Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Ayedaş Çalışanları Hak Arayışında
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Ayedaş Çalışanları Hak Arayışında

Ayedaş Çalışanları Hak Arayışında
İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş (AYEDAŞ) çalışanları geçmişe dönük haklarının geri verilmesi için mücadele hazırlığında.
02.07.2013 / 11:31

Enerjimagazin-İstanbul’un Anadolu Yakasının Elektrik Dağıtım işini yapan İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş (AYEDAŞ) çalışanları geçmişe dönük haklarının geri verilmesi için mücadele hazırlığında.


AYEDAŞ çalışanları 2002 yılından evvel İstanbul’un Anadolu Yakasının Elektrik Dağıtım işini yapan Aktaş Elektrik A.Ş ve Aktaş Elektrik A.Ş.nin bünyesindeki Alt işverenlerde çalışmaktaydılar.


Bilindiği üzere Aktaş Elektrik A.Ş. nin imtiyaz sözleşmesi Danıştay tarafından iptal edilmiş ve 2002 yılında Aktaş Elektrik A.Ş ve bünyesindeki Alt işveren çalışanlarının tamamı TEDAŞ’a devredilmişti.


Çalışanların açıklamalarına göre; devir tarihinden sonra bu çalışanların aldıkları ücretler düşürülerek, asgari ücretle uzunca bir süre çalıştırıldığı ifade ediliyor.


01.10. 2002 tarihinden itibaren de bu çalışanlar sendika üyesi olarak Toplu İş sözleşmesi hükümlerinden faydalanabilmişler ama işe yeni başlatılmış gibi değerlendirildiklerine özellikle vurgu yapılıyor.


Hal böyle olunca çalışanların yevmiyeleri, mevcut Toplu İş Sözleşmesinde yer alan işe yeni başlayacak olanların seviyesinde tutularak TEDAŞ bünyesinde eşdeğer iş derecesi ve kıdeme sahip olan diğer personellerden daha az ücretle çalıştırılmışlar. Ücretin düşük olması nedeni ile aldıkları ücrete bağlı ödemelerde de (İkramiye, Prim, İzin, İhbar, Kıdem Tazminatı v.b) hak kaybına uğramışlar. Bu uygulamanın 2002 yılından günümüze kadar hala  devam ettiği söyleniyor.


Konu ile ilgili Tes-İş Sendikası 1 No.lu Şube başkanlığının AYEDAŞ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ'ne yazdığı 10.04.2013 tarih ve 2013/059 Sayılı dilekçe ile başvurarak çalışanların mağduriyetinin giderilmesi talebine ise; AYEDAŞ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’nünde bünyesinde bulunduğu TEDAŞ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ‘nün görüşleri doğrultusunda çalışanların talepleri için; “Kamu-İş ile Tes-İş sendikalarının aralarında yaptıkları protokol” gerekçe gösterilerek dilekçeye olumsuz yanıt verdiği ifade ediliyor.


Biz de AYEDAŞ çalışanlarının bu durumlarını İş Hukuku alanında ve toplu İş Davalarında  uzman bir isim olan Okan Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Görevlisi Avukat Veli Taşdemir’e sorduk.


İşte Av.Taşdemir’in konu ile ilgili açıklama ve yorumları;Tes-İş Sendikası 1 No.lu Şube başkanlığının AYEDAŞ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ'ne yazdığı 10.04.2013 tarih ve 2013/059 Sayılı yazıdaki talepleri İş Hukukumuza göre haklı taleplerdir. Zira İş hukukunda fiili duruma bakılır ve işçi lehine yorum yapılarak hüküm verilir.Dava açıldığı takdirde Mahkemelerin işçilerin fiilen işe başladıkları tarihi esas alarak eksik ödenen ücret ve ücrete bağlı diğer haklarının (İkramiye, Prim, İzin, İhbar, Kıdem Tazminatı v.b) ödenmesine karar vereceği kanaatindeyim. Emekli olanlar, Ayedaş’tan ayrılanlar, İş akdi feshedilenler v.s durumunda olanlar da dava açmak sureti ile aynı hakları kazanabilirler.Çalışanların mağduriyetinin giderilmesinin talep edildiği başvuruya karşı Ayedaş Genel Müdürlüğü tarafından yazılan ve personele dağıtımı yapılan 03.05.2013 tarihli  “Aktaş Elektrik Ticaret A.Ş. ve Taşeron  şirketlerinde  görev yapan ve şirketimizce devralınan işçilere uygulanacak ücretlerin tespiti ile ilgili olarak, Kamu-İş ve TEŞ-İŞ sendikası arasında imzalanan 04.10.2002 tarihli protokolün 2. Maddesinde;


10.07.2002 tarihli protokolün 5. Maddesinin "İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım İşletmesi Koordinatörlüğü tarafından 2 ay belirli süreli hizmet  akdi  ile  işe  alınan  işçilerden, 01.10.2002 tarihinde iş yerinde çalışmakta olup, sendika üyesi olanların ücretleri bu tarih itibariyle sözleşmenin EK-2 cetvelindeki işe giriş ücretlerine getirilir ve aynı tarihten geçerli olmak üzere toplu iş sözleşmesinden yararlandırılır. (düşük olanlar yükseltilir, yüksek olanlar düşürülür)" şeklinde düzenlenmesi imza altına alınmış olması ve söz konusu protokol çerçevesinde TİS’ de belirlenen ücretlere taraflarca uygunluğu sağlanan personelin, AKTAŞ ve taşeron firmalarda çalıştıkları süreler dikkate alınarak yeniden ücret belirlenmesi hususunda yapılacak bir  işlem  bulunmadığı” şeklindeki yazısı  hukuka uygun değildir ve sonucu değiştirmez.


Çünkü: Tes-İş Sendikası üyelerinin rızasını almadan onlar adına kazanılmış haklardan vazgeçmiştir." Sendika İşçilerin kazanılmış haklarından işçilerin adına vazgeçemez" bu sebeple de hukuka aykırıdır.AYEDAŞ’ın özelleştirme aşamasında olduğuna da vurgu yapan Av.Veli Taşdemir, ‘’Kurumun özeleştirilmiş olması hiçbir şeyi değiştirmez.  Şimdi açılan davanın özelleşme sonrası sonuçlanması hak kaybına sebep olmaz. Ayedaş özelleşse de tüzel kişi aynıdır. O nedenle özelleştirme çalışanların haklarını aramak için dava açmalarına engel değildir’’şeklindeki açıklamaları ile konuya açıklık getirmiştir..


