Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - ENERJİSA'nın Yeni Çağrı Merkezi Hizmete Girdi
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ENERJİSA'nın Yeni Çağrı Merkezi Hizmete Girdi

ENERJİSA'nın Yeni Çağrı Merkezi Hizmete Girdi
Enerjisa’nın yeni çağrı merkezi, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın da katılımıyla Adana’da açıldı.
10.10.2016 / 23:58

Enerjimagazin Enerjisa’nın yeni çağrı merkezi, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın da katılımıyla Adana’da açıldı.


Sabancı Holding Enerji Grup Başkanı ve Enerjisa Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Göçmen, yatırımların süreceğini belirterek, 2016-2020 yılları arasında Toroslar bölgesine 1.8 milyar liralık dağıtım yatırımı yapacaklarını söyledi.


Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Avrupa Birliği Bakanı Ömer Çelik, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Fatih Dönmez, Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş (TEDAŞ) Genel Müdürü Halil İbrahim Leventoğlu, Sabancı Holding CEO'su Zafer Kurtul, Sabancı Holding Enerji Grup Başkanı ve Enerjisa Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Göçmen, Enerjisa CEO’su Kıvanç Zaimler, Enerjisa Dağıtım Şirketleri Genel Müdürü Murat Pınar ve Enerjisa Satış Şirketleri Genel Müdürü Hüseyin Çağlar tarafından açılışı gerçekleştirilen çağrı merkezi 300 kişiye istihdam sağlayacak.


AYEDAŞ, Başkent ve Toroslar elektrik dağıtım bölgelerinde 14 ilde elektrik dağıtım hizmeti sağlayan Enerjisa’nın yeni açtığı çağrı merkeziyle çağrı cevaplama oranını yüzde 95’e çıkarması, müşteri temsilcisine bağlanma süresini ise 45 saniyenin altına düşürmesi hedefleniyor. Müşteri tercihlerini önceliklendirerek yeni hizmet kanalları yaratan Enerjisa’nın, bu kapsamda hayata geçirdiği IOS ve Android işletim sistemli mobil uygulamasıyla, 14 ildeki müşterileri arıza kaydı oluşturabiliyor ve planlı kesintiler hakkında detaylı bilgi alabiliyorlar. Bunun yanı sıra Enerjisa, yeni geliştirdiği SMS bilgilendirme hizmeti ile de planlı kesintileri müşterilerinin cep telefonlarına mesaj yoluyla iletiyor.
Açılış töreninde konuşan Bakan Albayrak, Yerli ve yenilebilir enerjiye yöneliyoruz ENERJİ ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Türkiye'nin cari açığı kadar enerji ithal ettiğini belirterek, yerli ve yenilebilir enerji yatırımlarına ağırlık vereceklerini söyledi.


Enerji sektöründe yapılan çalışmalar ve yatırımlarla ilgili konuşan Bakan Albayrak ise, şunları kaydetti: 'Enerji alanında çok önemli adımlar atıyoruz ve atacağız. Büyümenin en temel dinamiğinin enerji olduğunu biliyoruz. Enerji dağıtımında yaşanan aksaklıkların giderilmesi için önemli yatırımlar yapılıyor. Çağrı merkezini arayan vatandaşımıza artık 20 saniyede yanıt verilecek. 2017 itibarıyla müşteri memnuniyeti çerçevesinde adımlar tamamlanacak. Avrupa Müşteri Memnuniyeti ödülü alınacak. Yerli ve yenilenebilir enerjiye daha fazla odaklanacağız. Cari açık sorununun çözümü noktasında enerji sektörü malum, önemli bir yara. Enerjisini özellikle petrolün yüzde 95'ini ithal ediyoruz. Cari açığıyla eşdeğer bir enerji ithalat rakamı bu. Yerli kömür ve yenilenebilir güneş enerjisine yöneliyoruz. Kasım ve aralık gibi ihale süreçleri başlıyor. Milyar dolarlık yatırımdan söz ediyoruz. Son olarak 15 Temmuz'da Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ortaya konulan irade ayrı bir sorumluluk yükledi. 79 milyon için yeni bir süreç başladı. Hiçbir ayrım gözetmeden herkesle birlikte ülkemiz ve demokrasimiz için çalışıyoruz.' Konuşmaların ardından bakanlar, açılış kurdelesini kesip çağrı merkezini gezdi. Bakan Albayrak, kulaklık takarak çağrı merkezine gelen bir çağrıyı yanıtladı. Arayan kişinin sorununu not alan Bakan Albayrak, ilgililere iletilmesini istedi. Bakanlar, törenin ardından Adana'dan ayrıldı.


Sabancı Holding Enerji Grup Başkanı ve Enerjisa Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Göçmen, açılış töreninde gerçekleştirdiği konuşmada Enerjisa’nın Türkiye’ye ve enerji sektörüne yaptığı yatırımları anlattı.


Elektrik dağıtım sektöründe gerçekleştirilen özelleştirme sürecinin müşteriye sağladığı faydaya dikkat çeken Göçmen, Adana’nın da içinde bulunduğu Toroslar Elektrik Dağıtım Bölgesi’nin, Enerjisa’nın iş planlarında öncelikli olduğunu belirtti. Göçmen, “Toroslar bölgesini devraldığımız 2013 yılından 2015 sonuna kadar yaklaşık 900 milyon TL yatırım yaptık. Bu, kamu dönemindeki önceki 3 yılın yaklaşık üç katı. 2013 yılında yüzde 15’in üzerinde olan kayıp-kaçak oranını, Suriyeli mültecilerdeki artıştan kaynaklı operasyonel zorluklara rağmen 2015 yılında yüzde 12.5’a indirdik. Hız kesmeden devam ediyoruz, 2016-2020 döneminde Toroslar bölgesinde bugünkü fiyatlarla yaklaşık 1.8 milyar TL dağıtım yatırımı yapacağız” dedi.Ajanslar

Bu haber toplam 4372 defa okundu


YAZARLAR