Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Dinar 2 HES Özelleştirme İhalesinin Galibi Özce Madencilik Oldu
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Dinar 2 HES Özelleştirme İhalesinin Galibi Özce Madencilik Oldu

Dinar 2 HES Özelleştirme İhalesinin Galibi Özce Madencilik Oldu
EÜAŞ'a ait Dinar 2 HES Özelleştirme ihalesinin galibi Özce Madencilik ve Ticaret Ltd Şti verdi.
22.04.2018 / 08:37

Enerjimagazin-Elektrik Üretim AŞ'ye (EÜAŞ) ait Dinar 2 Hidroelektrik santrali ve bu santral tarafından kullanılan taşınmazların özelleştirme ihalesinde, en yüksek teklifi, 8 milyon bin TL ile Özce Madencilik ve Ticaret Ltd Şti verdi.


Afyonkarahisar'da bulunan 3 MWe Kurulu gücü ile Türkiye'nin 1066. Afyonkarahisar'ın ise 6. büyük enerji santrali konumunda olan Dinar 2 HES ile bu santral tarafından kullanılan taşınmazların "işletme hakkının verilmesi" yöntemiyle özelleştirme ihalesinin nihai pazarlık görüşmesi gerçekleşti.


Komisyon başkanlığını Özelleştirme İdaresi Başkan Yardımcısı Bekir Emre Haykır'ın yaptığı ihaleye, “Özce Madencilik ve Ticaret Ltd. Şti, Avem Elektrik Enerjisi Toptan Satış A.Ş, ERG Altyapı İnşaat Turizm Ticaret ve Sanayi Ltd. Şti, Zafer Nakliyat Madencilik İnşaat Petrol Sanayi Ticaret A.Ş ve Kılıç Petrol Oto Lastik Nakliye İnşaat Turizm Gıda Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti” katıldı.


İhalede, bir elemesiz, iki elemeli turun ardından açık artırmaya geçildi.


Dinar 2 HES özelleştirmesi ihalesinin açık artırma bölümünde en yüksek teklif sahibi 8 milyon bin TL ile Özce Madencilik ve Ticaret Ltd Şti oldu.


Bu haber toplam 80369 defa okundu


YAZARLAR