Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Enerjisa: Ayedaş ve Toroslar'da Hedefimiz %100 Müşteri Memnuniyeti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Enerjisa: Ayedaş ve Toroslar'da Hedefimiz %100 Müşteri Memnuniyeti

Enerjisa: Ayedaş ve Toroslar'da Hedefimiz %100 Müşteri Memnuniyeti
Sabancı Holding CEO'su Zafer Kurtul, hedefimiz, Ayedaş ve Toroslar'da %100 Müşteri Memnuniyeti" dedi.
22.05.2013 / 00:32

Sabancı Holding CEO'su Zafer Kurtul, 2013 yılının ilk üç ay sonuçlarını değerlendirdiği açıklamasında, Sabancı Holding'in 2013 yılında, başta dünyanın en büyük enerji şirketlerinden olan E.ON'un Enerjisa'ya ortaklık sürecinin tamamlanması, Enerjisa'nın özelleştirme ihalelerinde çok önemli iki dağıtım bölgesini alması, olmak üzere stratejik öneme sahip birçok portföy değişikliği kararlarını aldığını ve gerçekleştirdiğini söyledi.


AYEDAŞ VE TOROSLARDA DA%100 MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ


Sabancı Holding'in enerji şirketi Enerjisa'ya ilişkin yaptığı değerlendirmede, "Ülkemizin gelişimiyle enerji sektöründe yüksek oranlı büyüme bekliyoruz. Hedefimiz, Enerjisa'nın, ülkemizin lider entegre enerji şirketi olmasıdır" dedi. Kurtul, değerlendirmesini şöyle sürdürdü:


"Mart ayında İstanbu Anadolu Yakası elektrik Dağıtım A.Ş.(Ayedaş) ve Toroslar Elektrik Dağıtım  A.Ş. bölgelerinin özelleştirme ihalelerini toplam 2 milyar 952 milyon dolar tutarla Enerjisa kazandı. Bu bölgelerin 2013 yılı içerisinde devralınmasıyla, Enerjisa 14 ilde 19 milyon kişiye elektrik satış ve dağıtım hizmeti verecek ve pazar payı yüzde 25'in üzerine çıkacaktır. Enerjisa'nın Başkent Elektrik Dağıtım Bölgesi'nde elde ettiği bilgi birikimi, bu bölgelerin en kısa sürede daha iyi hizmet standartlarına ulaştırılmasında büyük rol oynayacaktır. Ayedaş ve Toroslar'da da hedefimiz %100 müşteri memnuniyetini sağlamak olacaktır."


ENERJİSA, DOĞALGAZ İTHALATI VE TİCARETİ DE HEDEFLİYOR


Enerjisa'nın yeni dönem elektrik üretim hedeflerinin, 2020 yılında 7.500 Megavat (MW) kurulu güce ulaşmak ve Türkiye'nin elektrik üretim ihtiyacının yüzde 10'unu karşılamak olduğunu açıklayan Kurtul, " Enerjisa, Türkiye doğal gaz sektöründe doğal gaz ithalatı ve ticareti alanında da faaliyet göstermeyi hedeflemektedir" açıklamasını" yaptı.

Bu haber toplam 8132 defa okundu
YORUMLAR
çağdaş yildirmaz: 
"Ayedas"
Ayedasi ayedas yapan tecrübeli personelidir.Sabancı Ankaradaki personel stratejisini burda yaparsa kaybeder.Kimseyi memnun edemez parada kazanamaz.
18.05.2013 / 21:25
Ayedaş Personeli: 
"Sabancı ve Ayedaş Personeli"
Bilindiği gibi sabancı çok yakında 2 ay gibi bir zaman zarfında ayedaşı deviralacak devletle sabancı arasındaki ihale anlaşmasında sanıyoruzki 2 veya 3 sene iş garantisi aynı haklarla ya sonra sonrası mechul çok iyi düşünmek lazım ama bu konuşma için çok erken sabancı personele bi açıklama yapması lazım ki personelde ona göre düşüncesini yapacaklarını sölesin sendika zaten boş kimse sendikadan bişi beklemio bizden kestiği aidatlarda sendikaya başımızın gözümüzün sadakası olsun. Sabancının Personele tavrı ankarada belli olmuştu herkesi sepetledi tazminatlarını verip sonra işine lazım olacak elemanlarıda geri çağırdı istediği şartlarda Allah Yardımıcımız Olsun.
18.05.2013 / 15:23
adanalı: 
""
sabancılar paraya tapar ,işcinin gözünün yaşına bakmaz ,
18.05.2013 / 11:53


YAZARLAR