Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - TEİAŞ Mühendis, Tekniker ve Memur Alımı Yapacak
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

TEİAŞ Mühendis, Tekniker ve Memur Alımı Yapacak

TEİAŞ Mühendis, Tekniker ve Memur Alımı Yapacak
TEİAŞ, merkez ve taşra teşkilatında görevlendirilmek üzere 163 personel alımı yapacak.
26.06.2017 / 09:28

Enerjimagazin-Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ), merkez ve taşra teşkilatında görevlendirilmek üzere“125 Mühendis, 25 Memur, 1 Mimar, 12 Tekniker” olmak üzere toplam 163 personel alımı yapacak.


Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından, "Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik" hükümleri uyarınca bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan tercih alınacak.


ÖSYM, “Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2017/1 Tercih Kılavuzu”nu yayımladı.


Buna göre kamuda enerji sektöründe “Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ)” için “Mühendis, Mimar, Tekniker ve Memur” kadro ve pozisyonlarına “ön lisans ve lisans mezunu” personeller alınacak.


Adayların kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonları tercih edebilmeleri için, 22 Mayıs 2016, 16 Ekim 2016 ve 20 Kasım 2016 tarihlerinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavlarından (2016-KPSS Lisans ve 2016-KPSS Ortaöğretim/Ön Lisans) birine girmiş ve bu sınavların en az birinden ilgili KPSS puanını almış olmaları gerekiyor.


Yerleştirme işlemlerinde ortaöğretim mezunları için KPSSP94, ön lisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları için KPSSP3 puanı kullanılacak.


Adaylar tercihlerini 21 Haziran-3 Temmuz 2017tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklar. İnternetten tercih gönderme işlemleri 3 Temmuz 2017 gecesi, saat 23.59’da sona erecek olup bu sürenin kesinlikle uzatılmayacağı belirtildi.


TEİAŞ Genel Müdürlüğü Açıklama Yaptı


TEİAŞ Genel Müdürlüğü’nden personel alımına ilişkin bir açıklama yapıldı. Açıklama şu şekilde:


TEİAŞ Genel Müdürlüğünde 399 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname’nin 3/C Maddesine göre sözleşmeli olarak istihdam edilmek üzere ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi başkanlığınca ilan edilen pozisyonları tercih edecek adaylar için bilgi notu:


Şirketimizde sözleşmeli personel, 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin(KHK) 3/c bendine göre istihdam edilmektedir.
Sözleşmeli Personelin sözleşme ücreti, temel ücret, başarı ücreti, kıdem ücreti ve varsa yabancı dil ücretinden oluşmakta olup, bu konuda 399 sayılı KHK’nin 26, 27, 28 ve 30. madde hükümleri uygulanmaktadır.


Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı sonucuna göre yabancı dil seviyeleri A olanlara temel ücretlerinin %10’u, B olanlara %5’i ve C olanlara %2’si oranında yabancı dil ödemesi yapılmaktadır.


Şirketimiz personelinin görev ve yer değişikliği işlemleri, Şirketimizin http://www.teias.gov.tr/ adresinden temin edilebilen Personel Yönetmeliği ve Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde yürütülmektedir.


Şirketimizde lojman imkânı bulunmakta olup; Lojman Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde değerlendirme yapılmaktadır.


Şirketimize ÖSYM’ce yerleştirilmesini müteakip, ataması yapılarak göreve başlayan personelin, Teşekkülümüz Personel Yönetmeliği gereğince atandıkları iş yerinde en az 2 yıl çalışma zorunluluğu bulunmaktadır.


Şirketimize ait pozisyonları tercih edecek adaylar, yukarıda belirtilen hususlar dışında her türlü konuda bilgi almak üzere İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığı ile irtibata geçebilirler.


KPSS-2016/2 TERCİH KILAVUZU

Genel Bilgiler


Bu haber toplam 17763 defa okundu


YAZARLAR