Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - CK Çamlıbel Elektrik 30 Aileye Bedava Elektrik Verecek
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

CK Çamlıbel Elektrik 30 Aileye Bedava Elektrik Verecek

CK Çamlıbel Elektrik 30 Aileye Bedava Elektrik Verecek
CK Çamlıbel Elektrik, elektrik tüketimini 2016’ya göre en fazla oranda düşüren 30 aileye bedava elektrik verecek.
14.12.2017 / 22:46

Enerjimagazin-Enerjinin verimliliği hakkında farkındalık oluşturmayı hedefleyen CK Çamlıbel Elektrik Perakende Satış A.Ş, ‘Tasarruf Ediyorum’ projesini hayata geçirdi. Proje kapsamında 2017’de elektrik tüketimini 2016’ya göre en fazla oranda düşüren Sivas, Tokat ve Yozgat’taki toplam 30 aileye CK Çamlıbel Elektrik bedava elektrik verecek. Projeye başvurular 1 Aralık 2017 - 5 Ocak 2018 tarihleri arasında yapılacak.


Sivas, Tokat ve Yozgat’ta ortaokul öğrencilerine yönelik ‘Enerjide Tasarruf ve Yöntemleri’ konulu eğitim seminerleri düzenleyerek enerji tasarrufu bilincini genç nesillerden başlatmayı amaçlayan CK Çamlıbel Elektrik, tasarruf bilincini ailelere de aşılamak ve enerjinin gereksiz yere kullanımını engellemek amacıyla ‘Tasarruf Ediyorum’ projesini hayata geçirdi. Proje kapsamında 2016 yılına oranla 2017 içerisinde konutlarında en fazla oranda elektrik tasarruf yapan 30 öğrenci ailesinin 12.000 kWh elektrik tüketimi CK Çamlıbel Elektrik tarafından karşılanacak.


‘ENERJİ TASARRUFUNU MİLLİ SORUMLULUK OLARAK GÖRÜYORUZ’


‘Tasarruf Ediyorum’ projesi hakkında açıklamalarda bulunan CK Çamlıbel Elektrik Perakende Satış A.Ş. Genel Müdürü İbrahim Yalçın Tekin, Türkiye’de enerji için ayrılan kaynağın ülke ekonomisinde büyük bir yer edindiğine dikkat çekerek, enerji tasarrufunun mili ve sosyal bir sorumluluk olarak görülmesi gerektiğine vurgu yaptı. Enerji tasarrufunun günlük yaşam konforundan ödün vermeden enerjiyi etkin ve verimli kullanmak anlamına geldiğini hatırlatan Tekin, “Enerji varlıklarının günümüzde hızlı bir şekilde tükenmesi ve enerji tüketiminin ülke ekonomisinde büyük bir maliyet oluşturması, enerji tasarrufunu günümüzde hem bireylerin hem de kurumların maddi ve manevi sorumluluğu olarak ön plana çıkarmıştır. Enerji tasarrufuna yönelik çalışmalar ve projeler bir yandan kendi bütçemize katkı sağlarken diğer yandan ise milli ekonomimize destek olmaktadır” diye konuştu.


Hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olan elektrik enerjisini insanların kullanımına sunan bir kurum olarak, enerji tasarrufu hakkında farkındalık oluşturmak için “Tasarruf Ediyorum” projesini başlattıklarını dile getiren Tekin, “Sivas, Tokat ve Yozgat’ta 2017 yılında, 2016’ya göre en fazla oranda enerji tasarrufu yapan abonelerimizin 2018 yılındaki elektrik tüketiminin toplamda 12.000 kilovatsaate kadar olan bölümü şirketimiz tarafından karşılanacak” dedi.


Projeye dâhil olmak isteyen tüketicilerin mesken abonesi olması, iki yıl aynı adreste ikamet etmesi ve ailesinde en az bir öğrenci bulunması gerektiğini belirten Tekin, “2017 yılında en fazla oranda elektrik tasarrufu yapan Sivas, Tokat ve Yozgat’taki ilk 10’ar aileden 1’inci ailenin 1.000 kilovatsaat, 2’nci ailenin 750 kilovatsaat, 3’üncü ailenin 500 kilovatsaat, diğer ailelerin ise 250’şer kilovatsaatlik aktif enerji tüketimlerini CK Çamlıbel Elektrik üstlenecek” ifadelerini kullandı.


1 ARALIK 2017 İTİBARIYLA BAŞVURULAR YAPILIYOR


Projeye katılmak isteyen tüketicilerin Nisan 2017 ayı dâhil olmak üzere Eylül 2017’ye kadarki dönem içerisindeki 6 aylık (180 gün) elektrik tüketimlerini ibraz ederek CK Çamlıbel Elektrik’e başvurabileceklerini belirten Genel Müdür İbrahim Yalçın Tekin, “Yapılacak teknik incelemeler sonrasında ibraz edilen dönemlerdeki elektrik tüketimlerinin 2016 yılı aynı dönemleri ile kıyaslanarak en fazla oranda enerji tasarrufu yapan öğrenci ailelerinin belirtilen fırsatlardan yararlanmaya hak kazanacağını söyledi. Başvuruların bizzat aboneler tarafından yapılacağını ifade eden Tekin, “Öğrenci velisi ve mesken aboneliği olan, aynı meskende 2 yıl ikamet eden ve daha önce kayıp-kaçak ile ilgili şirketimiz tarafından haklarında herhangi bir işlem yapılmayan CK Çamlıbel Elektrik abonelerini belirtilen şartları taşıması halinde ‘Tasarruf Ediyorum’ projesine dâhil olabilecek. Projeye katılmak isteyen abonelerimiz başvurularını 1 Aralık 2017 tarihi itibarıyla www.ckcamlibel.com.tr adlı web sitemizden yapabiliyorlar” dedi.


Bu haber toplam 1382 defa okundu


YAZARLAR