’’Hak Aramak En Yüce Emektir"


Konu ile ilgili merak ettiklerimize açıklama getiren Avukat Veli Taşdemir ayrıca, dileyen Ayedaş Personelinin konu hakkındaki sorularını yanıtlamaya da açık olduğunu  ve kendisine av.vtasdemir@gmail.com mail adresi aracılığı ile ulaşıp bilgi alabileceklerini de konuşmalarında ifade ederek ;’’Hak Aramak En Yüce Emektir. Beni de bilip tanıdığınız gibi, bende bir avukat olarak  her zaman hak ve haklının yanında olanlardanım ’’şeklinde konuştu..

Bu haber toplam 117512 defa okundu
YORUMLAR
Cagdas Yıldırımaz: 
"icraya verdiler"
Ayedas skala davasında mahkemeyi kaybeden 550 kişiyi icraya verdi.550*1900 :1.045.000 tl kazanacak olan enerjisa bunu bilancosuna kar olarak yazacak.Kamu yararı gözetenler bunuda görüyormu..
22.11.2014 / 19:59
Elektrik Teknisyeni: 
"Haklarımız haram olsun"
Ayedaşlılar olarak hakkımızı aradık ama malesef bizim ülkemizde yargı bu kadar adil çalışıyor. Malesef dosyalarımız incelenmeden red kararı verildi. Ayedaş avukatları sağolsunlarrrrr ihtar bile çekmeden biz dava açanlara icra dosyası açmışlar. Yalnız şunu bilsinler hakkımı helal etmiyorum. Öbür dünyada ödeşiriz. Ödeyebilirlerse........ BU DÜNYA KİMSEYE KALMAZ.
11.11.2014 / 15:06
taşeron: 
"mağduruz"
Enerjisa teşekkür ederiz biz veznedarlatı hiçe saydığınız için bizleri ortada bıraktığınız için bizim emeklerimizi hiçe saydığınız için tekrardan çoook ama çok teşekkür ederiz bizi ekmeksiz bıraktığınız için hani sizinle çalışmak isteyenlere kapınız açıktı sözünüzde durmadığınız içinde teşekkürler.... BUGÜN VEZNEDARLARIN SON GÜNÜ ARTIK YOKUZ UMUTLARDA YOK....
31.12.2013 / 11:22
nuray sevgi: 
"taşeron"
Sayın enerjisa yetkilileri biz veznedarlar olarak çok zor durumdayız aldığımız 830 tl maaş bunuda 31 aralıktan itibaren alamıyıcaz neden bize yardımcı olmuyorsubuz neden elinizdeki bu kalifiye personeli istemiyorsunuz.igdaş ve iski herşekilde elindeki taşeron çalışanına sahip çıkıyor bizim günahımız ne nasıl olurda bir kurumun para alan birimi bukadar önemsenmez artık bizide hatırlayın ve elinizi uzatın en azından bir görüşme yapın ve bizi dinleyin bu en doğal hakkımız diye düşünüyoruz...
26.12.2013 / 11:56
4c: 
"4c"
6.12.2013 tarihinde 4C için başvuranlar cevahir otele çağrıldı çıkışları verildi enerji magazin den öğreniyorduk bu haberleri ama yazmadı neden? kaç kişi gitti bugün. Tek güvendiğimiz haber kaynağı enerji magazin bilgilendirin ayedaş çalışanlarını lütfen
07.12.2013 / 01:20
benal: 
"4/c"
4/c geçmek isteyenleri bu zulümden kurtarın
19.09.2013 / 15:34
AHMET DEMİR: 
"GEDİZ ELEKTRİK"
GEDİZ ELEKTRİK TAŞERON ÇALIŞANLARIDA AYNI DURUMDALAR TAZMİNATLAR İZİN VS GİBİ ÜCRETLER ÖDENMİYOR KUL HAKKI YENİLİYOR YAZIK KÖLE DÜZENİ KÖLE
05.09.2013 / 15:27
ayedaş ezilenleri: 
""
Kafalarına göre temsilci seçtiler.Haram zıkkım olsun haklarımız size . Allahtan helalleşmeye gelmediniz utanmadan.Seçilenlerden çok o listeyi hazırlayanlara
31.07.2013 / 16:07
biz haketmedik mi?: 
"biz haketmedik mi?"
şimdi öyle demeyin elinde olsa herkese eşit davranırdı. ben buna inanıyorum. bakın mesela müdür bey gördüklerine eşit davranmış.
31.07.2013 / 15:35
Reis: 
"Davamiz açıldı"
Bizim davalarımiz acıldı.av. Nuray Hanım açtı insallah hayirli olacak
26.06.2013 / 12:25
Eren Peyami Hirik: 
"ereneren"
Bu avukata davanizi verim demeyin yalandan sıkar bişey bildiği yok stajer avukata verin davayi daha iyi..
23.06.2013 / 23:24
AHMET: 
"YILLARDIR SURE GELEN MAGDURIYET SON BULACAK !"
Yıllardır mağdur edildik , sahip çıkan olmadı ne yazık ki. Haklı davamızı kazanacağımıza yürekten inanıyoruz. Biz samandıra'dan 35 kişi Av. Nuray ALBAYRAK'a verdik vekaletlerimizi. Davalarımız açılacak inşallah..Hak yerini bulacak !
14.06.2013 / 13:10
hakkımızdan vazgeçmeyelim: 
"hakkımızdan vazgeçmeyelim birlik olalım"
Arkadaşlar hakkımızdan vazgeçmeyelim birlik olalım. avukatın kim olduğunun önemi yok. Yeter ki topluca dayanışma içinde hakkımızı arayalım. Sendikanın ve onların uzantılarının dolduruşlarına gelmeyin.Gerekirse avukatsız kendiniz açın. Ama mutlaka bu davaya omuz verin. Biz bostancı dan bir grup arkadaşlar AV. Nuray Albayrak'a vekalet veriyoruz.
12.06.2013 / 17:27
Ad soyad: 
"Hak"
