuç yok. Yıllarca çalışıp emek verip hiç bir sonuç alamamak adaletsizliğin en büyüğüdür. Bakan Çelik’le konuyu görüştüm. Ne yazık ki görüşmede Bakan Çelik çözüme yönelik somut bir şey söyleyemedi. Kendisi ile tekrar bir araya geleceğiz. Açıkçası Bakan Çelik’ten hayır yok. Yaşa takılanların uğradığı bu adaletsizlik acil olarak çözülmelidir. Hükümeti bu zulmü bitirmek için göreve çağırıyorum. Açlık grevine başlayan insanlar var. İnsanlar çaresizlikten artık bedenlerini ölüme yatırıyor. Bu sesi birileri işitsin artık. Emeklilikte Yaşa Takılanların Mağduriyetlerinin giderilmesi için gerek şahsım, gerekse CHP olarak üzerimize düşeni yapacağız. Emeklilikte Yaşa Takılanların haklı mücadelesinde onların yanındayız. Konuyu en kısa sürede meclis gündemine de taşıyacağız. Önümüzdeki birkaç gün içerisinde TBMM Genel Kurulu'nda daha detaylı bir açıklama yapacağım.Dedi.


Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde CHP İstanbul Milletvekili Süleyman ÇELEBİ, Emeklilikte Yaşa Takılanlara Mağduriyetlerini mecliste gündeme getirmiş ve Bakan Çelik’te Çelebi’ye yanıt vermişti.


TBMM Genel Kurulu'nda, "Varlık Barışı"nın da içinde yer aldığı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'nın görüşmeleri sürerken, Tasarının birinci bölümü üzerinde söz alan CHP İstanbul Milletvekili Süleyman Çelebi, "40 gün 40 gece IMF borcundan kurtulduk diye törenler yapılıyor. Aslında bu yasa IMF'nin izdüşümüdür. Bunlar IMF politikaları, reçeteleridir. 'Parasal olarak kurtulduk' deyip yeni yükleri Türkiye halklarına yüklemeye hakkınız yok. Keşke buraya Emeklilikte Yaşa Takılan İnsanların Kanununu getirebilsek" değerlendirmesinde bulunmuştu.Bakan Çelik’de, Çelebi’ye cevaben "Emeklilikte yaşa takılanları biz takmadık" diyen Çelik, bunun eskiden devraldıkları bir miras olduğunu ifade ederek; "Sorunlarını dinledik. Kesinlikle sosyal güvenlik sisteminin mali boyutunu etkileyecek bir kararın altında bizim imzamız olmaz. Bu, sorunları torunlara bırakmaktır. Biz, geçmişte olduğu gibi sorunları torunlara bırakan değil torunlara güzellikleri bırakan bir iktidarız." yorumunu yapmıştı.


Açlık Grevleri Sürüyor


Ankara'da bu gelişmeler yaşanırken diğer taraftan açlık grevlerinin ise devam ettiği haberleri geliyor. Açlık grevlerinin fitilini ateşleyen Hasan SAĞLAM Kayseri'deki evinde başladığı açlık grevine devam ediyor. Sağlam'ın sağlık durumunun her an kötüye gitmesinden endişe ediliyor.


Enformasyon Medya Grubu olarak, bir kez daha, “Tüm sorumluları çok geç olmadan, Emeklilikte Yaşa Takılan vatandaşların sesini duymaya, sorunlarını çözmeye yönelik olarak somut adım atmaya ”davet ediyoruz.

Bu haber toplam 4667 defa okundu
YORUMLAR
fuat selek: 
"hak"
Bizlere verilmeyen bizim paralarımız zalim ve acımasız gaddar polislere bir sürü haketmeyen kişilere aktarılacağını tahmin ediyorum merhametin kalmadığı birülkede yaşıyoruz seçim sonrası eğer hala eyt aynı zihniyete oy vermiş olursa hiç şaşmam çünkü içimize iyice yerleşen kin ve nefret görüyorum şeytan iyice ele geçirdi bizleri
28.06.2013 / 11:14
mehmet kandemir: 
"teşekkürler enerjimagazin"
bizleri görmüyorlar duymuyorlar çokmu şey istiyoruz vekilin özlük hakları devamlı yükselirken maaşları devamlı yükselirken bizlerin emekliliği 5-15 sene artması allahtan revamı hak hukuktan bahsedenler ne yazıkki sınıfta kalmışlardır halkı yok saymışlardır garip grabanın hakkını yedirmeyiz diyenler iktidara gelince halkı unutup kendi dertlerinin peşinde koşmaya başlamışlardır artık devletime güvenmiyorum adalete güvenmiyorum
27.06.2013 / 17:31
eyt aydın: 
"Teşekkürler enerjimagazin.com"
Teşekkürler enerjimagazin... Bugün sayın vdkilin yaptığı açoklama sizin girişimlerinizle olmuş. Sayın vekil ile görüştük. Size tüm eyt liler adına sonsuz teşekkür ederim. Desteğinizin devamına da ihtiyacımız olduğunu belirtmek isterim
27.06.2013 / 17:14


YAZARLAR