Enerji Haberleri | Enerji Piyasası | Enerji Sektörü | Enerji Gündemi | Enerji Çalışanları | Elektrik Piyasası - Dev Şirketler İflasın Eşiğinde
Türkiye Geneli Elektrik Kesintileri
Rusya'nın Doğalgaz Başkenti
Elektrik Faturanızın Doğruluğunu Kontrol Edin

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Dev Şirketler İflasın Eşiğinde

Dev Şirketler İflasın Eşiğinde
GÜRTUĞ ile PETROTÜRK, iflas erteleme isteği ile mahkemenin yolunu tuttu.
14.01.2016 / 12:27

Enerjimagazin-İflas erteleme isteyen firmalarda artış yaşanıyor. Geçtiğimiz günlerde, madenden, enerjiye, tekstilden, inşaata, gıdadan, demir çeliğe bir dizi sektörden firma iflas erteleme istedi.


Hürriyet’in haberine göre, Türkiye madencilik sektörünün önde gelen firmalarından GÜRTUĞ ile Türkiye genelinde 230'a yakın akaryakıt bayisi bulunan enerji şirketi PETROTÜRK’te iflas erteleme isteği ile mahkemenin yolunu tuttu.


Türkiye madencilik sektörünün önde gelen firmalarından GÜRTUĞ da iflas erteleme isteği ile mahkemenin yolunu tuttu. Ankara 10. Asliye Ticaret Mahkemesine yapılan başvuruda bu firmalar için iflas erteleme istendi: Gürtuğ Madencilik Nakliyat Petrol Ürünleri İnşaat Besicilik Ticaret Limited Şirketi, Gürtuğ Yalıtım Yapı Elemanları Madencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş., Gürtuğ Gayrimenkul Yatırım Taahhüt İnşaat Taşımacılık Turizm San. ve Ticaret Limited Şirketi Mahkeme verdiği ara karar sonrası üç şirkete Mali Müşavir Ali Dursun Koç, Hukukçu Mustafa Adnan Kayaçetin ve İnşaat Mühendisi Mehmet Özdemir Akyılmaz'ı denetim kayyumu olarak atadı.


230'a Yakın Bayisi Bulunan Petrotürk İflas Erteleme İstedi


Türkiye genelinde 230'a yakın akaryakıt bayisi bulunan PETROTÜRK mahkemeden iflas erteleme istedi. Şirket için tedbir kararı veren mahkeme kayyum ataması yaptı. Geçtiğimiz yıl 700 milyon liraya yakın ciro yapan şirket 225 milyon TL ile iflas erteleme talebinde bulundu. Hürriyet


Bu haber toplam 2680 defa okundu


YAZARLAR