Biz hak kaybimiz olduguna inaniyoruz bunun icin dava aciyoruz ve alamadigimiz haklarimiz icin bi cok avukat var bizim avukatimiz Av. Salih Döğücü Av. Umut Yüksel dava acmak isteyen arkadaslara bilgi olsun
12.06.2013 / 13:46
erkan: 
"hak arama"
Arkadaşlar kavga dövüşe gerek yok, dava açacak olan açar, 3-4 tane farklı avukat var. İsteyen istediğine verir. Bazı arkadaşlar burdan şu avukat şöyle böyle diye reklam yapıyor. Ona buna veryansın sonra. Herkes özgür iradesiyle istediği güvendiği avukata versin bence. En inandırıcı gelene davayı ver. Sonrada hayata devam. Kavga saçma.
11.06.2013 / 07:49
Gülay: 
"ARKADAŞLAR ÇEKİNMEYİN GİDİN KONUŞUN"
Bana telefonda çok sorulan soru şu; Mahkemede kazanılan para mesela 60.00TL. Bu para SENİN ADINA hesabına İCRAYA yatırılacak. Avukat ana para+faiz %5 ni alıyor. harç mahkeme masrafına karışmıyor. Mahkemeyi kazandığın için yaptığın masrafı geri alıyorsun.. ... Ne var ki; İcrada ise 60.00TL alacağının vergisini ödersin..Devlet vergini almadan senin paranı vermez. Çarşamba gününden sonra 11880'i arayın davanızın açıldığını öğrenirsiniz. Hepimiz için hayırlı olsun....
19.05.2013 / 23:12
Ayedaşlı: 
"Yazıklar Olsun Sana TES-İŞ"
Anlamadığım bişi var bu olayın en başına dönelim özelleştirmeler başladı sendikadan çıt yok göya sendika hak arayacakya ses soluk yok sonra düşündüler ortaya bişi atalım dediler ve http://enerjicalisanlari.files.wordpress.com/2013/04/ayty.pdf Yukarıdaki yazıyı yayınlayıp fitili ateşlediler aslında onlarda bişi anlamadılar işin bu noktaya geleceğini sonra tüm personelin alacağı yüksek meblağ çıkınca tepeden birileri sendikayı uyardı sen napıorsun die bunlarda geri çekildi sonrası iş bu noktaya geldi giya derlerki sendikacılar yıllardır Tedaşa alacakları için yazı yazıyoruz red cevabı gelio die neden dava açmadın peki yıllardır özelleşme olmaya başlayınca mı aklına geldi onuda geçtim madem başımızda bizim haklarımızı koruyan bir sendika var neden kendin açmıyorsun davayı hepimiz adına neymiş herkezin vakalet vermesi lazım mış hahaha başka şeyler için dava açılıyor hakkımızı ararken şimdimi tek tek vekalet verir olduk eyy sendikacılar bunlar bir çıkmaza girdi girdikleri gibi geri çekildi tepeden uyarı geldi çünki ayedaşın belli bir hissesi kendilerinin neden versinlerki şimdide isteyen kendisi dava açabilir demiş lan halada başınızdan sağmaya bakıyorsunuz insan olunda bir kerede hakkımızı arayın be yazık be sırtlan gibi kanımızı emdiniz aidatlarla bizler sayesinde ceplerinizi doldurdunuz antalyalara toplantılara gidip alemler yaptınız bir el kaldırmak için yazıklar olsun sizin gibi sendikacılara haram zıkkım olsun çoluğunuzdan çocuğunuzdan çıksın haklarımızı yediğiniz için şimdide kalkmış klavye şovalyesi diyor artisler adam olun adammm... Gelelim bizim personele birileri dava açmaya başladı birileride ikilemde topluca tek avukata tüm personel dava açarsak ses gelir yoksa her bölgeden 20 kişiyle olmaz bu işler ..
18.05.2013 / 15:43
KLAVYE SİLAHŞÖRÜ: 
"sendika tuş olmuş"
Arkadaşlar sendika şirkete dilekçe ile başvuruyor ve diyor ki üyelerimizin haklarını verin, vermezseniz ben sana karşı toplu dava açacağım... Şimdi gelinen noktada sendika dava açmak isteyen arkadaşlarımızı vazgeçirmek için bölge bölge geziyor. Bizim arkadaşlarımız da kuzu kuzu dinliyor. Dün bölgemize İsmail geldi. Diyor ki arkadaşlar biz sıcak bakmıyoruz dava açmaya. İsteyen açabilir davasını. Peki sendika neden çark ediyor ? Sanki adamlar Ayedaşa hiç başvuruda bulunmamışlar. Birileri scala konusunu ortalığa atmış. Bunlar (sendika)böyle davranırken, bizim yöneticilerimiz nerede arkadaşlar. Çalışanları bu kadar kafa karışıklığı ve huzursuzluk yaşarken GENEL MÜDÜR ve diğer müdürler olayı uzaktan seyrediyorlar. Ya birisi de gelipte arkadaşlar derdiniz nedir diye sormaz mı ? Adamlar özelleştirme sonrası koltuk derdindeler. Görüyorsunuz ki iş başa düşmüş. Arkadaşlar bir oyun daha ne kadar açık oynanabilir ki. Adamlar (sendika) tuşşş olmuşlar bizleride yanlarına çekip bizide tuş edecekler. Haklı olduğumuz bu konuda çoluk çocuğumuzun haklarını bu oyunlara alet etmeyelim ve sendikamızın tuş olduğunu görelim. ŞİMDİ ONURLU BİR ŞEKİLDE HAK ARAMA ZAMANIDIR. KORKMAYALIM BİRLİK OLALIM
18.05.2013 / 11:14

