Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Kıvanç ZAİMLER, Sabancı Holding Enerji Grup Başkanlığı Görevine Atandı
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Kıvanç ZAİMLER, Sabancı Holding Enerji Grup Başkanlığı Görevine Atandı

Kıvanç ZAİMLER, Sabancı Holding Enerji Grup Başkanlığı Görevine Atandı
Kıvanç ZAİMLER, 1 Temmuz tarihinden itibaren Sabancı Holding Enerji Grup Başkanlığı görevine atandı.
22.06.2018 / 20:49

Enerjimagazin-ENERJİSA CEO'su Kıvanç ZAİMLER, Sabancı Holding Enerji Grup Başkanlığı görevine getirildi. ZAİMLER aynı zamanda Enerjisa Enerji A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkanlığına da atandı. Sabancı Holding’ten yapılan açıklamaya göre ZAİMLER, 1 Temmuz 2018 itibariyle göreve başlayacak.


ENERJİSA tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamaya göre bugün yapılan Yönetim Kurulu Toplantısında Enerjisa Enerji A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkanı Mehmet GÖÇMEN’in istifası kabul edildi. GÖÇMEN’in yerine Kıvanç ZAİMLER atanırken Hüseyin Yusuf Ziya ERDEM ise ZAİMLER’den boşalan Enerjisa Enerji A.Ş. CEO’luğu görevine getirildi.


Şirketten KAP'a yapılan açıklama şu şekilde:


Şirketimiz Yönetim Kurulu'nun bugün yaptığı toplantıda;


1 Temmuz 2018 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, Enerjisa Enerji A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkanı Sayın Mehmet GÖÇMEN'in görevlerinden istifasının kabulüne, aynı tarihten geçerli olmak üzere Sayın Kıvanç ZAİMLER'in Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkanı olarak atanmasına karar verilmiştir.


1 Temmuz 2018 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, Sayın Kıvanç ZAİMLER'in Enerjisa Enerji A.Ş. CEO görevinden ayrılmasının kabulüne, aynı tarihten geçerli olmak üzere Sayın Hüseyin Yusuf Ziya ERDEM'in Enerjisa Enerji A.Ş.'ye CEO olarak atanmasına karar verilmiştir.


15 Haziran 2018 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, Enerjisa Enerji A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi, Başkan Vekili ve Riskin Erken Saptanması Komitesi üyesi Sayın Keith PLOWMAN'ın görevlerinden istifasının kabulüne, bu istifa ile boşalan yeni Yönetim Kurulu Üyeliği, Başkan Vekilliği ve Riskin Erken Saptanması Komitesi üyeliğine Sayın Eric René C. DEPLUET'ın seçilmesi kabul edilmiştir.


Bu haber toplam 8250 defa okundu


YAZARLAR