Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - ENERJİSA İki Ayrı Şirkete Bölünüyor
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ENERJİSA İki Ayrı Şirkete Bölünüyor

ENERJİSA İki Ayrı Şirkete Bölünüyor
ENERJİSA ve iştirakleri yeniden yapılandırılıyor.
08.04.2017 / 10:37

Enerjimagazin-Sabancı Holding ve Alman E.ON ortaklığındaki ENERJİSA ve iştirakleri yeniden yapılandırılıyor. Enerjisa'ya bağlı farklı dinamiklere sahip olan elektrik dağıtım ve perakende satış şirketleri bir çatı şirketi altında, enerji üretim, enerji toptan satış ve doğalgaz toptan satış şirketleri ise farklı bir çatı şirketi altında toplanacak. Gelecekte bu iki şirket için ayrı halka arz süreçleri de yönetilebilecek.


Hacı Ömer Sabancı Holding AŞ'nin Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yer alan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:


"Şirketimiz ile Almanya'da kurulu E.ON Şirketi, yüzde 50'şer payla sahip olduğumuz Enerjisa Enerji A.Ş ve iştiraklerinin yeniden yapılandırılması konusunda anlaşma yapmışlardır. Bu doğrultuda farklı dinamiklere sahip olan elektrik dağıtım ve perakende satış şirketlerinin bir çatı şirketi altında, enerji üretim, enerji toptan satış ve doğalgaz toptan satış şirketlerinin farklı bir çatı şirketi altında toplanmasına karar verilmiştir. Farklı dinamiklere sahip olan elektrik dağıtım ve perakende satış şirketlerinin bir çatı şirketi altında, enerji üretim, enerji toptan satış ve doğalgaz toptan satış şirketlerinin farklı bir çatı şirketi altında toplanmasına karar verilmiştir. Gelecekte bu iki şirket için ayrı halka arz süreçleri de yönetilebilecektir."


Bu haber toplam 7014 defa okundu


YAZARLAR