""
ALMA MAZLUMUN AHINI ÇIKAR AHESTE AHESTE..... BAZILARI BELEŞTEN PARA KAZANMAYA ALIŞMIŞLAR.... GERÇEK DÜNYADA GÖRÜŞECEĞİZ SADECE GÜLÜYORUM.......
17.05.2013 / 13:11
cagdas cagdas: 
"Pembe sendıkadan hayır yok hakkımız arayalım."
Arkadaşlar bizim sendikamız artık sarıyı gectı pembe sendika oldu. Bundan bize hayır yok .Bu gün işçileri 4C ye mahkum eden Turkiş ve Tesiş dir .Bunlar kabul etmeseydi 4c diye bişey olmayacaktı .Bunlar iktidara yalakalık yapmaktan başka bir şey yapmadılar işçilerin bütün haklarını gasp ettırdıler.Zaten şirketi sattılar kaybedecek bişeyimiz yok bu davayı kazanırsak bize piyango olur kaybedersek hiç bişey olmaz kimse korkmasın kimseyi sürecek kovacak durumda degıller,çünkü satılmışlar artık onlarda farkında.Sabancıyı ilgilendiren bir durum yok hatta hoşuna bile gider ,karı var zararı yok.
17.05.2013 / 00:21
Gülay: 
"Bu ne Saygısızlık ;"
1-)ALACAK DAVASI Mahkemesi açıldıktan sonra hiçbir konuda konuşmayacağım. Süreci mahkeme bitince göreceğiz.1. Grubun Mahkemesi 20/05/2013 Tarihinde açılıyor.Diğer gruplar ise vekalet verenler, parayı ödeyince mahkeme açılacak. 2-)Birileri benim adımı kullanıp bu Gülay’ın Müfettiş Avukatı diyere...k İnsanları kandırara...k Başka Avukat adına vekalet toplayanlar hakkında da Savcılığa Suç duyurusunda bulunacağım. Benim adımı şerefimi çapulculara karalatmam. 3-)Ben sizler için her şeyi göze alarak doğruları açıkladım. Sessiz Sedasız davamı açardım. Sizlerinde bu konuda haberiniz olmazdı.Kime inanıyorsanız güveniyorsanız davanızı ona verin..Kimsenin keyfiyle uğraşamam kusura bakmayın. 4-)Kendi Prensiplerinden ödün vererek derneklerde, Kahvelerde toplantı yapmıyor. Görüşmek isteyen Makamına gider görüşür. Nasıl tatile zaman ayırıyorsan Davan içinde zaman ayıracaksın 5-) Beni arayan kim olursa olsun Adam gibi adam arasın /yada beni rahatsız etmesin. Saygılarımla
16.05.2013 / 21:25
ayedaşlııı: 
"hak arayışı"
arkadaşlar lütfen birlik olalım korkmayla bu iş olmaz isyan etmiyoruz grev yapmıyoruz eger hakkımız varsa niye almayalım hakımızı ararken lütfen rencide edici yorumlar yazmayalım bizler hak aryoruz LÜTFEN BİRLİK OLALIMMMMM HERKES DAVA AÇSIN HANGİ AVUKATI İSTERSE ONA AÇTIRSIN DAVAYI AMA DAVAYI AÇALIMMMMMMM
16.05.2013 / 21:23
YORGUN AYEDAŞLI: 
"YORGUNUM"
UYUMA YORGUN AYEDAŞLI,BU SENDİKA BİZİ YILARDIR UYUTUYOR YETER ARTIK DEMENİN VAKTİ ÇOKTAN GELDİ GEÇTİ.KİMSE SANA HAKKINI HAKLI OLSAN DAHİ ELİNE GETİRİP VERMEZ,SEN CESARETLİ OLUP HAKKINI ALACAKSIN BUNUDA YARGIYA TAŞIYARAK YAPACAKSIN YOK BEN KORKUYORUM DİYORSAN YARGIYA TAŞIYANLARADA ENGEL OLMA UYUMAYA DEVAM ET
16.05.2013 / 21:17
ayedaş çalışanı: 
"sadece hakkımızı arıyoruz"
biz devletten sadaka yardım değil sadece hakkımızı almak için mücadele veriyoruz eşit işe eşit ücret için benle aynı yıl işe girmiş tedaş çalışanıyla aynı maaşı almak için. sendikanın benim adıma hakkımdan feragat etmesi gibi bir sözleşeme imzalaması mümkün değil..sendikacı arkadaşlarım ben hakkımı aramak için mücadele veriyorum lütfen gölge etmeyin gereksiz asılsız gerçek dışı bilgilerle hakkımızı savunmanın geleceğimiz için tehdit olacağını yayarak insanlara korku salmayın bizim hakkımızı almamız size birşey kaybettirmez kazandırır aidatlar yükselir ne güzel demiş hz ali haksızlık karşısında susmayınız eğer susarsanız hem hakkınızdan hem şerefinizden olursunuz
16.05.2013 / 01:38
emekçi: 
"taşoran"
sevgili celelettin bey 2002 den önce aktaş elektrikte taşoron olarak çalışan ifadesi nasıl bir yaklaşımdır ....biz 2002 den öncede aynı işi yapıyoridik yani kamu hizmeti...devletin bizleri yok sayması işmizi ekmeğimizi elimizden alması mümkünmüdür ki devir sürecindeki olayları sendikanın başarısı gibi gösteriyorsunuz ..sendikanın bu tür korkutma sindirme biz sizin haklarınızı aldık biz olmasaydık sizler açıkta kalırdınız söylemlerinden artık vaz geçmesi lazım ..bu iletişim çağında kimseyi kandırmazsınız belediye çalışanları için yapılan kadro çalışmaları sayesinde bizlerde kadroya kavuştuk bunuda sendikanın yaptığı yaygarası yapıldı..ne oldu kim inandı allah aşkına ...devlet ayedaşı sattı biz ne yaptık kuzu kuzu kaderimize boyun eğdik ...siz dayanışma hak hukuk arayışı gerçek sendika görmek istiyorsanız çok uzağa değil ankarada günlerce sokaklarda yatan eşleriyle çocuklarıyla o soğukta mücadele veren tekel çalışanlarına bakın sonrada aynaya
16.05.2013 / 01:08
aaayeedaaaşşşşlııııı: 
"hak arama"
birlikten kuvvet doğar arkadaşlar birlik olalımmm
16.05.2013 / 00:30
Gülay: 
"İsimsiz arkadaşım"
Emekli arkadaşımızın davası daha yeni açıldı...Kendisi ile görüşmekteyim...Hatta bazı evrakları kendim verdim.Avukatına ver..Mahkemede çok işine yarar dedim. Şafi beye sorabilirsiniz. İkinci sorunuz; 500krş dediğin para ise emeğimin hakkı, Kurum ve Mahkeme14.000+ 3.500=17,500TL. para verildi ama temerüd faizini beğenmediğim için yargıtaya gönderdim.. Sendikamı değiştirmeyi düşündüm.Sonra düşündüm ki Yönetim değişsin. Başka arkadaşlarımız seçelim. Mesai arkadaşım Haklı olan kazansın
15.05.2013 / 23:41
ayedaş çalışanı.: 
"peşinden gittikleriniz."
