Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - İlk Elektrikli Şarj İstasyonu Gebze'de Hizmete Girdi
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

İlk Elektrikli Şarj İstasyonu Gebze'de Hizmete Girdi

İlk Elektrikli Şarj İstasyonu Gebze'de Hizmete Girdi
Petrol Ofisi, elektrikli otomobiller için geliştirdiği e-Power markalı şarj istasyonlarından ilkini Gebze'de hizmete soktu.
02.12.2017 / 12:04

Enerjimagazin-Petrol Ofisi, elektrikli otomobiller için geliştirdiği e-Power markalı şarj istasyonlarından ilkini Gebze yakınlarında, İstanbul- İzmir Otoyolu üzerinde yer alan, Osmangazi Köprüsü girişindeki Oksijen O3 Dinlenme Tesisleri’ndeki akaryakıt istasyonunun yanında hizmete soktu.


Petrol Ofisi CEO’su Selim Şiper, ilk e-Power şarj istasyonunun açılışında yaptığı konuşmada, bugün sınırlı da olsa gelecekte sayıları hızla artacak elektrikli araçlara hizmet edecek altyapıyı bugünden hazırladıklarını belirtti.


Üç ay bedava hizmet


Selim Şiper, şarj istasyonlarının yaygınlaştırılmasını bugün için bir sosyal sorumluluk projesi olarak gördüklerini ifade etti. Selim Şiper, Osmangazi Köprüsü girişindeki e-Power şarj istasyonunun ilk üç ay boyunca elektrikli araç sahiplerine ücretsiz hizmet sunacağını, daha sonra elektrik ve hizmet bedeli almaya başlayacaklarını anlattı.


Bu yıl 10 şarj noktası


Selim Şiper, elektrikli araçlar için en çok ihtiyaç duyulan noktalarda, şehirlerarası karayollarındaki istasyonlarında açacaklarını söyledi.


e-POwer şarj istasyonlarını 150-200’er kilometre aralıklarla kurcaklarını belirten Şiper, İstanbul- Ankara ve İstanbul-İzmir güzergahlarında seyreden elektrikli araçların kesintisiz yol almasını sağlayacaklarını vurguladı. Petrol Ofisi, elektrikli otomobil kullanıcılarının en büyük problemi kabul edilen şarj sorununu gidermek için hazır şarj ünitelerini istasyonlarına yerleştirmek yerine bu alanda kendi markasını ve modelini oluşturmayı tercih etti. Voltrun’dan danışmanlık aldı e-POwer şarj üniteleri, akaryakıt istasyonlarında ayrı bir kanopi altına yerleştirildi. Petrol Ofisi, elektrikli araç şarj sistemi konseptinin oluşturulmasında, bu alanda faaliyet gösteren Voltrun’dan sadece sistem ile ilgili danışmanlık hizmeti aldı ve e-POwer’ı tasarımından, yapısına kadar özel bir marka olarak geliştirdi ve tamamen Türkiye’de üretti.


“Milli otomobil”e de katkı


Selim Şiper, Petrol Ofisi olarak e-POwer ile bir yandan hizmet çeşitliliğini arttırırken, diğer yandan da menzillerini uzatarak elektrikli araçları bir anlamda özgür kılacaklarını vurguladı. Şiper, “Petrol Ofisi’nin e-POwer ile birlikte geleceğe yönelik yaratmaya çalıştığı bu değer, üretilmesi planlanan milli otomobilimizin elektrikli olması nedeni ile daha özel ve daha değerli bir anlam taşıyor” ifadesini kullandı.


Kendi markasıyla giren ilk akaryakıtçı


Petrol Ofisi’nin teknolojiyi ve gelişmeleri yakından takip etmeyi sorumlulukları arasında gördüğünü belirten Selim Şiper şöyle dedi: “Sadece takip etmek değil, teknolojiye ve gelişmelere katkıda bulunmayı, yenilikler getirmeyi de bir lider olarak görev ve sorumluluğumuz altında görüyoruz. Bu nedenle, Türkiye’nin bu işe kendi markasını yaratarak giren ilk akaryakıt şirketi olmamız da önemli.” Aydınlık

Bu haber toplam 1552 defa okundu


YAZARLAR