Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Menzelet ve Kılavuzlu HES’lerin Devri Gerçekleşti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Menzelet ve Kılavuzlu HES’lerin Devri Gerçekleşti

Menzelet ve Kılavuzlu HES’lerin Devri Gerçekleşti
Menzelet ve Kılavuzlu Hidroelektrik Santrallerinin Entek Elektrik Üretimi A.Ş’ye devri tamamlandı.
15.03.2018 / 21:04

Enerjimagazin- Menzelet ve Kılavuzlu Hidroelektrik Santrallerinin Koç Holding bünyesindeki Entek Elektrik Üretimi A.Ş’ye devri tamamlandı.


Koç Holding’ten konuya ilişkin yapılan açıklamada “Menzelet ve Kılavuzlu Hidroelektrik Santrallerinin 49 yıl süre ile "İşletme Hakkının Verilmesi" ihalesine ilişkin süreç kapsamında ihale bedelinin %35'i peşin olarak ödenerek İşletme Devir Hakkı Sözleşmesinin imzalandığı” bildirildi.


Buna göre, Menzelet ve Kılavuzlu Hidroelektrik Santrallerinin 49 yıl süre ile santrallerin işletme hakkının Entek'in hisselerinin tamamına sahip olduğu Menzelet Kılavuzlu Elektrik Üretimi A.Ş.'ye devri gerçekleşti.


Santraller Hakkında Bilgi


Her iki santral de Kahramanmaraş ilinde bulunmakta olup toplam 178 MW kurulu güce sahiptir.


Menzelet Hidroelektrik Santrali 1992 yılında faaliyetlerine başlamıştır. 4 adet 31 MW’lık üniteden oluşmaktadır ve toplam kurulu gücü 124 MW’ tır.


Kılavuzlu Hidroelektrik Santrali ise 2012 yılında faaliyetlerine başlamıştır. 4 adet 13,5 MW’lık üniteye sahip olan santralin toplam kurulu gücü 54 MW’ tır.


Bu haber toplam 84046 defa okundu


YAZARLAR