bakıyorum yorumlara herkes klavye erkeği.ersin akma yada ismail kılıçaslanı görünce tokalaşmak için sıraya girenler klavye başında aslan kesilmiş.herkes hakkını aramalı lakin gülay diye yorum yazan arkadaşın peşinden koşarak değil.binlerce avukat var sendikanın dava açmasını beklemek yada enerji-sen den medet ummak çok ahmakça.araştırdığınız zaman tek özelleşip aktaş olurken tek işçilerini satan sendikanın enerji-sen olduğunu görüceksiniz.arkadaşlar dudullu işletme müdürlüğünden emekli olan bir arkadaşımız zaten dava açmış ve avukatı gayet sağlam bi avukat ve kazanırsa belli bi yüzde istiyor.dava şu aralar devam ediyo ve avukat herkesi davanın içeriği ve süreci ile bilgilendirebileceğini beyan ediyo.ben sendikalı çalışmaya başladığım günden beridir ve özellikle bu son 15 yıldır sendika ve sendika ağalarına güvenilmeyeceğini bilen ilk fırsatta sendikasını değiştirmeyi düşünen biri olarak size kendi ekmek yediği kurumu 50 kuruş için mahkemeye verecek birinin peşinden koşmamanızı tavsiye ederim.hepimizin bir gülay kadar beyni yoksa kimse kusura bakmasın.delegelerin ne suçu var onuda anlamadım.ama şuda bi gerçekki bazı temsilciler var (gördüğüm için söylüyorum)yaw bunları nasıl temsilci seçmişler ne kadar dalkavuk insanlar var.hadi sendikanın atamasını boşver adamlar sizlerin oyuyla temsilci yada delege olmuş.öyle yalakalara nasıl oy verdiniz.birazda delege ve temsilcilere hakaret edenlerin suçu kendilerinde araması gerek.inşallah en güzel yarınlar emekçilerin olur.yaşasın emekçiler köylüler kahrolsun sendika ağaları işçi düşmanları akilim diye dolaşan kan emici vampirler dinazorlar..
15.05.2013 / 22:24
Ayedaş ayedaş: 
"Haklıyız kazanacağız"
Sendikanın şirkete verdiği dilekçeyi okuyun zehir zemberek ifadeler var. Diyorlar ki hakkımızı vermezseniz toplu dava açacağız. Vermediler hakkımızı hadi dediğinizi yapıp açsana toplu davayı. Ne dava açması sabah toplantı yaptı sendika. Diyorki biz dava filan açmıyoruz. Dava açmak isteyen açsın ama dava açarsanız Enerjisa gelir dava açanları işten atar. Şaka gibiler bunlar. Çalışanı üstü kapalı tehdit ediyorlar. Sen sendika olarak ne iş yaparsın? Enerjisa beni işten atarken sen ne yapacaksın? Siz nasıl sendikacısınız Allah aşkına. Sevgili tes-iş madem birşey yapamayacaksınız neden ortaya çıktınız? Bundan sonra gölge etmeyin yeter. Biz haklıyız ve kazanacağız. Umarın Enerjisa ilk önce sizlere yol verir.
15.05.2013 / 22:09
şenol turan: 
"uzlaşı"
tesefüfen sorunlarınızı ve sendika yorumlarıyla ilgili yazışmalarınızı gördüm ayrıca ayedaş bünyesinde çalışmıyorum arkadaşlar sendikanın öncelikli görevi çalışanın çalışma şartlarını ve güvencessini en iyi şekilde sağlamak karşılıklı olarak iş verimini yükseltmek bunu yaparkende çalışanın kazanmış olduğu haklarını korumak anlamadığım sizin sendikanın avukatları yokmu ki mutlaka vardırlar neden sizin davalarınızla ilgilenmiyorlarda sizi arayşa yönlendiriyorlar
15.05.2013 / 17:01
sendikamıza yakışmadı: 
"sendikamıza yakışmadı"
Celalettin beyin yayınladığı yazının içeriği bir sendikaya yakışmaz. Bir sendika zaten üyelerinin haklarını korumak ve iyileştirmek için vardır. Tabiki mücadele edeceksiniz ve tabiki üyeniz olan çalışanların haklarını alacaksınız. Bunun için insanlar sendika üyesi oluyor. Verdiğiniz mücadele çalışanlar adına sağladığınız kazanımlar sizin için övünç vesilesi olmalı. Ekstra birşeyler yapmışsınız gibi sunmak doğru değil kanaatindeyim. Ayrıca Kamu-İş ile yapmış olduğunuz protokolü kazanılmış haklarımızın önündeki tek problem gibi gösteren şirketimiin insan kaynakları müdürlüğü. Bu konudaki muhatabınız orası olsa gerek. yapılacak bir düzeltme varsa oarasının yapması gerekir. Avukat konusunda haklısınız isimler, yüzdeler, mahkeme giderleri havada uçuşuyor. Çalışan arkadaşlarımızın sendikasına hakaret etmeside kabul edilemez tabiki ama hiç kendinizi sorguladınız mı? Neden bu tarz yorumlar yapılıyor diye. Sizin öncelikle sendika olarak kendinizi sorgulamalısınız. Facebookta 10000 kişinin üyesi olduğu gruplar var. Takip edin ne yorumlar yapılıyor. Her eleştireni düşman ilan etmeniz size yakışmamıştır. Bende şöyle bir eleştiride bulunmak istiyorum. Sendika yönetiminde bulunan İsmail beydeki hava genel müdürümüzde yok. İnsanlara yaklaşırken onlardan üstün bir görüntü çizmek doğru değil. Sizin bu elelştirileri tamda özelleştirme aşamasında dikkate almanız gerekir. Sizin doğruları ortaya koymak çalışanları doğruya yönlendirmek gibi bir sorumluluğunuz var. Buradaki yorumlara isimlerini yazmayan insanlarıda anlamalısınız. Çünkü sizi eleştireni düşman ilan ediyorsunuz bu doğru değil. Lütfen sendika olarak başlattığınız işi takip edin ve haklarımızı nasıl geri alırız bu mücadelede izlememiz gereken doğru yolu bize gösterin. Yani görevinizi yapın.
15.05.2013 / 15:58
CELALETTİN KANDEMİR: 
"ÇORBADA BİZİM DE TUZUMUZ OLSUN."
KONU İLE İLGİLİ SUÇLANAN SENDİKA YÖNETİMİNİN ÜYELERİNE YÖNELİK BİLGİLENDİRME AÇIKLAMASI Hepimizin ortak derdi olan SKALA AYARLAMASI ile ilgili sorunumuzu 2 dönemdir Toplu İş Sözleşmeler yoluyla çözmek için yaptığımız uğraşların akamete uğraması, şu anda yürütülmekte olan Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde de her hangi bir iyileştirme olmayacağına inancımızdan dolayı, talebimizi sizler adına Ayedaş Genel Müdürlüğüne ilettik. Şube Yönetim Kurulumuzun 10.04.2013 tarih ve 059 sayılı yazımızı Genel Müdürlüğünüze iletilmesinden ve iletilen yazıyı sizlere gönderilmesinden sonra, işyerimizde olarak gerçeklere uygun olmayan söylentiler yaygınlaştırılmaya çalışılmaktadır. Gerek işyerindeki söylentilerde, gerek se sosyal medya üzerindeki paylaşımlarda veya yorumlarda KLAVYE ŞOVALYELERİ, FACEBOOK VE TWİTTER FATİHLERİ aracılığı ile Eleştiri dozunu aşan Hakarete varan söylemler geliştirilmeye çalışılmaktadır. Bu nedenle, İsim açıklamaya cesaret edemeyen ancak isim vererek kişiler ve olaylar hakkında gerçeklere uygun olmayan yorumlar yapan KLAVYE ŞOVALYELERİNE, FACEBOOK - TWİTTER FATİHLERİNE VE DEDİKODU