Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - ENERJİSA CEO’su Yetik Kadri MERT İstifa Etti
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ENERJİSA CEO’su Yetik Kadri MERT İstifa Etti

ENERJİSA CEO’su Yetik Kadri MERT İstifa Etti
Yetik Kadri Mert’in yerine şirket içerisinden bir ismin atanacağı konuşuluyor.
23.02.2016 / 23:22

Enerjimagazin-Hürriyet’ten Jale Özgentürk’ün haberine göre ENERJİSA CEO’su Yetik Kadri MERT 2011 yılından beri sürdürdüğü görevinden istifa etti. Yetik Kadri Mert’in yerine şirket içerisinden bir ismin atanacağı konuşuluyor. MERT’in istifasının yabancı ortak E.ON ile henüz konuşulmadığı için resmi bir açıklama yapılamadığı belirtiliyor.


Yetik Kadri Mert, Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden Makine Mühendisi olarak mezun olduktan sonra ABD’de Fairleigh Dickinson Üniversitesi’nde Finans alanında MBA derecesi aldı.  Sonrasında değişik yıllarda Columbia ve Harvard Üniversitelerinde Executive MBA programlarına katıldı.

Yetik K. Mert, profesyonel kariyerine çeşitli Orta Doğu ülkelerinde büyük ölçekli inşaat projelerinde başlamıştır. Sümertaş Şirketler Grubu’nda kariyerine devam eden Mert, burada son olarak başkan yardımcılığı görevini üstlendi. Mert, ABD’de Ortech, Çamsan A.Ş. ve Doğan Grup Şiketleri’nde yöneticilik pozisyonlarında görev aldı.

2003 yılında Sabancı Grubu’na Stratejik Planlama ve İş Geliştirme Direktörü olarak katılan Mert, kariyerine Enerjisa’da Genel Müdür olarak devam etti. 2008 yılında Başkent EDAŞ’a CEO olarak katıldı, 2011 yılında ise Enerjisa’ya CEO olarak atandı.


Bu haber toplam 5147 defa okundu


YAZARLAR