Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - TEDAŞ Genel Müdürlüğüne Halil İbrahim LEVENTOĞLU Getirildi
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

TEDAŞ Genel Müdürlüğüne Halil İbrahim LEVENTOĞLU Getirildi

TEDAŞ Genel Müdürlüğüne Halil İbrahim LEVENTOĞLU Getirildi
TEDAŞ Genel Müdürlüğüne Atom Karınca lakaplı, Halil İbrahim LEVENTOĞLU getirildi.
27.04.2016 / 00:40

Enerjimagazin-Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş (TEDAŞ) Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdürlüğüne, Atom Karınca lakaplı, AYEDAŞ eski Genel Müdürü Halil İbrahim LEVENTOĞLU getirildi.


LEVENTOĞLU, 22 Nisan tarihi itibarıyla görevine başladı.


1965 Yılında Kayseri’de doğan LEVENTOĞLU, 1987 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik Mühendisliği Bölümünden mezun oldu.


1986–1988 yılları arasında Makro Mühendislik’te Şirket Müdürü, 1988-1989 yılları arasında Türkiye Taş Kömürleri Kurumu(TTK) da; Gelik Rehabilitasyon Projesinin yürütülmesi ve Yer altı enerji tesislerinin işletilmesinden sorumlu Servis Mühendisi, 1989–1991 yılları arasında ise Milli Savunma Bakanlığı İzmit İnşaat Emlak Başkanlığı’nda Kontrol Mühendisi olarak görev yaptı.


1991-1994 yılları arasında İstanbul’un Anadolu Yakasında Elektrik Dağıtım Hizmeti veren Aktaş Elektrik’te Bölge Sorumlusu olarak görev yaptı ve Aktaş Elektrik’te köklü yapısal değişikliklere imza attı.

Enerji sektöründe hızla yükselen Halil İbrahim LEVENTOĞLU, 1994 yılında İGDAŞ’ta çalışmaya başladı. 1994-1995 yılları arasında İGDAŞ Abone yönetimi ve müşteri yapı sistemi yeniden yapılandırma görevlerinde bulundu.


LEVENTOĞLU, 1995 yılında İGDAŞ Genel Müdür Yardımcılığı (Ticari) görevine getirildi. 1995-2002 yılları arasında da Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptığı İGDAŞ’ta kurumun ticari yapısında köklü değişikliklere giderek, doğalgaz alım ve satımı, müşteriler, pazarlama, halkla ilişkiler birimleri yeniden yapılanmış, kayıp-kaçak, tahsilat açığı sıfıra indirilmiş ve abone sayısı da 15 kat artırılmıştır.

İGDAŞ’taki başarılı çalışmaları nedeniyle kendisine İGDAŞ’ın o dönemde Yönetim Kurulu Üyesi ve Murahhas Azası olarak görev yapan ve daha sonra Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olan M. Hilmi Güler tarafından ATOM KARINCA lakabı verilen LEVENTOĞLU, enerji sektöründe ATOM KARINCA olarak anılmaktadır.

İngilizce bilen ve birçok özel eğitimler ve mesleki kurslara katılan Halil İbrahim LEVENTOĞLU, “Proje Yönetimi, Stratejik Planlama ve Yönetim, Problem Çözme ve Karar Verme Teknikleri, Etkin Liderlik, Toplantı Yönetimi Teknikleri, Zamanın Etkin Yönetimi, Ekip Oluşturma ve Yönetim Teknikleri, Para Piyasaları Araçları, Temel Yönetim Teknikleri, Toplam Kalite yönetimi, Satın alma Yönetimi, Yönetsel İletişim ve Beden Dili, Rapor Yazma ve Sunma Teknikleri, Temel Muhasebe, İSO 9001-2008 Kalite Yönetim Sistemi, İş Hukuku, Anonim Şirketler Hukuku” konularında sertifikaların sahibi oldu.

Ticari ilişkiler çerçevesinde Amerika, İngiltere, Almanya, Hollanda, İsveç, Finlandiya, İsviçre, Fransa, İtalya ve Çin’de çalışmalar da yapan Halil İbrahim LEVENTOĞLU ayrıca eğitim amaçlı İtalya/İtalgas, Fransa/Gas de France’de ve Edinburg’daki Dünya Doğalgaz Konferansı ile de bilgilerini perçinleyerek konusunda otorite oldu.

Çalışma hayatına 2002’de kurulan özel bir şirkette devam eden Halil İbrahim LEVENTOĞLU, bu şirketin kurucusu ve Genel Müdürü olarak enerji sektörü ile ilgili fizibilite ve danışmanlık hizmetleri vermeye başladı. Bu şirkette çalışmasını başlattığı kanayan yara olan “Kaçak elektriğin önlenmesi projesi, İstanbul’un ana arter aydınlatmalarının planlanması ve otomasyon ile bir merkezden yönetilmesi, Otomasyon-Alternatif Enerji Kaynakları ve Enerji yatırımları konusunda projelere öncülük eden Halil İbrahim LEVENTOĞLU, 1991-1994 yılları arasında Mühendis olarak görev yaptığı Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş (AYEDAŞ)’a Genel Müdür olarak döndü.


İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş (AYEDAŞ) bir dizi köklü yenilik ve değişiklik yaparak elektrik dağıtım sektöründe yepyeni bir hizmet dönemi başlattı. Bu kapsamda; GIS uygulaması ve kompanzasyon kontrol sistemi tamamlandı.

Mobil Şirket, OSOS (kesme üniteli), SCADA, Dijital arşiv, MIS uygulaması, Abonelerin kuruma geliş gidişini ortadan kaldıran Hizmet Yönetim Merkezi sistemi başlatıldı ve bunların entegrasyon analiz ve yazılımları tamamlandı.AYEDAŞ’ta görev yaptığı dönemde AYEDAŞ personeli ile yakın ilişki içerisinde oldu. Kurum içi iletişimin etkinleştirilmesi amacıyla yaptığı çalışmalarla AYEDAŞ personelinin gönlünde taht kurdu.


LEVENTOĞLU’nun AYEDAŞ Genel Müdürü olduğu dönemde AYEDAŞ, başarıdan başarıya koştu.


Kayıp-Kaçak oranı 9,12 den 6,46’ya indirildi. TEDAŞ tarihinde ilk kez tahsilât oranı %96’dan %100’lere çıkartıldı. Görev yaptığı 2009 yılı 61 milyon TL karla kapatıldı.


www.enerjimagazin.com ailesi olarak TEDAŞ Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdürlüğü görevine atanan Sayın Halil İbrahim LEVENTOĞLU’na görevinde başarılar dileriz.


Bu haber toplam 8595 defa okundu
YORUMLAR
Halit: 
"Güzel İnsan"
Hayırlı olsun Genel Müdürüm. Güzel insanlar güzel yerlere yakışır. Size de en güzel yerler yakışır Genel Müdürüm. Allah yolunuzu şansınızı açık etsin. Biz AYEDAŞ çalışanları sizi hiç unutmayacağız.
27.04.2016 / 08:46
Serap A: 
"Uykusuz Geceler"
Genel Müdürüm duyduğumda sevinçten oturup ağladım. Siz AYEDAŞ'tan gittiğinizde de günlerce ağlamıştım. Sadece ben değil pek çok Ayedaş çalışanı ağlamıştır. Anlamayanlar ise özelleştirme sonucu bizleri çil yavrusu gibi dağıttıktan sonra sizin değerinizi ve varlığınızın önemini anladılar. Biliyoruz ki siz olsaydınız bizi bu şekilde dağıtamayacaklardı. Allah'a sonsuz şükürler olsun Adalet tecelli etti. ŞİMDİ BİRİLERİ İÇİN UYKUSUZ GECELER BAŞLAMIŞTIR. EEE AZ HAKSIZLIK ETMEDİNİZ DEĞİL Mİ BAYLAR BAYANLAR? SİZ KENDİNİZİ BİLİRSİNİZ. HADİ ŞİMDİ SİZE UYKUSUZ GECELERRRRR
26.04.2016 / 08:06
Adnan Mert: 
"Gözünüz Aydın"
TÜM TEDAŞ ÇALIŞANLARININ GÖZÜ AYDIN. ÖZELLİKLE ŞOFÖR, ÇAYCI TEMİZLİKÇİ ARKADAŞLARIN GÖZÜ AYDIN. AYEDAŞ'IN BODRUM KATINDA BULUNAN ŞOFÖRLERİN VE TEMZİLİKÇİLERİN ODALARINA BİR GENEL MÜDÜRÜMÜZ HALİL İBRAHİM LEVENTOĞLU BEY BİRDE ATİLLA KAYA BEY GELİP BİZİMLE ÇAY EDİP DERDİMİZİ DİNLERLERDİ. ALLAH HER İKİSİNDEN DE RAZI OLSUN ALLAH YOLUNUZU AÇIK ETSİN
26.04.2016 / 08:00
AYEDAŞ: 
"AYEDAŞ'ın GURURU"
ALLAH HAYIRLI UĞURLU ETSİN İNŞALLAH. AYEDAŞ'IN GURURUSUNUZ.
26.04.2016 / 07:57
Hüseyin Ağgül: 
"Gururlandım"
Sayın genel müdürüm, Sayın HALİL İBRAHİM LEVENTOĞLU, Allah'ım yolunuzu açık etsin. Siz herşeyin en iyisine en güzeline layıksınız. Doğru duvar yıkılmıyormuş. Size haksızlık yapanlar utansınlar. Yüzünüze nasıl bakacaklar bilemiyorum. Efendiler ALLAH var ALLAH.
26.04.2016 / 07:54
Selman avci: 
"Basariya atilan imza"
Sayin genel mudurum.Yeni goreviniz hayirli olsun. Biz eski Ayedas çalışanları yaptiginiz işlerin nasıl başarılara imza attığını unutmadik unutmayacagiz.Selam ve dua ile Rabbim utandirmasin.
25.04.2016 / 08:40


YAZARLAR