CENGÂVERLERİNE, GEÇMİŞİ, ZAMAN TÜNELİ YOLCULUĞU YAPARAK HATIRLATMAYI UYGUN BULDUK. İşyerimiz Özel Sektörden Kamuya 03.04.2002 tarihinde devredildiğinde, şu anda sendikamız üyesi olan arkadaşlarımızın tamamına yakını, Özel Sektörün Taşeron unda, Asgari ücret düzeyinde ücret alarak, Sendika üyesi olmadıkları için Mevcut Toplu İş Sözleşmesinden yararlanmadan çalışmaktaydılar. Bu arkadaşlarımız, Özel Sektörden Kamuya Devredildikten sonra da, TEDAŞ İSTANBUL ANADOLU YAKASI ELEKTRİK DAĞITIM İŞLETMESİ KOORDİNATÖRLÜĞÜ ile 05.06.2002 ve 05.08.2002 tarihinde 2 şer aylık GEÇİCİ HİZMET AKDİ imzalayarak, yine Asgari Ücret düzeyinde ücret alarak çalışmaya devam etmişlerdir. İşyerinin Özel Sektör den Kamuya devir tarihi olan 03.04.2002 tarihinden imzaladıkları 2 nci Geçici Hizmet Sözleşmesinin bitim tarihi olan 0.5.10.2002 tarihine kadarki geçen 6 aylık süre içerisinde Sendikamıza üye kaydedilmişlerdir. 2 nci Geçici Hizmet Akdi Sözleşmesinin son bulma süresi olan 05.10.2002 tarihinden 1 gün önce yani 04.10.2002 tarihinde, TES-İŞ Sendikası ile KAMU-İŞ Sendikası arasında imzalanan Protokol ile hizmet süreleri 31.12.2002 tarihine kadar uzatılmış, Taşeron Firmada Asgari Ücretle çalışmakta olan personel in tamamı, TEDAŞ bünyesine dâhil edilmiştir. Bu protokol sayesinde, Özel Sektör de Taşeron işçisi pozisyonun da çalışıp yalnız Asgari ücret düzeyinde ücret alan çalışanlar, Sendika üyesi olarak Mevcut Toplu İş Sözleşmesinden yararlanmaya başlamışlardır. Özel Sektör taşeronun da çalışırken yararlanamadıkları (İkramiye, vardiya-bakım-iş riski primi- Sosyal yardım- gıda yardımı, kıdem ihbar tazminatı vb.) ekonomik kazanımların yanı sıra (izin süresi –ihbar önelleri -disiplin kurulu vb.) idari kazanımlardan da yararlanmaya başlamışlardır. Şube Yönetimi olarak, bunca yıl sonra elde edilen kazanımları hatırlatmak mecburiyetin de kalmak tan pek de memnun olmadığımızın da bilinmesini isteriz. Ancak, SKALA AYARLAMASI ile ilgili Genel Müdürlüğe yazdığımız yazıya, Genel Müdürlüğün bu protokolü gerekçe göstererek olumsuz cevap vermesi üzerine, işyerinde ki bazı çalışanların, SKALADA Kİ ÜCRET FARKLILIKLARI İLE İLGİLİ AÇMAYI DÜŞÜNDÜKLERİ DAVANIN ÖNÜNDE, SENDİKANIN İMZALADIĞI PROTOKOLÜ ENGEL GİBİ GÖSTERMESİ ÜZERİNE, BU AÇIKLAMAYI YAPMAK MECBURİYETİNDE KALDIK. İMZALANAN PROTOKOL, ÇALIŞANLARIN HAKLARINI GASP EDEN DEĞİL, TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİNDEN YARARLANMAYAN İŞÇİLERİN TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİNDEN YARARLANMASINI SAĞLAYAN, BİR PROTOKOL DUR. Sendikamızın bu protokolü imzaladığı tarih olan 04.10.2002 tarihinden sonraki süreç içinde sizlerin de katkıları ile Senelik izin sürelerinin tespiti, Hizmet Teşvik Primi ve Kıdem Tazminatında esas alınmak üzere HİZMET BİRLEŞTİRMESİ için yaptığı girişimler malumunuzdur. Bu konu ile ilgili yaptığımız resmi yazışmalar ve girişimler Sendikamızın arşivinde dir. Bu girişimler sonucu idarenin de katkıları ile sorun 2007 tarihinde çözülmüş olup uygulama devam etmektedir. Sorunun çözümüne esas olan hizmet birleştirmesi tarihinin, yani işe ilk giriş tarihinin, ücretlerde de dikkate alınarak, TEDAŞ BÜNYESİNDEKİ emsal işe girişlerde ki ücretlerle eşitlenmesi için yaptığımız girişimler, son 2 dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde, maalesef akamete uğramıştır. Yeni Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde de konunun halli için herhangi bir yaklaşım görmediğimiz için, Genel Müdürlüğünüze 10.4.2013 tarih ve 059 sayılı yazı bir kez daha talep te bulunduk. Yanlış uygulamadan doğan hak kayıplarının düzeltilmemesi halinde, hak kaybına uğrayan üyelerin Alacak Davası açacağını söyledik. Talebimize olumlu cevap verilmediği için, bazı üyelerimizin konuyu yargıya taşımak istemeleri doğaldır. Doğal olmayan şey ise, konuyu, yargıya taşımak isteyenlerin,  Üyelerimizi hak kaybına uğratmayan, hatta kendilerine kazanım sağlayan PROTOKOLU, sorunun nedeni olarak göstermesi,  Olayları yanlış-eksik yorumlayıp, kişiler ve kurum hakkında eleştiri dozunu aşan söylem ve yazışmalarla, hakaretlerde bulunması,  Kendisi istifa etmeyip, herkesi Sendikadan istifaya çağırarak, kendi dışındaki herkesin hak kaybına uğrayacağı söylemlerde bulunması,  % 15 - %10 - % 7,5 - % 5 gibi rakamlar telaffuz ederek Hukuk Komisyoncusu gibi davranması,  “En kötü Avukat, en iyi sendikadan iyidir” diyerek Sendikal Örgütlülüğün temeline dinamit koyması, dır. Hak kaybına uğradığına inanan üyelerimizin, konuyu yargıya taşıma girişimlerinin yanında olurken, bu konuyu bahane ederek işyerimizdeki Sendikal Örgütlülüğümüzü ve Birliğimizi bozmaya çalışanların da yanında olmayacağımızın bilinmesini isteriz.
15.05.2013 / 06:26
kandırılan ayedaşlılar: 
"sendikanın büyük kazıklaru"
BEN ayedaş çalıaşanı olarak sendika başkanından tutunda en alt yaönetiçisine kadar hakkımı hellal etmiyorum öncelşkle bunu söylemek istiyorum.Ben bu konuyu sendikaya kayıt olduktan sonra maaşlarımız düşünce Ersin - İsmail - Hasan Tansine sordum ve bana söyledikleri 70 kişi için 1700 kişi yakamayız dedeiler daha sonra ben itiraz edince bana sen bu işi şahsiyete döktün dediler bende o şekilde düşünüyorsanız şahsiyete döktüm dedeim. Hasan Tahsine telefonda konuştugumda Aktaş sizlere bu maaşları öngörmuş Tetaş bu maaşları öngörmuş dedi bende aktaşlıları sattınız sıra bizemi geldi dedigimde yüzüme karşı telefonu kapattı ve cıkmadı. işte böyle sendikacılar bunlar senin paranla kendilerini adam sanıyorlar.HİÇ bir hakkımızı alamazlar bunlar.
14.05.2013 / 15:55

