Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - ENERJİSA Önce Bölünüp, Sonra Halka Arz Edilecek
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ENERJİSA Önce Bölünüp, Sonra Halka Arz Edilecek

ENERJİSA Önce Bölünüp, Sonra Halka Arz Edilecek
EnerjiSA CFO'su Sascha Bibert, şirketi üçüncü çeyreğin sonuna kadar böleceklerini, sonrasında halka arz edeceklerini açıkladı.
16.05.2017 / 09:04

Enerjimagazin- Sabancı Holding ve Alman E.ON ortaklığındaki EnerjiSA'nın CFO'su Sascha Bibert, İstanbul'da yaptığı açıklamada şirketi üçüncü çeyreğin sonuna kadar bölmeyi planladıklarını söyledi.


Hürriyet’in haberine göre Bibert, bölünmenin ardından dördüncü çeyrekte de halka arz planladıklarını açıkladı.


Türkiye’de her dört kişiden birinin elektriğe erişimini sağlayan EnerjiSA, 2017'nin ilk üç ayında satışlarını yüzde 6, tek seferlik gelir ve giderler hariç faaliyet kârını da yüzde 7 artırdı.


Sabancı Holding CEO’su Mehmet Göçmen, konuyla ilgili Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yaptığı açıklamada üretimde devam eden arz fazlası, dönemsel doğal gaz kesintileri ve yağış seviyesindeki azalmalarla kendini gösteren zorlu pazar koşullarının olumsuz etkilerine rağmen, dengeli üretim portföyü, etkin optimizasyon ve serbest piyasaya paralel gelişen ticaret faaliyetleri ile değer oluşturduklarının ifade etmişti. Kaynak


Bu haber toplam 3076 defa okundu


YAZARLAR