Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - EÜAŞ Özelleştirmesine Erteleme
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

EÜAŞ Özelleştirmesine Erteleme

EÜAŞ Özelleştirmesine Erteleme
ÖİB, Eskişehir’in Alpsu İlçesi sınırlarında bulunan EÜAŞ’a ait Kömür Rezerv Alanı özelleştirilmesi ihalesini erteledi.
09.03.2018 / 23:18

Enerjimagazin-Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), EÜAŞ’a ait, Eskişehir ili, Alpu/Tepebaşı ilçelerinde bulunan Kömür Rezerv Alanı’ndaki kömür rezervine dayalı olarak çalışacak elektrik üretim santralinin, Enerji Üretim Alanı’nda kurulması ve bu santralde üretilecek elektrik enerjisinin; ihalede belirlenecek elektrik enerjisi birim satış fiyatı üzerinden Elektrik Satış Anlaşması (ESA)’nın imzalanarak EÜAŞ’a satılması için, “İşletme Hakkının Verilmesi” yöntemi ile özelleştirilmesi için çıktığı ihalede ön yeterlilik ve son teklif verme tarihi ve saati 26.04.2018 günü saat 17.00’ye kadar uzatıldığını açıkladı.


ÖİB’nın söz konusu uzatma kararı Remi Gazete ’de yayımlandı.


ÖİB’nin duyurusu şu şekilde: “Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından Enerji Üretim Alanı’nda kömüre dayalı elektrik üretim tesisi kurulması amacıyla; Eskişehir İli, Alpu İlçesi sınırlarında bulunan ve Elektrik Üretim A.Ş.ye ait olan ER: 3360209, S: 85839 no.lu ruhsat sahası içerisindeki Kömür Rezerv Alanı’nın 6446 sayılı Elektrik Piyasası Kanunu’nun 18. maddesinin 5. fıkrası çerçevesinde “İşletme Hakkının Verilmesi” yöntemi ile özelleştirilmesi amacıyla ihale edileceği 27/09/2017 tarihinden itibaren yayımlanan ilanlarla duyurulmuştur.


Bahse konu ilanda belirtilen ön yeterlilik ve son teklif verme tarihi ve saati 26/04/2018 günü saat 17:00’ye kadar uzatılmıştır.”


Bu haber toplam 77025 defa okundu


YAZARLAR