""
sendika nerdesin sesin çıkmıyor ne kekememi oldunuz yoksa dilinizmi koptu bu kadar küçük düşürücü yoruma karşı hala tırt sınız yuhhhhhhhhhhhhhhhhh
14.05.2013 / 14:10
Gülay: 
"AYEDAŞLI"
Mesai arkadaşlarım bu konuyu anlattım ve tüm arkadaşlarda konuyu biliyor ve anlatıyorlar. Dava konusunda haklıyız
14.05.2013 / 13:30
ayedşlı: 
"kaç kişi aidat ödüyor hesabı yapan tes-iş"
Ersin Akma ve İsmail Kılıçaslan beyefendi bizler için şu ana kadar herhangi birşey yaptınızmı aidat almakdan başka 8 yıldır skala dediniz milleti uyuttunuz halbuki siz başında kabul etmişsiniz adımıza imza atarak ama sizler için önce aidat önemli (TEK) den kalan emekliliği gelenlerin hakkını savunmak deil onlar emekli olunca sizlerin aidatınızın kesilmesi söz konusu deilmi sizlerin gözünüzü para bürümüş insana insan gibi değer vermek dururken herşeyde menfaat düşünür olmuşsunuz ayedaşa yazı yazmışsınız farklarla alakalı ne zaman 1 ay önce adama demezlermi 10 yıldır neredeydin aklın başına yenimi geldi giderayak ya tutarsa diye ama bu olayda bile kendinizi haklı çıkarırsınız bi bahane bulursunuz sizde biraz gurur varsa istifa edersiniz .Ama siz isderse millet hakkını alamasın umrunuzdamı maaşımız yatmadan hesabınıza aidatımız yatıyomu ona bakarsınız yuhh lar olsun size
14.05.2013 / 01:36
Hakkını arayacak Ayedaşlı aranıyor: 
"Hakkını arayacak Ayedaşlı aranıyor"
Bölgemizde işyeri tes-iş temsilcisi durun dava açmayın biz davanızı açalım masraf etmeyin diyorlar. Arkadaşlarımızda dinliyorlar inanılır gibi değil. Arkadaşlar Ebru hanımın dağıttığı yazı ne diyor. Diyor ki tes-iş sizin adınıza hakkınızdan feragat etti. Ee şimdi bunlar nasıl hakkımızı koruyacaklar bunlara nasıl güveneceğiz ? Arkadaslar Gülay hanımın yanında olalım ve kendi hakkımızı çoluk çocuğumuzun hakkını kendimiz arayalım. Artık kullanılmaya paydos
13.05.2013 / 23:23
hehe: 
"Ayedaşın Mağdur Personelleri"
Sendikadan çıt sesi yok arkadaşlar göya yarın toplantı yapacakmış göya başkan ankaradaymış mış mış oyunlara gelmeyin diyor temsilciler sanki babalarının sendikası gibi kendilerininde bizden ne farkı var anlamadım madem bir işe koyulucaz birileri öncü olsun o ondan beklio o ondan beklio varsa cesaretli birileri öncü olsun tüm bölgeleri dolaşsın tek yürek olalım.Dava açılacaksa tek avukata verelim hakkımızı arasın yoksa bu şekilde kelimelerle yırtınsak ne yazar sesimizi duyan olmadıktan sonra.
13.05.2013 / 22:34
Ayedaş: 
"AYEDAŞ Personeli"
Arkadaşlar Madem Bir İşe Başlıyoruz Birileri Öncülük Yapsında Tüm Bölgeleri Dolaşıp Tek Yürek Olmamızı Sağlasın Herkes Kendisini Kelimelere Dökmekten Başka Bişi Yapmıyor.Sendika Temsilceleri ise Oyuna Gelmeyin Die Bas Bas Bağırıyor Bir Hata Yaparsanız Kendinizi Urfada Bulacağımızdan Bahsediyorlar Çalışanların Kafaları Çok Karışık Kelimelere Dökmek Yerine Cesareti Olan Personel Öncülük Yapsında Tek Çatı Altında Toplanıp Ne Yapılacaksa Yapalım
13.05.2013 / 22:29
Gülay: 
"Tes-iş bitti artık saltanat devri"
Tes-İş Sendikası Başkanı ve Sekreterleri artık o koltuklara başkaları oturacak.Gördün ve göreceklerin o kadardır...Haklarımı gasp yapacaksın bu yetmemiş birde tehdit yapacaksın.
12.05.2013 / 21:08
ah tes-iş ahhh: 
"ah tes-iş ahhh"
Arkadaşlar aramızda hala tes-iş e umut bağlayıp medet uman arkadaşlar mı var ? onların aklına şaşarım işte ebru hanımın dağıttığı yazı açıkça gösteriyor ki tes-iş zaten bizim hakkımızın gasp edildiği protokolün altına bizim adımıza imza atmış. tes-iş ne zaman bizim yanımızda oldu ki Allah aşkına. burunları beş karış yukarıdalar. bunlardaki hava genel müdürümüzde yok vallahi. çalışanlarla tokalaşırken insanın yüzüne bakmıyorlar.ismail ve ersin sizin yatacak yeriniz var mı Allah aşkına? Çok ah aldınız tes-iş çokkkkkkk...çok insanı sürdürdünüz çok insanın düzeni ile oynadınız. eeeeeeee birgün hesap zamanı gelir değil mi?
12.05.2013 / 19:23
ayedaş: 
"Birlik olalım parçalanmayalım"
Tes-iş Sendikası davamı açsın diye beklemeyin....Hata yaparsınız Şuan 150 kişi olduk. Hepimiz İş Mahkemesi Müfettişi Av.Mustafa KESKİN de buluşalım
12.05.2013 / 18:21
enerjisen: 
"enerjisen sen neredesin?????"
belliki TES-İŞ'in işi bitmiş can çekişiyor. tüm arkadaşları hak aramaya çağırıyorum gerek bu haberde yorum yapan veli taşdemir bey olsun gerekse yaklaşık 50 arkadaşın vekalet vereceği mustafa bey olsun artık start zamanı ve ayedaşdaki tüm arkadaşlar için mücadele zamanı. bu mücadelede gerçekten sendikacılık yaptıklarına emin olduğum ENERJİSEN'İ bize destek vermeye yol göstermeye davet ediyorum. lütfen şirketimize gelin bizlerle görüşün ve bizlere yol gösterin. birileride sendikacılık öğrensin sizden. BİZ AYEDAŞ ÇALIŞANLARINI YALNIZ BIRAKMAYIN ENERJİSEN
12.05.2013 / 01:16
sürgün ayedaşlı: 
"ersin akma"
içimizdeki hainler birinizde çıkıp erkekliğinizi göstersenize..siz sayın temsilciler siz sayın delegeler...neden susuyorsunuz elinizi taşın altına koymuyorsunuz neden bunları bu güne kadar yapılanlara göz yumuyorsunuz.yoksa arkanızdan küfür yemek hoşunuzamı gidiyor.az biraz yürek olsa sizlerde hemen bu gün istifaedersiniz.en azından yüreğiniz ferahlar..gelelim ersin akma bey efendiye..şöyle bir bakarsanız işe giriş tarihimizden itibaren sayın sendika başkanımıza bu skala ayarlamasını sorduğumuzda sizler yatın kalkın dua edin devlette çalışıyorsunuz hemde kpss sınavına girmeden aldınız bu hakları...almasaydı devlet bizleri işe biz zorlamı alsın dedik.hatta aktaşada el koymasaydı ne güzel çalışıp gidiyorduk.hemde şimdiki gibi üç kuruş zamla değil bir ay tek bir ay çift maaşla...tamam akşamları eşlerimizin yanında değil gece vardiyada cumartesileride hatta ve hatta 120 saat fazla çalışıp 90saat mesai almamıza rağmen bu günkü durumumuzdan iyi olarak..ben çok konuştuğum için şuanki iş yerime ikamet ettiğim yerden tam 3 vasıta değiştirerek geliyorum 25km yol kat ederek..ama halen daha beni susturamayacaksınız susmayacağım çünkü....2007 de tedaş genel müdürü haşim kekliğin imzalamış olduğu yazıya göre ayedaş ceaş kepez çalışanlarının geriye dönük edinilmiş haklarının verilmesine ilişkin bir genelge var.ve bizlerede sadece bu yazıya istinaden izin hizmet teşvik primi olarak ödeme gerçekleştirildi...şimdi sorarım siz sayın ersin akma bey söylermisiniz yazının üstünden 6 sene geçmiş ve siz değerli sendikacılarımız sağ olsunlar daha yeni bir şeylerin farkına varmış ve işçinin mağduriyetini gidermek için dava açıyorsunuz.acaba sebebi ne olabilir???cevap verirseniz çok müteşekkir olacağımı bildirmek isterim...
11.05.2013 / 18:09
ayedaş: 
"insan kaynakları müdürümüze teşekkürler"
insan kaynakları müdürümüze teşekkür ederim. yayınladığı yazı ile hepimize doğruyu gösterdiği için. anladık ki hepimiz satılmışız. şimdi ayedaş çalışanları için hak arama ve tes-iş e hesap sorma zamanıdır arkadaşlar. hadi korkmayalım birlik olalım. bizi yıllarca uyutan kullanan bu sendikadan hesap soralım. gasp edilen haklarımızı çoluk çocuğumuzun rızkını geri alalım
11.05.2013 / 11:02
Gülay: 
"Skala ayarlamasını Unut"
Bir zamanlar Başkan Ersin AKMAN skalayı unutun demişti...Bir zamanlarda İsmail KILIÇASLAN şahsıma biz alamıyoruz.Gücün yetiyrsa SEN al....Dervan döndü, Sıra bana geldi....Sizler bu vebalden nasıl kurtulcaksınız...
11.05.2013 / 00:21
genç bakış: 
"her zaman demiştik"
Her zaman dedik bunlar sendikacı değil diye sadece aidatçı yesinler içsinler işçileri birbibirine soksunlar aman işçiler bir araya gelmesin..uyanırlar ...uykudan uyandırmayalım .... Ama işçiler uyandı Geçmiş olsun Tes-iş ...Öelleştirme sürecinde ayedaşın kapısının içersinden girmemişler şimdi bizim haklarımızı arayacaklar ....yokkk be 10 senedir aramayan şimdide aramayı bekleyen arkadaşlarda varsa yüzünü muslukda yıkasınlar soğuk suyla belki kendilerine gelirler...İşçi kardeşlerime tek söyleyeceğim şey iş işten geçmeden 1 krere de olsa hakkkınızı arayın be kardeşim......yeter artık söz işçinin deyin ve hakkınızı hangi avukatla olursa olsun arayın pısmayın artıkk...korkacak neyimiz kaldı 2 ay sonra Özelleşiyoruz devlette arayamayan hakkımızı bu sendika Özelde mi arayacak arayacak diyen arkadaşlarında aklına şaşarım saygı ve sevgilerim le haklı olan daima kazanır.....
11.05.2013 / 00:03
şaka gibi: 
"tes-iş ayağına kurşun sıkmış"
bu tes-iş orda burda böbürleniyordu biz geriye dönük hakları alacaz diye. meğer tes-iş in bizzat kendisi bizim işe giriş tarihimizin 2002 olması için bizim adımıza kamu-iş e imza atmış. bu tes-iş tam anlamıyla şaka gibi. bunlardan ne sendikacı olur ne de emekçi. yazıklar olsun. bizim aidatlarımızla kral hayatı yaşıyorsunuz burnunuzdan fitil fitil gelsin çoluk çocuğunuzdan çıkarsın rabbim inşallah.
10.05.2013 / 21:24


YAZARLAR